Sākums Jaunumi SES ar satelītiem apkalpoto TV mājsaimniecību skaits pasaulē sasniedzis 361 miljonu

SES ar satelītiem apkalpoto TV mājsaimniecību skaits pasaulē sasniedzis 361 miljonu

1 minūtes lasīšanai
ses

Orbitālo satelītu operatora SES, kura viena no tele stacijām atrodas arī Rīgā, Zaķusalas krastmalā, tieši vai netieši caur satelītiem apkalpoto TV mājsaimniecību skaits pasaulē sasniedzis 361 miljons mājsaimniecību, portālu “Delfi” informēja uzņēmumā.

Atbilstoši tirgus izpētes “Satellite Monitor” šonedēļ publiskotā pētījuma datiem, SES satelītu flote kopumā tehniski nodrošina 8265 televīzijas kanālu, no kuriem 3000 ir HD kvalitātē, video satura tehnisko sasniedzamību 118 miljoniem jeb vairāk nekā 43% TV mājsaimniecību Eiropā, arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Pērn SES pārraidīto televīzijas kanālu sasniedzamība Eiropā palielinājusies par 2 miljoniem mājsaimniecību.

Pētījums uzrāda divas būtiskas tendences nozarē, kur viena tendence ir, izteikts TV satura patērētāju pieprasījuma pieaugumu pēc HDTV un UHD TV kvalitātes, kur satelīta televīzijas izplatīšanas tehnoloģijas izvēle paliek nepārspēta. To izvēlējušies turpat 40% HD TV mājsaimniecību, kas ir gandrīz tikpat cik kabeļu un IPTV tehnoloģiju mājsaimniecības kopā.

Turklāt kopš 2019. gada vērojams UHD kvalitātes ekrānu pieaugums Eiropas mājsaimniecībās par 5%, un tagad ir 20% Eiropas TV mājsaimniecību.

Otra būtiska nozares tendence Eiropā vērojama, ka OTT (over-the-top) televīzijas saturs ir papildinošs TV saturam un neaizstāj lineāro televīziju. Pēdējo piecu gadu laikā OTT TV ir pieaudzis par 138 %, savukārt tradicionālā lineārā televīzija – vai nu, izmantojot satelītu, kabeli, IPTV vai virszemes televīziju – lielā mērā ir palikusi stabila, norāda uzņēmumā.

SES ir kotēts Parīzes un Luksemburgas biržās.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…