13. aprīlis, 2021

SES ar satelītiem apkalpoto TV mājsaimniecību skaits pasaulē sasniedzis 361 miljonu

ses

Orbitālo satelītu operatora , kura viena no tele stacijām atrodas arī Rīgā, Zaķusalas krastmalā, tieši vai netieši caur satelītiem apkalpoto mājsaimniecību skaits pasaulē sasniedzis 361 miljons mājsaimniecību, portālu “Delfi” informēja uzņēmumā.

Atbilstoši tirgus izpētes “Satellite Monitor” šonedēļ publiskotā pētījuma datiem, SES satelītu flote kopumā tehniski nodrošina 8265 televīzijas kanālu, no kuriem 3000 ir HD kvalitātē, satura tehnisko sasniedzamību 118 miljoniem jeb vairāk nekā 43% TV mājsaimniecību Eiropā, arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Pērn SES pārraidīto televīzijas kanālu sasniedzamība Eiropā palielinājusies par 2 miljoniem mājsaimniecību.

Pētījums uzrāda divas būtiskas tendences nozarē, kur viena tendence ir, izteikts TV satura patērētāju pieprasījuma pieaugumu pēc un TV kvalitātes, kur satelīta televīzijas izplatīšanas izvēle paliek nepārspēta. To izvēlējušies turpat 40% HD TV mājsaimniecību, kas ir gandrīz tikpat cik kabeļu un IPTV tehnoloģiju mājsaimniecības kopā.

Turklāt kopš 2019. gada vērojams UHD kvalitātes ekrānu pieaugums Eiropas mājsaimniecībās par 5%, un tagad ir 20% Eiropas TV mājsaimniecību.

Otra būtiska nozares tendence Eiropā vērojama, ka OTT (over-the-top) televīzijas saturs ir papildinošs TV saturam un neaizstāj lineāro televīziju. Pēdējo piecu gadu laikā OTT TV ir pieaudzis par 138 %, savukārt tradicionālā lineārā televīzija – vai nu, izmantojot satelītu, kabeli, IPTV vai virszemes televīziju – lielā mērā ir palikusi stabila, norāda uzņēmumā.

SES ir kotēts Parīzes un Luksemburgas biržās.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.