16. novembris, 2021

SPRK izsolīs 5G izvēršanai izmantojamās frekvences 700MHz diapazonā

5g

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 16.decembrī rīkos tīkla izvēršanai izmantojamo radiofrekvenču joslu 700MHz diapazonā izsoli mobilo sakaru operatoriem. Izsolē tiks piedāvātas trīs pamatjoslu lietošanas tiesības uz 20 gadiem (līdz 2042.gada 31.janvārim), kā arī divu papildjoslu lietošanas tiesības (no 2025.gada 1.februāra līdz 2042.gada 31.janvārim).

Sākumcena pamatjoslai būs 2,2 miljoni eiro, bet papildjoslai – 150 tūkstoši eiro. Izsoles uzvarētāju piedāvātās summas nonāks budžetā.

“Divdesmit gadu laikā, kopš SPRK dibināšanas, esam organizējuši desmit radiofrekvenču izsoles. Šoreiz izsolītas tiks vairākas pamatjoslas un papildjoslas radiofrekvenču spektra joslas 700MHz diapazonā. Šī frekvenču spektra josla ir nozīmīga tīkla, kā arī elektronisko sakaru tīklu pakalpojumu un konkurences attīstībai Latvijā. Ieguvumus izjutīs kā lietotāji, tā arī citi elektronisko sakaru komersanti, saņemot ātrāku interneta lejupielādes ātrumu un labāku pārklājumu valstī,” norāda SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola.

SPRK Elektronisko sakaru un pasta departamenta direktors Andris Virtmanis skaidro, ka, nosakot izsoles sākumcenu, tika ņemti vērā vairāki apsvērumi, tostarp pamatjoslu un papildjoslu skaits, frekvenču izmantošanas iespējas, lietošanas tiesību teritorija, SPRK iepriekš rīkoto izsoļu cenu veidošanas kritēriji, citās valstīs noteiktā sākumcena uz vienu iedzīvotāju, kā arī radiofrekvenču pamatjoslu izmantošanas uzsākšana pēc iespējas īsākā laikā. Lai sasniegtu šos mērķus, bija būtiski noteikt, lai sākumcena nebūtu šķērslis dalībai izsolē un radiofrekvenču lietošanas tiesību iegūšanai.

Sagatavotajā izsoles izsludināšanas lēmumā iekļauti vairāki frekvenču lietošanas un izsoles norises nosacījumi. Piemēram, izsolītās pamatjoslas būs izmantojamas gan lejupielādei, gan augšupielādei, bet papildjoslas – tikai datu lejupielādei.

Katrs dalībnieks varēs iegūt vienu pamatjoslu un vienu vai divas papildjoslas. Atbilstoši izsolītajam diapazonam uzvarētājam būs jāveic ieguldījumi elektronisko sakaru tīkla izveidošanā vai tā pilnveidošanā.

Piedalīties varēs tikai tie komersanti, kas nav saistītie komersanti. Proti, nevarēs piedalīties divas vai vairākas komercsabiedrības, kur viena komersanta līdzdalība otra komercsabiedrībā tieši vai pastarpināti veido vismaz 30% no apmaksātā pamatkapitāla.

Izsole notiks 16.decembrī plkst. 10.00 attālināti, dalībniekiem izmantojot SPRK izsniegtu un izsoles norises nodrošināšanai konfigurētu tehnisko aprīkojumu.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda