Sākums Jaunumi Svarīgākās funkcijas, kas jāzina katram iPhone 12 lietotājam

Svarīgākās funkcijas, kas jāzina katram iPhone 12 lietotājam

4 minūtes lasīšanai
iphone12

Neatkarīgi no tā, vai esi izvēlējies iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro vai iPhone 12 Pro Max, Tu jau droši vien zini, ka tas tiks galā gandrīz ar visu, ko vien Tava sirds kāros.  Par laimi vairs nav nepieciešams pārlasīt iPhone lietošanas instrukciju, lai atklātu un gudri izmantotu pilnīgi visas iPhone piedāvātās iespējas. Kas zina, dažas no tām var pat pozitīvi ietekmēt Tavu turpmāko ikdienu. Vai esi gatavs sākt izmantot savu iPhone 12 ar maksimālo jaudu?

Nākamās paaudzes kamera – LiDAR skeneris, portreta foto nakts režīms un HDR video uzņemšana

LiDAR skeneris ir iebūvēta funkcija, kas mēra, cik ilgi gaismai jāatspoguļojas no priekšmetiem, palīdzot tai nojaust priekšmeta dziļumu. Vienkāršāk izsakoties, ar LiDAR sensoru ikviens var noskenēt telpu un noteikt distanci tajā.

Tāpat LiDAR var nodrošināt ātrāku un reālāku papildinātās realitātes (AR) pieredzi, un, kas ir vēl svarīgāk ikdienas lietotājam, tas tiek izmantots arī, lai dramatiski uzlabotu autofokusu vāja apgaismojuma apstākļos, tādējādi radot augstāku uzņemtā attēla kvalitāti un precīzāku ainas attēlojumu.

Pieejama arī jauna iPhone 12 funkcija – portreta foto nakts režīms. Tas ļauj uzņemt profesionāla izskata attēlus ar fokusētu objektu pat naktī.

Runājot par video, jaunās sērijas iPhone spēj uzņemt 10-bit HDR video, kas nodrošina 700 miljonu krāsu gammu, turklāt iPhone 12 Pro ir pirmā mobilā ierīce, kas spēj uzņemt Dolby Vision HDR video 4K izšķirtspējā. Papildus tam, šos video ir iespējams uzreiz rediģēt telefonā.

Iespēja mainīt noklusējuma pārlūkprogrammu vai pasta lietotni

Viedtālruņa iPhone 12 operētājsistēmas iOS 14 jauninājums piedāvā vairākas inovatīvas funkcijas, tostarp tādu, par kuru Tu, iespējams, nemaz nebiji nojautis: noklusējuma lietotņu maiņa tādām lietotnēm kā e-pasts, tīmekļa pārlūkprogramma un citām.

Tas nozīme, ka, tāpat kā Android, arī iPhone tālrunī tagad vari iestatīt, teiksim, Chrome kā galveno pārlūkporgrammu Safari vietā. Tas pats attiecas arī uz Apple Mail –  to iespējams nomainīt uz, piemēram, Gmail.

Pārliecinies, vai Tev ir instalēta iOS 14 un trešās puses lietotne (piemēram, Gmail), un pēc tam dodies uz Settings, ritini uz leju un atrodi Gmail. Spied uz ‘’Default mail app’’, lai iestatītu Gmail kā noklusējuma e-pasta lietotni.

Izmanto iPhone saīsnes

Jaunie iPhone 12 piedāvā interesantu saīsņu risinājumu, kas ļauj veikt teju jebkuru nepieciešamo darbību, piemēram, uzņemt ekrānšāviņu, viegli uzsitot pa iPhone aizmugurējo korpusu divas/trīs reizes.

Lai iespējotu šo funkciju:

Pārej uz sadaļu Settings > Accessibility > Touch. Tin līdz apakšai un spied ‘’Back Tap’’. Izvēlies ‘’Double Tap’’ vai ‘’Triple Tap’’ un iestati darbību, ko vēlies paveikt ar dubultu vai trīskāršu uzsitienu pa iPhone aizmugurējo korpusu.

Esi pirmais, kas nepalaiž garām iPhone 12 5G iespējas

Apple iPhone 12 ļauj 5G tīklā veikt dažas darbības, kuras nevar izmantot 4G LTE, piemēram, lejupielādēt lielus programmatūras atjauninājumus vai izmantot FaceTime ar skaidrāku video kvalitāti (1080p).

Runājot par FaceTime, tam ir ieviesta ļoti noderīga funkcija: dodoties uz Settings > FaceTime > Eye Contact, varēsi iespējot funkciju, kas stabilizēs acu skatienu. Tas nozīmē, ka ikreiz, kad veiksi FaceTime zvanus, bet lūkosies ekrānā uz sarunu biedru, nevis kamerā, šī funkcija neļaus otram par to nojaust, radot iespaidu, ka Tu vienmēr skaties tieši uz kameru.

Tavs iPhone 12 –  automašīnas atslēga?

Daudzi automašīnu ražotāji jau šodien piedāvā iespēju pārvaldīt savu transportlīdzekli ar automašīnas digitālo atslēgu. Ja Tava automašīna tam ir pielāgota, vari šo atslēgu pievienot lietotnei Wallet savā iPhone tālrunī. Tādējādi turpmāk ar iPhone varēsi atbloķēt vai iedarbināt savu auto, kā arī koplietot virtuālo atslēgu ar citiem.

Skaņas atpazīšana jaunā līmenī

Vēl viena interesanta iPhone 12  funkcija ir skaņas atpazīšana, kas var noteikt iepriekš reģistrētas vides skaņas fonā. Tiklīdz tiek identificēta jebkura atpazītā skaņa, piemēram, ugunsgrēka trauksmes signāls, dzīvnieks, pat klauvēšana durvīs vai tamlīdzīgi, iPhone 12 par to paziņo savam īpašniekam.

Lai iespējotu skaņas atpazīšanu, dodies uz Settings > Accessibility > Sound Recognition.

iPhone 12 tiek galā ar visu, ko nākotne liek tam priekšā

Apple iPhone 12 , nākamās paaudzes tālrunim ar 5G, A14 Bionic procesoru, uzlabotu apstrādi un citām interesantām funkcijām, ir neskaitāmas priekšrocības visā viedtālruņu tirgū. Jaunais iPhone 12 izaicina mūs ne tikai izmantot jau pierastās telefona funkcijas, bet arī pētīt un atklāt, ko vēl var izdarīt šī modernā ierīce un kā šīs modernās funkcijas var kļūt par nākotnes normu.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…