Sākums Jaunumi Talantīgus jauniešus aicina pieteikties apmācībām “Liepājas IT talantu programma”

Talantīgus jauniešus aicina pieteikties apmācībām “Liepājas IT talantu programma”

3 minūtes lasīšanai
Liepajas IT talantu programma Vizualis scaled 1

Digitālo inovāciju parks aicina pieteikties unikālai apmācību programmai, kas talantīgiem 10. – 12. klases jauniešiem ļaus apgūt informācijas tehnoloģiju (IT) prasmes padziļinātā līmenī, lai dotu spēcīgu zināšanu bāzi  tiem, kuri savas nākotnes studijas un karjeru saista ar tehnoloģiju jomu. Apmācības tiks  uzsāktas 8. februārī  un vērstas uz praktisku zināšanu apguvi, kas  nepieciešamas ikdienas IT profesionāļa darbā.

Balstoties uz veiksmīgo pieredzi, realizējot Latvijas mēroga apmācību programmu jauniešiem “Mākslīgā intelekta (MI) talantu programma”, Digitālo inovāciju parks sadarbībā ar Liepājas IT profesionāļiem ir izstrādājis jaunas, Latvijas mērogā unikālas, apmācības “Liepājas IT talantu programma”. Šīs programmas virsmērķis ir sniegt iespēju jauniešiem ar izciliem sasniegumiem mācībās, kuri savu nākotnes karjeras izaugsmi saredz kādā no IT profesijām, apgūt nepieciešamās priekšzināšanas padziļinātā līmenī, lai veiksmīgi turpinātu savu profesionālo izaugsmi starptautiski pieprasītās profesijās. “Liepājas IT talantu programma”ļaus jauniešiem paralēli vispārējās vidējās izglītības ieguvei padziļināti apgūt tīmekļa vietņu izstrādi un realizēt praktiskus programmēšanas projektus. Sadarbība ar IT nozari arī dos iespēju iegūt vasaras prakses vietas Liepājas uzņēmumos.

Kā vēsta Digitālo inovāciju parka vadītāja Agate Ambulte: “Programmas spēks slēpjas tajā, ka tā veidota ciešā sadarbībā ar pieredzējušiem IT nozares profesionāļiem, kuri nozarē strādā jau vairāk kā 20 gadu, un jauniešiem nodotās zināšanas ļaus spert platu soli savā karjeras attīstībā informācijas tehnoloģijās. Nevienam vairs nav noslēpums, ka šīs jomas profesijas ir pastāvīgos jaunu speciālistu meklējumos un arī atalgojums spējīgiem speciālistiem pārsniedz valstī vidējo. Vēlamies dod mūsu jauniešiem iespēju jaudīgi uzsākt savu karjeru IT jomā un vairot nākamo Liepājas speciālistu varēšanu un zināšanu kapacitāti. Mēs redzam Liepājas potenciālu kā vietai, kurā rodas un attīstās jauni IT profesionāļi.”

“Liepājas IT talantu programma” ilgs četrus mēnešus un tiks uzsākta jau 8. februārī. Tā paredzēta 10.-12. klases jauniešiem, kuriem ir izcili sasniegumi IT un eksaktajos mācību priekšmetos un apmācības tiks organizēta tā, lai tās varētu apvienot paralēli ar vispārējās vidējās izglītības iegūšanu. Kopā paredzētas 18 nodarbības, kas notiks reizi nedēļā, kuru laikā būs iespēja apgūt praktiskas iemaņas web izstrādē, programmēšanā, izmantojot nozarē pieprasītas tehnoloģijas, kas ļaus sagatavoties tālākai veiksmīgai karjerai IT jomā. Īpaša uzmanība tiks pievērsta programmēšanas valodas JavaScript iztrādes rīkam React, kas tiek plaši lietots industrijā. Apmācības notiks klātienē Liepājas Universitātes telpās.

Dalības maksa apmācībām ir 220,- eiro, maksājot uzreiz par visu programmu, vai 60,- eiro mēnesī. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ aicinām laicīgi pieteikties Digitālo inovāciju parka mājaslapā – www.digip.lv/liepajas-talanti.

Apmācības norit ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības atbalstu, Digitālo inovāciju parkam sadarbojoties ar Liepājas tehnoloģiju klasteri un Liepājas Universitāti.

Digitālo inovāciju parks atklāts 2020. gada augustā  Liepājā ar mērķi apvienot digitālo un informācijas tehnoloģiju jomas speciālistus un popularizēt šīs jomas attīstību un nostiprināšanu sabiedrībā, atbalstīt inovatīvas un tehnoloģiski orientētas uzņēmējdarbības attīstību un izaugsmi, jaunu darba vietu radīšanu, kā arī rosināt jaunatnes interesi inovatīvo tehnoloģiju uzņēmējdarbībā un digitālo prasmju attīstībā. Organizācija vēlas pozicionēt Liepāju kā pilsētu, kurā top jauni IT speciālisti un veicināt jauniešu interesi par IT nozari un darba iespējām Liepājā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…