Sākums Jaunumi Tele2 apņemas nodot pārstrādei 30% no klientiem pārdotajiem tālruņiem

Tele2 apņemas nodot pārstrādei 30% no klientiem pārdotajiem tālruņiem

1 minūtes lasīšanai
tele2 latvija

“Tele2” plāno līdz 2030. gadam pieņemt atpakaļ un pārstrādāt 30% no mobilajiem tālruņiem, kurus uzņēmums pārdevis klientiem. Nosakot šo mērķi, “Tele2” līdzdarbojas starptautiskajā mobilo sakaru tīklu operatoru nozares asociācijas GSMA organizētajā projektā, kas izvirza jaunas ambīcijas un standartus pasaules telekomunikāciju sektoram paredzēto ierīču atgriešanai un pārstrādei.

  1. gadā visā pasaulē no elektroniskās aparatūras tika radīti 57 miljoni tonnu elektronisko atkritumu, un viens no šīs problēmas izraisītājiem bija mobilie tālruņi.

Apzinoties problēmas nopietnību, “Tele2” arī apņemas nodrošināt, ka 100% no mobilajām ierīcēm, kas tiks savāktas, izmantojot operatora izstrādāto veco viedierīču savākšanas sistēmu, tiks salabotas, izmantotas atkārtoti vai nodotas izraudzītām pārstrādes organizācijām.

“Katru gadu pieaugošais elektronisko atkritumu daudzums, tostarp mobilo tālruņu, ir ne tikai vides izaicinājums mūsu nozarei, bet arī milzīgs neizmantots finansiālais potenciāls. Resursu aprites plūsmas veicināšana ir viena no svarīgām “Tele2 AB” grupas ilgtspējas jomām, tādēļ arī ir izvirzīts ambiciozs mērķis līdz 2030. gadam atgūt un pārstrādei novirzīt 30% pārdoto mobilo tālruņu. Aprites biznesa modeļa ieviešanas ieguvumi videi un uzņēmējdarbībai ir acīmredzami, tādēļ arī daudzi mobilo sakaru operatori ir pievienojušies GSMA projektam, lai līdz 2030. gadam sasniegtu nulles atkritumu līmeni un būtiski uzlabotu nolietotu tālruņu pārstrādes rādītājus,” saka “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

GSMA projektu, kas definējis jaunu mērķi telekomunikāciju nozarei aprites ekonomikas jomā, vadīja “Tele2 AB” kopā ar vienu no pasaulē lielākajiem mobilo sakaru operatoriem “Orange”.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…