Sākums Jaunumi Tele2 iedarbina 5G bāzes stacijas Jūrmalā un Valmierā

Tele2 iedarbina 5G bāzes stacijas Jūrmalā un Valmierā

2 minūtes lasīšanai
tele2

Mobilo sakaru operators “”, turpinot pakāpeniski izvērst tīklu Latvijā, ir uzstādījis un iedarbinājis vēl divas 5G bāzes stacijas – Jūrmalā (Dzintaros) un Valmierā, portā “Delfi” informēja uzņēmuma pārstāvis Oskars Fīrmanis.

“Tele2” 5G tīkls komercrežīmā darbojas jau piecās Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Jūrmalā un Valmierā. Kā informēja uzņēmumā, rudenī ir plānots iedarbināt 5G bāzes stacijas arī Siguldā, Salacgrīvā un Rīgā, Brīvības ielā.

“5G joprojām ir attīstības sākuma posmā, tā šobrīd ir salīdzinoši dārga un tās pielietojums biznesa jomās – ierobežots, taču mēs turpinām pakāpenisku tās attīstību, lai būtu gatavi, kad tā būs nepieciešama biznesa procesu nodrošināšanai un būs pieejams plašāks 5G ierīču klāsts. Tieši tādēļ pirmā pieredze ar 5G tiek veidota patērētāju lokam, kam nepieciešama izcila mobilā interneta pieredze un tikai pēc tam seko pie 5G kā biznesa procesu uzlabošanas instrumenta. Šobrīd faktiski notiek mēģinājumi un meklējumi nākotnes vārdā. Ar to nodarbojas operatori, iekā ražotāji un citi tirgus dalībnieki ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē,” norādīja “Tele2” tehniskā direktore Līga Krūmiņa.

Krūmiņa uzsvēra, ka uzņēmumā galvenais fokuss joprojām ir uz 4G tīkla jaudas attīstību, jo šī tehnoloģija vēl ilgi spēs nodrošināt klientu ikdienas vajadzības tehnoloģiju jomā.

Šogad “Tele2” jau uzstādījis 30 jaunas bāzes stacijas, 150 stacijās veikuši modernizācijas un paplašināšanas darbus, kā arī vairāk nekā trešdaļa bāzes staciju Rīgā ir pieslēgtas optiskajam tīklam, kas ļauj uzlabot tīkla jaudu vietās, kurās ir vislielākais pieprasījums pēc mobilā interneta, papildināja Krūmiņa.

“Tele2” 5G bāzes stacija Jūrmalā ir uzstādīta Emīlijas ielā, bet Valmierā – Raiņa ielā. Savukārt Daugavpilī tā atrodas Šķirotavas dzelzceļa stacijas tuvumā, Jelgavā – pie Dobeles šosejas, bet Rīgā – Mūkusalas Biznesa Centra teritorijā, norādīja Fīrmanis.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Tet līdz 2030. gadam plāno pāriet uz atjaunīgās elektroenerģijas izmantošanu pašpatēriņam

tet 2023. gadā sasniedzis uzņēmumam uzstādītos ilgtspējas mērķus – ir uzlabota digitālās v…