18. augusts, 2021

Telefonkrāpnieki uzdodas par datu aizsardzības uzraudzības iestādi

hakeris kapuce

Datu inspekcija (datu aizsardzības uzraudzības iestāde Latvijā) brīdina iedzīvotājus par telefonkrāpnieku aktivitāti, kuri zvanot iedzīvotājiem, stādās priekšā kā Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītāja vai Eiropas Savienības dalībvalsts datu aizsardzības uzraudzības iestādes darbinieki, mēģinot iegūt personas datus un pieeju personas kontiem.

Uzsveram, ka zvanot klientiem Datu inspekcijas darbinieki nekad neaicina dalīties ar personas datiem, nosaukt piekļuves vai norādīt kontu piekļuves datus, lejupielādēt programmas, kuras nosūtītas uz Jūsu e-pastu, vai sekot apšaubāmām tīmekļvietņu saitēm!

Personas, kuras informēja Datu inspekciju par krāpniecisku zvanu saņemšanu, norādīja, ka saruna norisinājās krievu valodā, zvanīts vairākas reizes, bet valsts, no kuras zvana, mainās, savukārt informācijas pasniegšanas veids – strukturēts un pārliecinošs.

Esam saņēmuši zvanus no iedzīvotājiem par:

 1. Ārzemēs atvērts konts bez personas piekrišanas un uzraudzības iestāde vēlas sniegt palīdzību konta aizvēršanā;
 2. Parādu dzēšana citā valstī;
 3. Kriptovalūtas konta atvēršana.

Datu inspekcijas rīcībā nav informācija, ka krāpniekiem būtu izdevies izkrāpt no kādas personas naudas summas, tomēr, ja esat kļuvuši par upuri krāpnieciskām darbībām, aicinām nekavējoties vērsties Valsts policijā.

PAPILDINFORMĀCIJA

Uzraudzības iestāde ir neatkarīga iestāde, kura ir atbildīga par Vispārīgās datu aizsardzības regulas piemērošanas uzraudzību, lai aizsargātu fizisku personu pamattiesības un pamatbrīvības saistībā ar apstrādi un veicinātu personas datu brīvu apriti Eiropas Savienībā

Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītājs ir neatkarīga uzraudzības iestāde, kuras galvenais mērķis ir nodrošināt, ka Eiropas iestādes un struktūras, apstrādājot personas datus un izstrādājot jaunu politiku, ievēro ikvienas personas tiesības uz privātumu un datu aizsardzību.

Datu inspekcija vērš uzmanību, ka atbilstoši Vispārīgās datu aizsardzības regulā noteiktajam konsekvences mehānismam un Fizisko personu datu aizsardzības likumā noteiktajām Datu valsts inspekcijas kompetencēm personas datu aizsardzības pārkāpumus Latvijā izmeklē Datu valsts inspekcija, nevis kādas citas valsts uzraudzības iestāde vai Eiropas datu aizsardzības uzraudzītājs. Ja citai datu aizsardzības uzraudzības iestādei ir nepieciešama informācija no Latvijas iedzīvotājiem, tad ierastā prakse ir šādu informāciju iegūt ar Datu valsts inspekcijas starpniecību.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda