Sākums Jaunumi Telefonkrāpnieki uzdodas par datu aizsardzības uzraudzības iestādi

Telefonkrāpnieki uzdodas par datu aizsardzības uzraudzības iestādi

2 minūtes lasīšanai
hakeris kapuce

Datu valsts inspekcija (datu aizsardzības uzraudzības iestāde Latvijā) brīdina iedzīvotājus par telefonkrāpnieku aktivitāti, kuri zvanot iedzīvotājiem, stādās priekšā kā Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītāja vai Eiropas Savienības dalībvalsts datu aizsardzības uzraudzības iestādes darbinieki, mēģinot iegūt personas datus un pieeju personas bankas kontiem.

Uzsveram, ka zvanot klientiem Datu valsts inspekcijas darbinieki nekad neaicina dalīties ar personas datiem, nosaukt piekļuves paroles vai norādīt bankas kontu piekļuves datus, lejupielādēt programmas, kuras nosūtītas uz Jūsu e-pastu, vai sekot apšaubāmām tīmekļvietņu saitēm!

Personas, kuras informēja Datu valsts inspekciju par krāpniecisku zvanu saņemšanu, norādīja, ka saruna norisinājās krievu valodā, zvanīts vairākas reizes, bet valsts, no kuras zvana, mainās, savukārt informācijas pasniegšanas veids – strukturēts un pārliecinošs.

Esam saņēmuši zvanus no iedzīvotājiem par:

  1. Ārzemēs atvērts bankas konts bez personas piekrišanas un uzraudzības iestāde vēlas sniegt palīdzību konta aizvēršanā;
  2. Parādu dzēšana citā valstī;
  3. Kriptovalūtas konta atvēršana.

Datu valsts inspekcijas rīcībā nav informācija, ka krāpniekiem būtu izdevies izkrāpt no kādas personas naudas summas, tomēr, ja esat kļuvuši par upuri krāpnieciskām darbībām, aicinām nekavējoties vērsties Valsts policijā.

PAPILDINFORMĀCIJA

Uzraudzības iestāde ir neatkarīga iestāde, kura ir atbildīga par Vispārīgās datu aizsardzības regulas piemērošanas uzraudzību, lai aizsargātu fizisku personu pamattiesības un pamatbrīvības saistībā ar apstrādi un veicinātu personas datu brīvu apriti Eiropas Savienībā

Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītājs ir neatkarīga uzraudzības iestāde, kuras galvenais mērķis ir nodrošināt, ka Eiropas iestādes un struktūras, apstrādājot personas datus un izstrādājot jaunu politiku, ievēro ikvienas personas tiesības uz privātumu un datu aizsardzību.

Datu valsts inspekcija vērš uzmanību, ka atbilstoši Vispārīgās datu aizsardzības regulā noteiktajam konsekvences mehānismam un Fizisko personu datu aizsardzības likumā noteiktajām Datu valsts inspekcijas kompetencēm personas datu aizsardzības pārkāpumus Latvijā izmeklē Datu valsts inspekcija, nevis kādas citas valsts uzraudzības iestāde vai Eiropas datu aizsardzības uzraudzītājs. Ja citai datu aizsardzības uzraudzības iestādei ir nepieciešama informācija no Latvijas iedzīvotājiem, tad ierastā prakse ir šādu informāciju iegūt ar Datu valsts inspekcijas starpniecību.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…