Sākums Jaunumi Tet iegādājas telekomunikāciju uzņēmumu Telia Latvija

Tet iegādājas telekomunikāciju uzņēmumu Telia Latvija

3 minūtes lasīšanai
Tet logo

Tehnoloģiju un izklaides “Tet” un viens no vadošajiem telekomunikāciju uzņēmumiem Ziemeļvalstīs un Baltijā “Telia Company” parakstījuši SIA “Telia Latvija” kapitāla daļu iegādes līgumu.

Darījuma noslēgšanai, kas paredz “Tet” kļūt par vienīgo “Telia Latvija” īpašnieku, vēl nepieciešams tirgus uzrauga – Konkurences padomes – atzinums. “Telia Latvija” iegādes darījums sasniedz 10,75 miljonus eiro, ieskaitot “Telia Company” aizdevuma pārfinansējumu.

Kā norādīts uzņēmumu paziņojumā, “Telia Latvija” pievienošana “Tet” grupas uzņēmumiem veicinās uzņēmumu konkurētspēju globālās konkurences apstākļos. Tas “ļaus attīstīt esošos pakalpojumus un straujāk radīt jaunus, mūsdienu uzņēmējdarbības vajadzībām atbilstošus risinājumus, tādējādi kopīgi stiprinot arī reģionālo līderību, kas paplašinās arī pakalpojumu eksporta potenciālu”, informē “Tet” valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks. “Stabili un uzticami datu pārraides risinājumi, Latvijā un eksporta tirgos arvien pieprasītākie mākoņrisinājumi un datu centru pakalpojumi, strauji augošais pieprasījums pēc moderniem IT drošības risinājumiem, arvien aktuālākie video straumēšanas risinājumi – abu uzņēmumu kopīgās zināšanas un pieredze ļaus vēl straujāk un efektīvāk Latvijā attīstīt nākamās paaudzes rīkus uzņēmējdarbības vajadzībām šodien un rīt,” skaidro Tatarčuks.

“Telia Latvija” valdes priekšsēdētājs Mikus Ozols piebilst: “Esam jau kopīgi sadarbojušies dažādos projektos un redzam, ka komandu rīcībā esošās zināšanas, prasmes un rīki ļauj vienam otru papildināt, sniedzot plašākas piedāvājumu iespējas klientiem.”

Andreas Ekstroms, “Telia Company” vadītājs Latvijā, pauž: “Rudenī veicām konkurējošu izsoles procesu “Telia Latvija” pārdošanai, kurā piedalījās vairāki potenciālie . Esam gandarīti par panākto vienošanos ar “Tet”, kas ar šo darījumu – “Telia Latvija” tīklu, tehnoloģiju aktīviem un augsti kvalificētiem darbiniekiem – stiprinās savas pozīcijas biznesa segmentā. Latvija ir ļoti interesants IKT tirgus, un ar daļām “Tet” un “” uzņēmumos “Telia Company” turpinās sniegt ieguldījumu Latvijas digitalizācijā.”

Iegādes darījumā atbalstu “Tet” nodrošināja uzņēmumu apvienošanās un iegādes darījumu konsultāciju uzņēmums “Oaklins”, padziļinātu finanšu, nodokļu un juridisko izpēti veica konsultāciju un audita kompānija “Deloitte Latvia” un juridiskās konsultācijas nodrošināja komerctiesību advokātu “TGS Baltic”.

“Telia Latvija” dibināts 1992. gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 35,35 miljoni eiro. Uzņēmums piedāvā telekomunikāciju, mākoņpakalpojumu un mediju pakalpojumu risinājumus. “Telia Latvia” komandā ir aptuveni 50 darbinieki.

“Telia Company” sniedz sakaru pakalpojumus kā privātpersonām, tā uzņēmējdarbībai. Uzņēmums dibinās 1853. gadā, un tā ir kotētas “Nasdaq” Stokholmas un “Nasdaq” Helsinku biržās. Ar vairāk nekā 20 tūkstošiem darbinieku “Telia Company” strādā Dānijā, Igaunijā, Somijā, Latvijā, Lietuvā, Norvēģijā un Zviedrijā.

“Tet” grupā ietilpst arī meitasuzņēmumi “Citrus Solutions”, “Data Experts”, “Helio Media”, “Lattelecom” un “Baltijas Datoru akadēmija”.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Notikuši modernizācijas darbi Tele2 tīklā

“tele2”, īstenojot vērienīgus tīkla attīstības projektus, pēdējo divu gadu laikā palielinā…