Sākums Jaunumi Tet investē 1,4 miljonus eiro datu centru biznesā

Tet investē 1,4 miljonus eiro datu centru biznesā

2 minūtes lasīšanai
tet lattelecom

Nostiprinot pozīcijas datu centru un mākoņpakalpojumu biznesā, kā arī izvērtējot Latvijas un eksporta klientu vajadzības, tehnoloģiju un izklaides uzņēmums Tet paplašina datu centru, investējot 1,4 miljonus eiro. Savukārt, lai ikviens varētu iepazīties ar “vietu, kur glabājas mākoņi”, kā arī datu centra uzbūvi un funkcionalitāti, Tet ir izveidojis virtuālo 360 grādu tūri Latvijā vienīgajam TIERIII sertificētajam un vienam no Ziemeļeiropas drošākajiem datu centriem “Dattum”.

“Izaicinājumiem pilnais 2020. gads skaidri parādīja IT risinājumu un ārpakalpojumu nozīmi uzņēmējdarbībā, ko arvien vairāk novērtē uzņēmumi Latvijā un visā pasaulē. Šo apliecina arī Tet datu centru un mākoņpakalpojumu 2020. gada apgrozījuma pieaugums par attiecīgi 4% un 10%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, neskatoties uz pandēmijas izraisīto krīzi. Šobrīd jau ir aizpildīti gandrīz 80% Tet datu centru resursu, tādēļ paplašinām vienu no datu centriem Rīgā. Lai nodrošinātu arvien pieaugošo pieprasījumu, projektu plānojam noslēgt vēl šogad, nodrošinot 60 papildu statnes,” Tet valdes priekšsēdētājs un izpilddirektora pienākumu izpildītājs Uldis Tatarčuks.

Paplašinātajā datu centrā Tet ieviesīs arī energoefektivitātes risinājumu, uzlabojot jaudas izmantošanas efektivitātes līmeni (PUE – Power usage effectiveness). “Eiropas Komisija ir izvirzījusi mērķi līdz 2030. gadam Eiropā esošajiem datu centriem kļūt klimatneitrāliem. Tāpēc, paplašinot datu centru, pievērsīsim īpašu uzmanību energoefektīvām dzesēšanas sistēmām ar pēc iespējas mazāko PUE līmeni,” skaidro Tet datu centru biznesa attīstības direktors Māris Sperga.

Tet ir lielākais un atpazīstamākais datu centru pakalpojumu sniedzējs Latvijā un viens no nozīmīgajiem spēlētājiem eksporta tirgos. “Eksportējam vairāk nekā 75% no kopējiem datu centru pakalpojumiem, un, piemēram, Ukrainā esam starp TOP3 lielākajiem spēlētājiem kopā ar Microsoft Azure un Amazon,” saka U.Tatarčuks.

Lai sniegtu iespēju ikvienam ieskatīties, kā patiesībā izskatās daudz pieminētie “mākoņi”, kā tiek nodrošināta datu centra darbība un kādas ir tā iespējas, Tet ir izveidojis virtuālu 360 grādu tūri vienīgajam TIERIII sertificētajam datu centram Latvijā un vienam no drošākajiem Ziemeļeiropā. “Datu centra “Dattum” apmeklējums vienmēr ir bijis pieprasīts mūsu klientu un partneru vidū, tāpēc esam izveidojuši detalizētu virtuālo tūri, parādot IT un tehnoloģisko infrastruktūru, serveru zāles un citas telpas, kas atrodas datu centrā,” skaidro M.Sperga. 360 grādu tūri var “izstaigāt” arī virtuālās realitātes brillēs.

Virtuālā tūre ir pieejama ikvienam Tet datu centru un mākoņpakalpojumu mājas lapā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…