16. marts, 2020

Ukrainā un Lietuvā uzsāk digitālo kampaņu par IT studiju iespējām Latvijā

study it latvia

Februārī Izglītības fonds ar projektu “Baltijas IT Sabiedrības” jeb BITS uzsāka digitālo kampaņu Ukrainā un Lietuvā par IT studiju iespējām Latvijā, informēja fondā.

“Gatavojoties kampaņai, vērtējām ārvalstu studentu vajadzības un Latvijas sniegtās iespējas. Procesa laikā secinājām, ka Latvijā ir nepieciešama vienota pieteikšanās platforma visām studiju programmām angļu valodā – līdzīga kā Zviedrijā, Igaunijā. Tas daudz ko atvieglotu, tāpat ir jāturpina risināt jautājumi saistībā ar vīzām, vienlaikus nepazaudējot fokusu uz pieteikumu kvalitāti,” norādīja Izglītības fonda izpilddirektore Evija Celma.

Šobrīd ir uzsāktas sarunas ar augstskolām par vienotas pieteikšanās izveidi. Viedokļi ir dažādi, daļa augstskolu uzskata, ka jauns, centralizēts risinājums varētu būt laba pieeja, bet citas augstākās izglītības iestādes vēlas pozicionēties individuāli.

Pāris gadu laikā mums vienotā uzņemšanas ir jāpadara atvērta un draudzīga jebkuram Eiropas Savienības pilsonim. Interneta vietnē angļu valodā būs atrodama informācija par studiju iespējām, prasībām, kā arī vienuviet būs iespējams pieteikties studijām, skaidroja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece augstākās izglītības jomā Dace Jansone.

Kā atzīmēja Augstākās Izglītības eksporta apvienības valdes priekšsēdētājs Imants Bergs, izglītības eksporta veicināšanā vēl ir daudz darāmā. Tas ir ilgtermiņa process. Piemēram, pirms četriem gadiem ukraiņu redzeslokā Latvija nebija kā iespējamā studiju vieta, taču pēdējais pusgads parādīja, ka cilvēki sāk interesēties par studiju iespējām Latvijā dažādās jomās.

“Šobrīd ārvalstu studentu ģeogrāfiskais sadalījums ir diversificēts, bet Latvijai nevajadzētu nonākt situācijā, kad puse no ārvalstu studentiem ir no vienas valsts. Mēs turpināsim darbu pie diversifikācijas, turpinot darbu jau iesāktajos tirgos, vienlaikus apgūstot arī jaunas valstis,” rezumēja Bergs.

Izglītības fonda atbalstītāji ir “Accenture”, “Emergn”, “eazyBI”, MAK IT un citi partneri, kas kopīgi radījuši projektu BITS, kura platformā apkopotas labākās deviņas Latvijas bakalaura izglītības programmas.

BITS tika izveidots ar mērķi palīdzēt augstskolām Latvijā piesaistīt ārvalstu studentus studiju programmām angļu valodā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda