Sākums Jaunumi Viens no jaudīgākajiem mājas datoriem – jaunais iMac

Viens no jaudīgākajiem mājas datoriem – jaunais iMac

6 minūtes lasīšanai
m1 imac 2021 18

Pirmo reizi Apple izstrādātā M1 mikroshēma pārveidoja ne vien jaunākos MacBook un iPad Pro modeļus, bet arī tika integrēta jaunajos iMac stacionārajos datoros. Šie ātrie un jaudīgie datori ir pieejami septiņās dažādās krāsās, tie ir tikai 11,5 mm biezi un 4,66 kg viegli, kurus tagad var iegādāties arī Latvijā.

“M1 mikroshēmā ir visi svarīgākie datora elementi – centrālais un grafiskais procesors, atmiņa, neironu dzinējs, attēla signāla procesors, porta kontrolieris un daudz kas cits. Tas ļāva pilnībā atjaunot iMac dizainu. Pateicoties mikroshēmai, tie ir ne tikai daudz ātrāki, bet arī daudz plānāki, tāpēc tie izskatās vēl iespaidīgāk uz jebkura mājas vai darba galda,” stāsta Apple pārdošanas inženieris Andrejs Mišailovs.

iMac datoru modeļi ir lieliska izvēle mājai, ģimenei, skolēniem, studentiem, un tie ir lieliski piemēroti kvalitatīvam un produktīvam darbam, īpaši tiem, kuriem ir svarīgs un nepieciešams liels datora ekrāns. Spēļu cienītāji to novērtēs par ātrumu un augstas kvalitātes grafiku. Spilgtais ekrāns ļaus skatīties augstas izšķirtspējas filmas, rediģēt fotoattēlus, savukārt uzlabotie skaļruņi, mikrofoni un priekšējās kameras būs īpaši noderīgas attālinātajām sapulcēm un zvaniem.

Lielākais iMac jaunums ir tā septiņas spilgtās krāsas. 24 collu dators ar četrām pieslēgvietām tagad ir pieejams zilā, zaļā, rozā, pelēkā, dzeltenā, oranžā un violetā krāsā. Divu pieslēgvietu modelis ir pieejams četrās krāsās – zilā, zaļā, rozā un pelēkā krāsā. Krāsa mainīta ne tikai datora korpusā, bet arī pievienotajiem piederumiem – Magic Keyboard, Magic Trackpad un Magic Mouse. Tagad tie ir pilnīgi saderīgi.

apple new imac spring hero Full Bleed Image jpg large
apple new imac spring hero Full Bleed Image jpg large

Pirmo reizi iMac tastatūrai ir Touch ID funkcija drošai identifikācijai, ierīces atbloķēšanai, pirkumiem internetā un lejupielādēm. Tastatūra tika papildināta arī ar jaunām pogām Spotlight, Dictation, Do Not Disturb jeb “Netraucēt” pogu un Emoji jeb emociju ikonu pogu.

iMac nekad nav bijis tik plāns un viegls – tagad tas aizņem ļoti maz vietas, tāpēc darba galds vienmēr izskatīsies glīti. Graciozs statīvs, magnētiskais strāvas savienotājs, krāsās saskaņots austs kabelis un neliels lādētājs – visas detaļas ir pārdomātas tā, lai tiktu saglabāts Apple ierīcēm raksturīgais minimālisms un estētika.

Jaunais 24 collu iMac ir pieejams ar divām Thunderbolt/USB 4 pieslēgvietām vai ar četrām pieslēgvietām – divām Thunderbolt/USB 4 un divām USB 3 pieslēgvietām. Jo vairāk pieslēgvietu, jo lielāka iespēja datoram pievienot papildu ierīces – ārējos diskus, monitorus utt.

Šis iMac modelis koncentrējās uz priekšējo kameru, skaļruņu un mikrofonu kvalitāti, ņemot vērā lietotāju vajadzības un mainīgos saziņas rīkus šodienas pasaulē. Izcilā 1080P FaceTime HD kamera nodrošinās video zvanus ar divreiz labāku izšķirtspēju. Neatkarīgi no tā, vai zvanā tiek pārrunāti darba jautājumi ar kolēģiem, vai tā ir vienkārši saruna ar savu ģimeni un draugiem, jaunais attēlu signālu procesors (ISP) nodrošinās spilgtu un kvalitatīvu attēlu.

Studijas kvalitātes trīs mikrofoni zvaniem un audio ierakstiem garantēs, ka citi sarunas dalībnieki dzirdēs skaļi un skaidri. Īpašā tehnoloģija bloķē apkārtējo troksni, lai balss būtu dzirdama vislabāk.

Mūzikai, sarunām, virtuālām sanāksmēm un ballītēm, filmām un TV raidījumiem dators ir aprīkots ar iespaidīgu sešu skaļruņu skaņas sistēmu, kas piešķir līdzsvarotu telpisko skaņu.

imac colors
imac colors

Lielais 24 collu diagonālais displejs ir optimāla opcija starp iepriekšējiem 21,5 un 27 collu modeļiem. Spilgtas krāsas 4,5K Retina displejs ir īpaši detalizēts, tā spilgtums ir 500 niti. Ekrānā tiek attēlots vairāk nekā miljards krāsu, kā arī īpašais atstarojošais pārklājums atvieglo lasīšanu vai darbu uz tā.

Lai padarītu attēlus ekrānā dabiskākus un vieglāk redzamus, True Tone krāsas automātiski pielāgojas apgaismojumam. Tāpēc, skatoties raidījumus un filmas, lasot, spēlējot spēles, sagatavojot prezentācijas vai organizējot attēlus, viss būs redzams īpaši detalizēti, reālistiski un spilgti.

Apvienojot jaudīgāko M1 mikroshēmu un vismodernāko operētājsistēmu MacOS Big Sur, datora ātrums un veiktspēja ir ievērojami palielinājušies. Tagad centrālais procesors darbojas par 85% ātrāk un grafikas procesors ir divreiz ātrāks nekā iepriekšējie 21,5 collu iMac standarta modeļi.

Šīs izmaiņas var pamanīt, gan veicot ikdienas darbu, pārlūkojot internetu, gan strādājot sarežģītās lietojumprogrammās, rediģējot video saturu vai veicot citus uzdevumus. Programmēšanas, grafiskā dizaina, ilustrāciju un fotoattēlu rediģēšanas programmas, piemēram, Xcode, Affinity Photo, Adobe Lightroom vai Vectornator, darbojas viegli un vienmērīgi, bez jebkādiem traucējumiem. Turklāt, pat darbojoties palielinātā slodzē, dators paliks vēss un darbosies ļoti klusi.

Galda datora iMac datoriem tagad ir plašs lietotņu klāsts. Pateicoties M1 mikroshēmai, iecienītākās iPhone un iPad lietotnes tagad var izmantot iMac.

Apple ekosistēma jeb ierīču sinhronizācija vēl vairāk paplašina savu potenciālu – iMac un iPhone kombinācija padara daudzu uzdevumu veikšanu vēl vienkāršāku. Ierīces nepārtrauktības funkcijas ne tikai ietaupa daudz laika, bet ir arī draudzīga lietotājam. Tas novērš “lēkšanu” starp dažādām ierīcēm, un tiek nodrošināta informācijas pieejamība visās ierīcēs.

Piemēram, visi zvani un ziņojumi tiek piegādāti iMac, lai lietotājs varētu atbildēt datorā vai jebkurā citā ierīcē. AirDrop palīdz ātri kopīgot fotoattēlus, saites, videoklipus un citus failus starp ierīcēm. Universālā starpliktuves funkcija ļauj kopēt tekstus, attēlus un fotoattēlus savā iPhone un pēc tam tos tieši kopēt iMac.

Jaunais iMac, kura biezums ir tikai 11,5 mm, ir energoefektīvs un aprīkots ar augstu produktivitāti, tas ne vien darbojas vēl ātrāk, bet arī vienkāršāk, nekā tas bijis iepriekš.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…