25. janvāris, 2016

Acer Predator 17 portatīvā datora apskats

Klāt ir jaunākais alksnis.eu apskats un šoreiz uz mūsu testu galda ir nonācis īsts datorspēļu entuziasta sapnis – Acer Predator 17 portatīvais dators, kas starp citu, ir pirmais nopietnais Acer piegājiens geimera portatīvā datora izstrādē.
Lai uzreiz saprastu, par kādu aparātu ir runa, sāksim ar tehniskajiem parametriem. Jāpiezīmē, ka mums piegādātais nav jaudīgākais Predator 17 sērijas pārstāvis:

 • Intel Core i7-6700HQ centrālais procesors
 • 17.3 collu Full HD IPS displejs
 • Nvidia GeForce GTX 980M grafiskā karte
 • 16 gigabaitu DDR4 operatīvā atmiņa
 • 256 gigabaitu SSD disks un viena terabaita cietais disks
 • Svars – 3.95 kilogrami
 • Izmēri – 397 x 423 x 321.5 mm

IMG_20160121_153242
No niknākā Predator 17 mūsu ierīce atšķirās ar operatīvās atmiņas, SSD diska apjomu, kā arī displeja izšķirtspēju.
Pirmos iespaidus par ierīci sniedz tās svars un izmēri, tā vien šķiet, ka vārds “portatīvais” patiešām jāliek pēdiņās, runājot par Acer Predator 17. Tiesa, ar šādiem tehniskajiem parametriem gaidīt ko krietni mazāku vai vieglāku arī būtu naivi un Acer nemaz nepretendē uz ultrabook statusu, izlaižot šo ierīci. Jebkurā gadījumā, sveiciens Razer un citiem ražotājiem, kas pamanās ļoti jaudīgus klēpjdatorus iepakot krietni mazākos un vieglākos korpusos.
Liela daļa datora korpusa veidota no plastmasas, kurai ir tā saucamais soft touch pārklājums, kas pieskaroties nedaudz atgādina zamšu vai ko tamlīdzīgu. Pirkstu nospiedumi gan būs redzami teju tikpat labi kā uz glancētas plastmasas.
Iepakojumā bez datora un barošanas bloka varam atrast Cooler Master izstrādātu dzesēšanas moduli, kuru iespējams ievietot diskdziņa vietā. Lai to izdarītu, datora apakšā ir speciāls slēdzis, ar kura palīdzību varēsim izņemt diskdzini vai dzesēšanas moduli. Šeit gan ir akmens Acer dārziņā – ja diskdzini varam izņemt ļoti viegli, tad tā vien škiet, ka ar dzesēšanas moduļa izmēriem Acer inženieri par dažām milimetra daļām nošāvuši greizi to ir gan pagrūti ievietot, gan arī diezgan grūti izņemt. Pat tik grūti izņemt, ka pakojot datoru atpakaļ uz kādu brīdi biju nolēmis, lai Acer paši ar to cīnās.
Atverot datoru (ko starp citu, iespējams izdarīt ar vienu roku) uzreiz uzmanību piesaista tastatūra. Tā ir pilna izmēra ar izdalītiem bultiņu taustiņiem, kā arī izdalītu ciparu taustiņu bloku. Standarta simbolu taustiņi ir izgaismoti sarkanā krāsā, savukārt ciparu taustiņu bloks zilā krāsā. Kā par brīnumu, apgaismojuma krāsa nav nedz maināma, nedz pielāgojams spilgtums. Diezgan kaitinoši, ka pat izslēdzot taustiņu apgaismojumu, makro taustiņi labajā pusē, kā arī ieslēgšanas/izslēgšanas poga joprojām tiek apgaismota. Tumsā skatīties filmas nav pārāk patīkami.
Runājot par pašu tastatūru, priekš portatīvā datora tā ir pārsteidzoši ērta un precīza. Taustiņu gājiens ir lielāks nekā parastos klēpjdatoros, kas sniedz krietni baudāmāku kā rakstīšanu, tā arī geimošanu. Tiesa, pēc ilgām geiminga sesijām nācās saprast, ka lai arī tastatūra pati par sevi ir ērta, diezgan lielais klēpjdatora augstums un asā priekšējā mala prieku par klaviatūru var krietni saplacināt. Skārienjutīgais paliktnis uz citu klēpjdatoru fonu ne ar ko būtisku neizceļas un vispār, kurš nopietns geimeris tādu izmanto?
Kā jau mīnējām, mūsu testu ierīce ir aprīkota ar 17.3 collu Full HD displeju. Jaudīgākajā un dārgākajā konfigurācijā displejs nodrošina Ultra HD izšķirtspēju, kas manuprāt būtu par traku un varētu diezgan jūtami ietekmēt geiminga priekus, tas ir, kadru skaitu sekundē, ja spēles darbinātu UHD. Kā jau IPS matrica, tā nodrošina ļoti labi krāsu atainojumu, kā arī skata leņķi. Pret displeju mums nav nekādu pretenziju. Geimeriem gan varētu nepatikt, ka displejs neatbalsta G-Sync tehnoloģiju, attiecīgi tās izmantošanai būs jāpieslēdz saderīgs ārējais monitors.
Datorā iebūvēts visai ietilpīgs akumulators, tiesa ar to būs pietiekami vien līdz piecām stundām sērfošanai tīmeklī, savukārt geimojot, akumulatorā uzkrāto enerģiju varēsim iztērēt krietni ātrāk.
Patīkami pārsteidza iebūvētā audio sistēma, kas sastāv no četriem vidējo un augsto, kā arī diviem zemo frekvenču skaļruņiem. Tie kopā spēj nodrošināt skaļu, skaidru un ļoti patīkamu skanējumu, turklāt pie agresīviem basiem datora komponentes, taustiņi nevibrē.
Ja runājam par dzesēšanas skaļumu, tad pret to nav nekādu pretenziju sērfojot tīmeklī vai darbojoties ofisa aplikācijās, tomēr līdz ko tiek nopietni noslogots procesors un grafiskā karte nāksies vai nu palielināt skaļruņu skaļumu vai vienkārši uzvilkt austiņas. Tiesa, līdz ar lielo troksni komponentes tiek diezgan efektīvi dzesētas un nejutām vajadzību izmantot papildu dzesēšanas modeli. Pievienojot to nepalika nedz klusāks vai skaļāks, nedz arī jūtami vēsāks. Pie ilgstoša geiminga labā daļa mēdza uzkarst līdz aptuveni 37 grādiem pēc Celsija, kas uz tausti nav diez ko komfortabli.
Vairāk par visu noteikti interesē šī datora veiktspēja. Tātad, mums piegādāto Acer Predator 17 darbina Intel Core i7-6700HQ centrālais procesors, Nvidia GeForce GTX 980M grafiskā karte ar četru gigabaitu atmiņu, kā arī 16 gigabaitu operatīvā atmiņa. No maksimālās komplektācijas šo 3 komponenšu ziņā atšķirās vien ar operatīvās atmiņas apjomu. Jāpiezīmē, ka tā ir lietotāja spēkiem nomaināma, tā kā, ja paliks par īsu, būs diezgan viegli paplašināma.
Tā kā šis ir paredzēts datorspēļu entuziastiem, tad šoreiz izvēlējāmies to nenoslogot ar sintētiskajiem testiem, bet uzreiz ķērāmies pie datorspēlēm, darbinot tās Full HD izšķirtspējā, labākajā iespējamajā grafikas kvalitātē. Zemāk redzams vidējais kadru skaits sekundē reālas spēlēšanas (ne testu) apstākļos:

 • FarCry4 – 35 FPS
 • Grid Autosport – 72 FPS
 • Bioshock Infite – 65 FPS
 • Battlefield 4 – 90 FPS
 • Assassins Creed Syndicate – 25 FPS
 • Star Wars Battlefront – 73 FPS

Kā jau redzams, tad diezgan veikli spēj darbināt mūsdienīgas un diezgan prasīgas spēles, tiesa redzamas problēmas tam sagādāja Assassins Cree Syndicate. Bez spēlīšu dzenāšanas, tam pa spēkam būs arī citi sarežģīti uzdevumi, kā piemēram apstrāde.
Mūsu apskatītais pieejams vien dažos Latvijas interneta veikalos, kuros tā cena sākas no 1800 eiro. Nav šaubu, ka par šādu cenu iespējams salikt jaudīgāku un pat klusāku galda datoru, tiesa tad zudīs mobilitātes bonuss. No Acer Predator 17 plusiem varam minēt ērtu tastatūru, kvalitatīvu displeju un baudāmu skaņas sistēmu, savukārt no mīnusiem – milzīgo korpusu un skaļo dzesēšanas sistēmu.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for Smaragds
Smaragds - 25. janvāris, 2016

Nelēta lētā desa 🙂

Avatar for ddffddf
ddffddf - 26. janvāris, 2016

Assassins Creed Syndicate – 25 FPS
Neteiktu, ka tas ir veikli… vēl jo vairāk spēļu fanāti tak neko vājāku par 60fps neatzīst

Avatar for briedis
briedis - 28. janvāris, 2016

butu SLI 980m, tad varbut butu ok, bet tad vajadzetu 3m trokšņu izolējošās austiņas!

Avatar for Anonīms
Anonīms - 1. februāris, 2016

Nekadīgi nevaru saprast šajā tekstā mobilitāti – ir jābūt slimam, lai kaut ko tādu iegādātos, pat geimeris zinās kur tos 1800 labāk ieguldīt!
“milzīgo korpusu un skaļo dzesēšanas sistēmu.”

Avatar for psc
psc - 1. februāris, 2016

Geimeriem windows 10? Tās sistēmas atdeve ir bullshits.

Avatar for SODS
SODS - 14. aprīlis, 2016

Portatīvais pēc būtības nav spēlēm!!!!!!!

  Avatar for Vatņiks
  Vatņiks - 3. jūlijs, 2016

  Un telefons ir tikai sms sūtīšanai un zvanīšanai…

Avatar for Andron Mc
Andron Mc - 30. aprīlis, 2016

Kārtējais appisiens priekš bagātiem pamuļķiem.

Avatar for RED DULL ais
RED DULL ais - 16. jūnijs, 2016

ACER taču ie un vienmēr būs Mesls!

lvLatviešu valoda