15. novembris, 2010

Atskats uz Jumpravas koncertu Multiklubā

jumprava

Grupa “Jumprava” tika nodibināta 1984.gadā un līdz ar izmaiņām sastāvā izgājusi cauri vairākiem daiļrades posmiem. Ja 80.gadu ū publika sajūsminājās par naivo „Mākoni” vai romantisko „Par rozēm”, tad nākamajos albumos iepazīst grupas jaunās muzikālās šķautnes sintīpopa un romantiska roka krāsās:Prom no ”, „Tā aizgāja”, „Sprādze”, „Šeit lejā”, „Ziemeļmeita”, „Zem diviem karogiem”, „Vīrs ar suni”, „Pa vējam” u.c. 1990.-1992.gadā „Mikrofona” aptaujā visus 3 gadus pēc kārtas uzvar tieši Jumpravas kompozīcijas: “Baltā”, “Peldētājs” un “Klusumā”.
Kopš 90.gadu beigām, kas iezīmē t.s. otro „Jumpravas” attīstības posmu jeb atdzimšanu, iznākuši 3 albumi, kas raksturo grupas dalībnieku jau citu, pieredzējušāku skatu uz lietām, procesiem un sajūtām.

Vēl tagad nevaru atgūties no šī koncerta. Paldies Ivo, kurš mani pierunāja doties uz šo pasākumu. Jāatzīstas, ka pēdējā laikā sevi pieķeru pie domas, ka esmu palicis vecs. Man vairs nepatīk klubu nakts dzīve ar trako mūziku, kā to var piedzīvot klubā Essential. Man vairāk ir iepatikušās tipiskās 30gadnieku atpūtas vietas kā piemēram Četri Balti Krekli. Patīkami, ka Multiklubs kaut uz vienu vakaru bija pārvērties par man tīkamu iestādi un savā ziņā atgadināja jau augtāk minētos “kreklus”. Pieaugušāka publika un pieaugšāka mūzika. Pati grupa, visu cieņu, protams, varēja nedaudz pacensties un savākties uz koncertu pamēģināt, lai nav tehniskās nebūšanas un domstarpības publikas priekšā. Taču neņemot to visu vērā koncerts bija izdevies! Grauba, kaut arī savām acīm, bija savā elementā un pārējie grupas dalībnieki daudz neatpalika. Žēl vienīgi, ka koncertā kaut kādu tehnisku nebūšanu dēļ ( fonogramma bija sačakarēta ) nebija nobaudāma dziesma ar nosaukumu “Nedaudz par viņu”. Grupa tā uzkurināja publiku, ka tā tika izsaukta uz skatuvi atkāroti trīs reizes! Bilžu galerija apskatāma šeit

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=w6Ihg9kykLc&fs=1&hl=en_US]
Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.