Sākums arhivs Atskats uz Jumpravas koncertu Multiklubā

Atskats uz Jumpravas koncertu Multiklubā

2 minūtes lasīšanai
jumprava

Grupa “Jumprava” tika nodibināta 1984.gadā un līdz ar izmaiņām sastāvā izgājusi cauri vairākiem daiļrades posmiem. Ja 80.gadu vidū publika sajūsminājās par naivo „Mākoni” vai romantisko „Par rozēm”, tad nākamajos albumos iepazīst grupas jaunās muzikālās šķautnes sintīpopa un romantiska roka krāsās:Prom no pilsētas”, „Tālu aizgāja”, „Sprādze”, „Šeit lejā”, „Ziemeļmeita”, „Zem diviem karogiem”, „Vīrs ar suni”, „Pa vējam” u.c. 1990.-1992.gadā „Mikrofona” aptaujā visus 3 gadus pēc kārtas uzvar tieši Jumpravas kompozīcijas: “Baltā”, “Peldētājs” un “Klusumā”.
Kopš 90.gadu beigām, kas iezīmē t.s. otro „Jumpravas” attīstības posmu jeb atdzimšanu, iznākuši 3 albumi, kas raksturo grupas dalībnieku jau citu, pieredzējušāku skatu uz lietām, procesiem un sajūtām.

Vēl tagad nevaru atgūties no šī koncerta. Paldies Ivo, kurš mani pierunāja doties uz šo pasākumu. Jāatzīstas, ka pēdējā laikā sevi pieķeru pie domas, ka esmu palicis vecs. Man vairs nepatīk klubu nakts dzīve ar trako mūziku, kā to var piedzīvot klubā Essential. Man vairāk ir iepatikušās tipiskās 30gadnieku atpūtas vietas kā piemēram Četri Balti Krekli. Patīkami, ka Multiklubs kaut uz vienu vakaru bija pārvērties par man tīkamu iestādi un savā ziņā atgadināja jau augtāk minētos “kreklus”. Pieaugušāka publika un pieaugšāka mūzika. Pati grupa, visu cieņu, protams, varēja nedaudz pacensties un savākties uz koncertu pamēģināt, lai nav tehniskās nebūšanas un domstarpības publikas priekšā. Taču neņemot to visu vērā koncerts bija izdevies! Grauba, kaut arī savām acīm, bija savā elementā un pārējie grupas dalībnieki daudz neatpalika. Žēl vienīgi, ka koncertā kaut kādu tehnisku nebūšanu dēļ ( fonogramma bija sačakarēta ) nebija nobaudāma dziesma ar nosaukumu “Nedaudz par viņu”. Grupa tā uzkurināja publiku, ka tā tika izsaukta uz skatuvi atkāroti trīs reizes! Bilžu galerija apskatāma šeit

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=w6Ihg9kykLc&fs=1&hl=en_US]

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In arhivs
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…