8. novembris, 2011

Bezmaksas TV kanālu skaits atkal saruks

lattelekom vtv karte ekonomiska

Telekompānija “TV3” pieņēmusi lēmumu nākamgad pārtraukt raidīt nacionālajā apraidē un kļūt par maksas kanālu, savukārt telekompānija par šādu iespēju vēl lemj. Galvenie “TV3” ētera pamešanas iemesli saistīti gan ar nevienlīdzīgo konkurenci ar citiem kanāliem, gan sabiedriskās televīzijas reklāmas tirgus kropļošanu, gan skatītāju lielāku pieprasījums pēc vietējā ražojuma produkcijas. Par nacionālo apraidi četri nacionālie kanāli – Latvijas Televīzijas abi kanāli, un “TV3” – ciparu virszemes televīzijas ieviesējam Latvijā SIA “Lattelecom” gadā maksā katrs 650 000 latu. Pērn telekompānija AS “Latvijas Nacionālā televīzija” strādāja ar 809 129 latu zaudējumiem, kas, salīdzinot ar 2009.gadu, samazinājušies par 28%, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA “Lursoft” informācija. LNT zaudējumi 2009.gadā bija 1,12 miljoni latu. Ja tuvāko nedēļu laikā valdība neradīs risinājumu komerctelevīziju problēmām, kas saistītas ar nacionālo apraidi, telekompānija LNT kopā ar Latvijas Raidorganizāciju asociāciju paredzējušas rīkot piketu pie Ministru kabineta vai Saeimas, kā arī nepārraidīt ziņas. Šonedēļ LNT vēl paredzēta tikšanās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā. Nav saņemta konkrēta atbilde no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas. LNT kopā ar Latvijas Raidorganizāciju asociāciju tuvākajā laikā plāno tikties arī ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) vai citiem augsta līmeņa politiķiem. Paralēli notiek gatavošanās piketam pie Ministru kabineta vai Saeimas, kas varētu notikt tuvāko nedēļu laikā, ko paredzēts pastiprināt, nepārraidot ziņu izlaidumus. Patlaban vairs nav izdevīgi būt nacionālajam kanālam, jo izmaksas par papildus sasniegtajiem aptuveni 10% auditorijas ir neadekvāti lielas kopējiem ieņēmumiem, kas samazinājušies uz pusi. Tirgus patlaban segmentējas, un nevaram palikt vecajā modelī. Nacionālās televīzijas ideja kā tāda Latvijā ir bankrotējusi – to var uzturēt tikai valsts, ja tas tai ir nepieciešams. Telekompānijām jāizšķiras – vai turpināt investēt apraidē un palikt uz vietas, vai iet uz priekšu un attīstīties. Tirgus konkurence, kas ir Latvijā, liek sevi pilnveidot un attīstīties. Tas ir ļoti labi, bet tajā pašā laikā – “TV3” pirms krīzes paspēja attīstīt kanālu “TV6”, bet Latvijas Mūzikas kanālu (LMK) nepaspēja.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda