Sākums arhivs Bils Geits, uzstājoties vecāko klašu skolēniem, nosauca 11 pamatprincipus, kurus pusaudži nekad neuzzinātu, esot skolas sienās.

Bils Geits, uzstājoties vecāko klašu skolēniem, nosauca 11 pamatprincipus, kurus pusaudži nekad neuzzinātu, esot skolas sienās.

2 minūtes lasīšanai
Bill Gates

Viņš runā par to, kā politiski korekta audzināšana ir radījusi veselu paaudzi bērnu bez savas realitātes koncepcijas, kā arī par to, kā šī audzināšana sagatavo viņus neveiksmei reālajā dzīvē.
1. likums
Dzīve ir netaisnīga – pierodiet pie tā!
2. likums
Pasaulei nerūp tava pašsajūta un pašcieņa. Pasaule no tevis sagaida kādus sasniegumus, PIRMS sākt ņemt vērā tavu pašsajūtu.
3. likums
Tev uzreiz nesāks maksāt 40 tūkstošus dolāru gadā uzreiz pēc skolas pabeigšanas. Tu uzreiz nekļūsi par viceprezidentu kādā ietekmīgā uzņēmumā, nebrauksi lepnā auto, līdz to nenopelnīsi.
4. likums
Ja tu domā, ka tavs skolotājs ir stingrs un ļoti prasīgs – pagaidi līdz satiksi savu bosu. Jo atšķirībā no skolotāja, bosa karjera ir atkarīga no tā, kā tu tiec galā ar saviem uzdevumiem.
5. likums
Taisīt burgerus ātrās apkalpošanas restorānā, nav zem tavas pašcieņas. Taviem vecvecākiem bija cits pasaules redzējums par to, viņi to nosauktu par “labu IESPĒJU izsisties”.
6. likums
Ja tu kaut ko „salaid dēlī”, tā nav tavu vecāku vaina, tāpēc nevaino nevienu citu savās kļūdās, mācies no tām.
7. likums
Pirms tavas piedzimšanas tavi vecāki nebija tik neinteresanti un garlaicīgi cilvēki, kādi tev viņi liekas šobrīd. Viņi tādi kļuva, lai nopelnītu tev bezrūpīgu bērnību, mazgājot tavas drēbes un klausoties tavā pļāpāšanā par to, cik tu esi foršs. Tāpēc, pirms dodies aizsargāt Amazones mežus no iznīcības, pacenties sakārtot vismaz savu istabu.
8. likums
Tava skola atcēla dalījumu labajos un sliktajos, dzīve – nē. Dažās skolās pārtrauca likt sliktās atzīmes un atļāva kārtot testus vairākas reizes, kamēr trāpīsi uz pareizām atbildēm. Tas nekādā veidā neattiecas uz to, kā tas notiek reālajā dzīvē.
9. likums
Dzīve nav sadalīta semestros. Dzīvē tev neiedos vasaras brīvlaiku un ļoti maz darba devēju ir interesēti tajā, lai palīdzētu tev „atrast sevi”. Tev nāksies to darīt tavā brīvajā laikā.
10. likums
Nejauc reālo dzīvi ar to, ko rāda televīzijā. Reālajā dzīvē cilvēkiem nākas lielāko daļu laika pavadīt nevis kafejnīcā, bet gan darba vietā.
11. likums
Uzturi labas attiecības ar “briļļainajiem–zubrītājiem”. Ir diezgan liela iespēja, ka kāds no viņiem kādreiz kļūs par tavu priekšnieku.]]>


Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In arhivs
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

IT Waffle Meetup aicina uz tīklošanās pasākumu Jēkabpilī

4. jūnijā plkst. 18.00 Jēkabpilī, atpūtas kompleksā “Zīles” (Tilta ielā 11-1), norisināsie…