Sākums Tehnoloģijas BITE šogad palielinās tīkla jaudu par 53%

BITE šogad palielinās tīkla jaudu par 53%

3 minūtes lasīšanai
bite cita kompanija logoLV

Lai varētu arī turpmāk nodrošināt klientiem pozitīvu mobilo sakaru lietošanas pieredzi, kopējā BITES tīkla jaudu šogad tiks palielināta par 53%, ieguldot šī mērķa īstenošanā 4,5 miljonus eiro, informē BITES tehniskais direktors Gints Butens.

Lai palielinātu tīkla jaudu, BITE šogad plāno uzbūvēt aptuveni 50 jaunas bāzes stacijas, tostarp vairākas 5G bāzes stacijas, kā arī aprīkot ar 4G+ tehnoloģiju 100 bāzes stacijas. Tāpat operators paredzējis turpināt tehnoloģiskā aprīkojuma modernizēšanu, tā ne vien uzlabojot tīkla darbības efektivitāti, bet arī paaugstinot energoefektivitāti.

“Mobilā interneta patēriņš palielinās gadu no gada, taču pēdējos gados tas izteikti pieaug tieši uz video satura patēriņa rēķina – tiešsaistes video saturs BITES tīklā veido vairāk nekā 60%. Trešo daļu jeb 27% mobilā interneta tiek patērēti, izmantojot dažādus interneta pārlūkus, bet 2,6% – spēlējot mobilās spēles. Tāpēc, ja pērn vairāk strādājām pie tīkla paplašināšanas, šogad fokusēsimies uz tā jaudas palielināšanu, turklāt ne vien Rīgā, bet arī reģionos,” norāda G.Butens.

Viņš atklāj, ka šā gada pirmajos mēnešos BITE ir uzbūvējusi 5 jaunas 4G bāzes stacijas un aprīkojusi ar 4G+ tehnoloģiju 50 bāzes stacijas, kas ļāva palielināt tīkla jauda par vairāk nekā 10%. Lielākā daļa bāzes staciju, kas aprīkotas ar 4G+ tehnoloģiju, kas ļauj ievērojami palielināt tīkla kapacitāti, atrodas Rīgā un Rīgas rajonā (15), kā arī Vidzemē (12) un Kurzemē (10).

Primāri tīkla jauda tiek palielināta pilsētās, kur mobilā interneta lietotāju skaits, attiecīgi – arī viņu patērētā mobilā interneta apjoms, ir vislielākais: Ogrē, Daugavpilī, Jelgavā, Rīgā, Liepājā, Valmierā un Ventspilī. Jāpiebilst, ka šajās pilsētās patērētā mobilā interneta apjoms veido 46% kopējā datu patēriņa BITES tīklā.

Taču ar šo jaudīgo tehnoloģiju šogad aprīkotas bāzes stacijas arī Aglonā, Cēsīs, Dursupē, Elejā, Ērgļos, Jēkabpilī, Koknesē, Lapmežciemā, Mazsalacā, Rēveļos, Rēzeknē, Smiltenē, Tukumā, Vēveros, Višķos u.c.

Līdz gada beigām ar 4G+ tehnoloģiju tiks aprīkotas bāzes stacijas arī Aglonā, Brocēnos, Dundagā, Engurē, Grobiņā, Ikšķilē, Jaunpilī, Kandavā, Kusā, Ķekavā, Līvbērzē, Mērsragā, Pāvilostā, Priekulē, Skrundā Stendē, Tīrainē, Vaiņodē u.c.

BITE ir straujāk augošais mobilo sakaru operators Latvijā. Lai nodrošinātu patērētājiem mūsdienīgus, inovatīvus, viņu vajadzībām atbilstošus mobilo sakaru pakalpojumus, uzņēmums tīkla infrastruktūras un pakalpojumu attīstībā ik gadu investē aptuveni 10% apgrozījuma. Šogad, līdzīgi kā pērn, tīkla infrastruktūras attīstībā plānots investēt aptuveni 10 miljonus eiro.

Šobrīd BITEI visā Latvijā ir 810 bāzes stacijas. Tās visas ir aprīkotas ar 4G tehnoloģiju, kas ļauj nodrošināt jaudīgā 4G interneta pieejamību jau 99% valsts iedzīvotāju. Vairāk nekā 300 bāzes stacijas ir aprīkotas ar 4G+ tehnoloģiju, bet 10 bāzes stacijas – ar progresīvo 4.5G tehnoloģiju.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Tehnoloģijas
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…