Sākums arhivs Drošības instrukcija gada jautrāko svētku svinētājiem

Drošības instrukcija gada jautrāko svētku svinētājiem

3 minūtes lasīšanai
Drosibas instrukcija 1


Ko der zināt, lai lustīgi pavadīta Līgo diena un skaists ataust Jāņu rīts:

Puisis kā ozols, prāts kā dobums
Ar Jāņu vainagu galvā katrs puisis līdzinās ozolam. Tomēr kā īstu vīru sevi apliecinās tikai tas, kurš mācēs „piebraukt” ar prātu, nevis ar auto!

Kas par daudz, tas par skādi
Jāņu vakars, alus, ugunskurs, automašīna, līgo dziesmas un pati Līga. Kurš vārds te lieks? Protams, ka automašīna – tajā labāk sēsties tikai nākamajā dienā, jo, kā zināms – kas Līgo vakarā par daudz, tas var darīt skādi visu mūžu.

Viss labs, kas labi beidzas
Līgo svētku veiksmīgums jau izsenis tiek mērīts šādi: pēc izdzertā alus apjoma, pēc nodziedāto līgo dziesmu skaita, kā arī pēc apēstā šašlika daudzuma un to, cik reizes ugunskuram veiksmīgi pārlēkts pāri. Savukārt, ja Jāņu rītā pilns pagalms ar draugu automašīnām, tad svētki ir īpaši izdevušies!

Labu stūrmani iepazīst nākamajā dienā
Kurš Jāņu rītā spēj paveikt 3 lietas – taisni noiet pa laipiņu, neiegāžoties dīķi, nosaukt visu draugu vārdus, ar kuriem sadzertas tubrālības iepriekšējā vakarā, kā arī sabučot visas apkārt esošās meitas, tās neaizbaidot ar nepatīkamu elpu, tas var saukties par labu stūrmani esam un droši sēsties pie auto stūres.

Kā muļķis skriesi, kā līķis atdursies
Ja kāds Tevi manīs uz ceļa pie auto stūres stiprā reibumā, tad zini, ka visi Tevi nodēvēs ne tikai par muļķi, bet drīz vien, iespējams, arī par līķi. Jo vienīgais, ko Jāņu rītā ar auto skriedams Tu varētu liktenīgi nokavēt, ir tikai Tavas paša bēres.

Nav dūmu bez uguns
Ja redzi dūmus, tad vai nu Jānis pīpē lielo cigāru, vai ari Jāņu ugunskurs vēl deg. Nevar taču steigties projām, kamēr neesi parūpējies par ugunsdrošību svinību vietā! Labak pagaidi lidz nākamās dienas pievakarei, uzlej ugunskura vietai (vai Jānim) 5 spaiņus ūdens un aplec 10 reizes apkārt uz vienas kājas. Tagad var braukt!

Vēlāk brauksi, tālāk tiksi
Visa pamatā vienkāršs aprēķins – citi viesi, lai arī aizsteigsies ātri projām, toties sēdēs sastrēgumos starp citiem tādiem pašiem un mājas ieradīsies neapmierināti un noguruši. Tu gan būsi gudrāks – kārtīgi izgulēsies, apēdīsi visu pāri palikušo sieru un šašliku un ar Jāņa tēvu vēl politiku apspriedīsi. Visgardāk smejas tas, kurš aizbrauc mājās pēdējais.

Vienā kokā divreiz neiebrauksi
Otra reize arī nemaz nebūs nepieciešama. Būsi beigts kā likts, vai arī turpmāk skatīsies uz rūtainu saulīti!

Labāk Līga rokā, nekā auto kokā
Izrēķini cieto riekstu: Jānis izdzer 5 kausus alus un aicina Līgu pie sevis mašīnā braukt papardes ziedu meklēt, bet Pēteris izdzer tikai 4 kausus, turklāt viņš Līgu aicina jau piekto gadu braukt zieda meklējumos. Cik riteņus būs paspējuši noskrūvēt pārējie Jāņubērni, kamēr šie abi cīkstēsies?

Neskati šoferi no autiņa
Nav teikts, ka ar glaunāko auto ir atbraucis gudrākais šoferis. Vēro viņu visu Jāņu nakti, jo „kas daudz dzer, maz saprot”. No rīta aizdomīgos šoferus „nosūdzi” saimniekiem un pārējiem viesiem.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In arhivs
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…