Sākums arhivs Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts nolēmis apturēt sabiedrībā plašus protestus rosinājušā Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīguma («Anti-Counterfeiting Trade Agreement» jeb ACTA) ratifikāciju.

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts nolēmis apturēt sabiedrībā plašus protestus rosinājušā Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīguma («Anti-Counterfeiting Trade Agreement» jeb ACTA) ratifikāciju.

2 minūtes lasīšanai
daniels pavluts

Ministrs lēmumu atlikt ACTA virzību izskatīšanai Saeimā un ratifikāciju pieņēmis, ņemot vērā noskaņojumu atsevišķās sabiedrības grupās, kā arī vairāku ekspertu izteiktās raizes par iespējamo ACTA piemērošanu Latvijā. Pēc Pavļuta teiktā, vispirms ir jānodrošina konstruktīvs un argumentēts dialogs un diskusija ar ieinteresētajām pusēm. «Proaktīva diskusija un savlaicīga ACTA izskaidrošana diemžēl Latvijā tika nokavēta. Ņemot vērā noskaņojumu atsevišķās sabiedrības grupās, kā arī vairāku ekspertu izteiktās raizes par ACTA iespējamo piemērošanu Latvijā, jānodrošina procedūra, lai veidotu konstruktīvu un argumentētu dialogu un diskusiju ar ieinteresētajām pusēm,» norādīja Pavļuts. Kā atzīst ekonomikas ministrs, proaktīva diskusija un savlaicīga ACTA skaidrošana Latvijā tika nokavēta. Līdz ar to tagad nav jāsasteidz ACTA ratifikācija Saeimā, bet vispirms ir jānodrošina konstruktīvs un argumentēts dialogs un diskusija ar ieinteresētajām pusēm. Datorzinātnieks Ilmārs Poikāns, kurš sabiedrībā pazīstams kā kiberaktīvists Neo, ir skeptisks par Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīguma (Anti-Counterfeiting Trade Agreement jeb ACTA) ratifikācijas atlikšanu Latvijā. «Latvija jebkurā gadījumā skatīsies kādam citam mutē, iekams pieņems lēmumu par ACTA,» sacīja Poikāns, komentējot ekonomikas ministra Daniela Pavļuta paziņojumu, ka viņš nolēmis ACTA pagaidām nevirzīt ratificēšanai Saeimā. Poikāns atkārtoti uzsvēra, ka, viņaprāt, vienīgais labums no ACTA ir sabiedrības saliedēšana, jo gan latvieši, gan krievi un citu tautību iedzīvotāji gatavojas piedalīties 13.februāra protesta akcijā pret nolīgumu un ir vienisprātis, ka ACTA apdraud viņu intereses. Vaicāts par sabiedrības neuzticību varai, kuru Pavļuts minēja kā iemeslu savam lēmumam pagaidām neatbalstīt ACTA ratifikāciju, Poikāns teica, ka darbošanās un komunikācija internetā daudziem iedzīvotājiem ir palicis kā pēdējais glābiņš jeb vieta, kur nav jāsaskaras ar valsts varu, kurai jau sen vairs neuzticas. Šie cilvēki saredz ACTA kā centienu ielauzties šajā pēdējā brīvajā telpā. Tie ir iemesli, kādēļ 13.februāra protesta akcijai sociālajā tīklā «Facebook» jau pieteikušies 3000 dalībnieku.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In arhivs
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…