9. februāris, 2012

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts nolēmis apturēt sabiedrībā plašus protestus rosinājušā Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīguma («Anti-Counterfeiting Trade Agreement» jeb ACTA) ratifikāciju.

daniels pavluts

Ministrs lēmumu atlikt ACTA virzību izskatīšanai Saeimā un ratifikāciju pieņēmis, ņemot vērā noskaņojumu atsevišķās sabiedrības grupās, kā arī vairāku ekspertu izteiktās raizes par iespējamo ACTA piemērošanu Latvijā. Pēc Pavļuta teiktā, vispirms ir jānodrošina konstruktīvs un argumentēts dialogs un diskusija ar ieinteresētajām pusēm. «Proaktīva diskusija un savlaicīga ACTA izskaidrošana diemžēl Latvijā tika nokavēta. Ņemot vērā noskaņojumu atsevišķās sabiedrības grupās, kā arī vairāku ekspertu izteiktās raizes par ACTA iespējamo piemērošanu Latvijā, jānodrošina procedūra, lai veidotu konstruktīvu un argumentētu dialogu un diskusiju ar ieinteresētajām pusēm,» norādīja Pavļuts. Kā atzīst ekonomikas ministrs, proaktīva diskusija un savlaicīga ACTA skaidrošana Latvijā tika nokavēta. Līdz ar to tagad nav jāsasteidz ACTA ratifikācija Saeimā, bet vispirms ir jānodrošina konstruktīvs un argumentēts dialogs un diskusija ar ieinteresētajām pusēm. Datorzinātnieks Ilmārs Poikāns, kurš sabiedrībā pazīstams kā kiberaktīvists Neo, ir skeptisks par Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīguma (Anti-Counterfeiting Trade Agreement jeb ACTA) ratifikācijas atlikšanu Latvijā. « jebkurā gadījumā skatīsies kādam citam mutē, iekams pieņems lēmumu par ACTA,» sacīja Poikāns, komentējot ekonomikas ministra Daniela Pavļuta paziņojumu, ka viņš nolēmis ACTA pagaidām nevirzīt ratificēšanai Saeimā. Poikāns atkārtoti uzsvēra, ka, viņaprāt, vienīgais labums no ACTA ir sabiedrības saliedēšana, jo gan latvieši, gan krievi un citu tautību iedzīvotāji gatavojas piedalīties 13.februāra protesta akcijā nolīgumu un ir vienisprātis, ka ACTA apdraud viņu intereses. Vaicāts par sabiedrības neuzticību varai, kuru Pavļuts minēja kā iemeslu savam lēmumam pagaidām neatbalstīt ACTA ratifikāciju, Poikāns teica, ka darbošanās un komunikācija internetā daudziem iedzīvotājiem ir palicis kā pēdējais glābiņš jeb vieta, kur nav jāsaskaras ar varu, kurai jau sen vairs neuzticas. Šie saredz ACTA kā centienu ielauzties šajā pēdējā brīvajā telpā. Tie ir iemesli, kādēļ 13.februāra protesta akcijai sociālajā tīklā «Facebook» jau pieteikušies 3000 dalībnieku.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda