29. augusts, 2012

Elektroniskās cigaretes sirds veselībai nav kaitīgas

e cigarete

Elektroniskās cigaretes, kas kļūst aizvien populārākas starp cilvēkiem, kas vēlas atmest smēķēšanu, nerada draudus sirds veselībai, liecina Grieķijas zinātnieku veikta pētījuma rezultāti. Grieķu pētnieki apgalvo, ka elektroniskās cigaretes jeb e-cigaretes – ar baterijām darbināmas metāla caurulītes, kas pārveido ar nikotīnu pildītu šķidrumu tvaikos – nerada kaitīgu ietekmi uz sirds darbību.
«Elektronisko cigarešu smēķēšana nav veselīga nodarbe, taču tās ir drošāka alternatīva tabakas cigaretēm,» Eiropas Kardioloģijas biedrības ikgadējā sanāksmē Atēnās paziņoja Onasis Sirds ķirurģijas centra speciālists doktors Konstantins Farsalins. «Salīdzinot ar lielo risku veselībai, ko rada cigarešu smēķēšana, šobrīd pieejamie dati liecina, ka elektroniskās cigaretes ir daudz mazāk kaitīgas un aizvietot tabaku ar elektroniskajām cigaretēm var būt labi veselībai,» viņš sacīja. Farsalins un viņa pētnieku komanda salīdzināja 20 jaunu smēķētāju sirdsdarbību pirms un pēc vienas tradicionālās tabakas cigaretes izsmēķēšanas ar 22 smēķētāju sirdsdarbību pirms un pēc elektroniskās cigaretes smēķēšanas septiņas minūtes bez pārtraukuma. Kamēr tabakas smēķētājiem tika konstatēta būtiska sirds disfunkcija, paaugstināts asinsspiediens un pulss, e-cigarešu smēķētājiem bija vērojams tikai viegls asinsspiediena paaugstinājums. Grieķu veiktais klīniskais pētījums ir pasaulē pirmais mēģinājums izpētīt elektronisko cigarešu ietekmi uz sirds veselību. Citā nelielā pētījumā, kas arī šogad tika veikts Grieķijā, tika secināts, ka elektronisko cigarešu smēķēšana atstāj tikai nelielu ietekmi uz smēķētāja plaušu darbību. Farsalins atzina, ka ir nepieciešams veikt vēl nopietnākus pētījumus, lai varētu izvērtēt iespējamo ilgtermiņa ietekmi uz elektronisko cigarešu smēķētāju veselību. Arī citi ārsti, kas sanāksmē Minhenē diskutēja par e-cigarešu ietekmi uz veselību, pagaidām piesardzīgi vērtēja iespēju e-cigaretes pasludināt par veselībai nekaitīgām.
«Ir acīmredzams, ka e-cigaretēm ir priekšrocības, jo tās nesatur tūkstošiem citu ķimikāliju, neskaitot nikotīnu, salīdzinot ar parastajām cigaretēm,» norādīja Minesotas Universitātes pētnieks doktors Rasels Lepkers. «Es nedomāju, ka varam būt pilnīgi pārliecināti, tomēr nav nekādu šaubu, ka tad, ja mēs kādu pakļaujam mazākai bioaktīvu ķīmisko maisījumu ietekmei, kaitējums būs mazāks.»

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda