20. augusts, 2018

Igaunija ar speciālu kampaņu plāno pārvilināt Latvijas IT speciālistus

work estonia

Igaunija, kas ir viena no pasaulē veiksmīgākajām tehnoloģiju valstīm, sadarbībā ar vadošajiem uzņēmumiem ir uzsākusi darbinieku piesaistes kampaņu Career Hunt (Karjeras medības), lai Latvijā atrastu speciālistus, kas ir gatavi pretendēt Igaunijā uz vadošajiem tehnoloģiju amatiem tādās starptautiski pazīstamās kompānijās kā Taxify, Twilio, Microsoft, Veriff un Swedbank.

Potenciālajiem kandidātiem tiks organizēts piecu dienu brauciens uz Igauniju, kura laikā viņi tiksies ar vietējiem milžiem, apmeklēs NATO Kiberaizsardzības centru, pasaulē lielāko robotu festivālu Robotex, kā arī varēs piedalīties darba intervijās.

Career Hunt piedāvās cilvēkiem, kuri ir ieinteresēti veidot karjeru Igaunijā un pārcelties uz šo valsti, iespēju apmeklēt to, nemaksājot par ceļojumu. Tādejādi ikvienam vēl pirms pārcelšanās būs iespējams iepazīties ar karjeras maiņas variantiem. Šī programma viņiem piedāvā iespēju tikties ar potenciālo darba devēju, kā arī iepazīties un izbaudīt dažādas Tallinas un Igaunijas sniegtās atpūtas iespējas.

Starptautiskais darba meklēšanas portāls Jobbatical palīdzēs darba devējiem atrast piemērotus kandidātus un organizēs darba intervijas. Jobbatical izpilddirektore Karoli Hindriksa atzīst, ka darbinieku trūkums ir viena no lielākajām problēmām tehnoloģiju sektorā, un Igaunija ar tās kampaņu mainīs cilvēku priekšstatu par darbinieku meklēšanu. “Salīdzinājumā ar iepriekšējo desmitgadi, “talantu medības” ir nonākušas līdz galējībām. Ar parastiem darba sludinājumiem vairs nepietiek. Cilvēki ir daudz mobilāki nekā iepriekš, bet, lai viņi atnāktu pie jums, ir jāiegulda arvien lielāki pūliņi.”

ManpowerGroup veiktais globālais par darbinieku piesaisti liecina, ka pēdējos 12 gados darbinieku trūkums nekad nav bijis tik akūts kā tagad. 45% no visā pasaulē aptaujātajiem darba devējiem atzīst, ka atrast darbiniekus ar nepieciešamo kvalifikāciju ir ļoti grūts uzdevums. Pētījumā piedalījās vairāk nekā 39 000 darba devēju no 43 valstīm, un tajā apstiprinājās, ka vislielākais pieprasījums ir pēc cilvēkiem ar specifiskām tehniskām prasmēm, tas ir, inženieriem un speciālistiem. Katrs ceturtais darba devējs atzina, ka šogad atrast darbiniekus bija grūtāk nekā gadu iepriekš.

Igaunijā ar tās 1,3 miljoniem iedzīvotāju  ir augošs un telekomunikāciju sektors. Tiek prognozēts, ka ap 2020. gadu darba tirgū pietrūks 37 000 IKT speciālistu un daļu no tiem plānots rekrutēt Latvijā.

Kandidātu ieguvumi:

 • piecas dienas Tallinā, ieskaitot bezmaksas ceļošanu turp un atpakaļ ar lidmašīnu;
 • brīva piekļuve vietējiem tehnoloģiju pasākumiem, NATO Ķiberaizsardzības centra apmeklējums un tikšanās iespējas ar vadošo tehnoloģiju kompāniju vadītājiem, kuru tirgus vērtība pārsniedz 1 mljrd. ASV  dolāru;
 • klātienes tikšanās ar potenciālajiem darba devējiem un iespējamajiem darba kolēģiem;
 • plašs izklaides iespēju piedāvājums (tajā skaitā iespēja apmeklēt īstu ziemeļu pirti, baudīt īpaši brūvētu alu un apmeklēt Robotex);
 • iespēja iepazīt Igauniju kā potenciālo dzīves un darba vietu.

Pieteikumus pieņem tiešsaistē līdz 23. septembrim https://careerhunt.eu.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda