Sākums Tehnoloģijas Igaunija ar speciālu kampaņu plāno pārvilināt Latvijas IT speciālistus

Igaunija ar speciālu kampaņu plāno pārvilināt Latvijas IT speciālistus

3 minūtes lasīšanai
work estonia

Igaunija, kas ir viena no pasaulē veiksmīgākajām tehnoloģiju valstīm, sadarbībā ar vadošajiem IT uzņēmumiem ir uzsākusi darbinieku piesaistes kampaņu Career Hunt (Karjeras medības), lai Latvijā atrastu speciālistus, kas ir gatavi pretendēt Igaunijā uz vadošajiem tehnoloģiju amatiem tādās starptautiski pazīstamās kompānijās kā Taxify, Twilio, Microsoft, Veriff un Swedbank.

Potenciālajiem kandidātiem tiks organizēts piecu dienu brauciens uz Igauniju, kura laikā viņi tiksies ar vietējiem IT milžiem, apmeklēs NATO Kiberaizsardzības centru, pasaulē lielāko robotu festivālu Robotex, kā arī varēs piedalīties darba intervijās.

Career Hunt piedāvās cilvēkiem, kuri ir ieinteresēti veidot karjeru Igaunijā un pārcelties uz šo valsti, iespēju apmeklēt to, nemaksājot par ceļojumu. Tādejādi ikvienam vēl pirms pārcelšanās būs iespējams iepazīties ar karjeras maiņas variantiem. Šī programma viņiem piedāvā iespēju tikties ar potenciālo darba devēju, kā arī iepazīties un izbaudīt dažādas Tallinas un Igaunijas sniegtās atpūtas iespējas.

Starptautiskais darba meklēšanas portāls Jobbatical palīdzēs darba devējiem atrast piemērotus kandidātus un organizēs darba intervijas. Jobbatical izpilddirektore Karoli Hindriksa atzīst, ka darbinieku trūkums ir viena no lielākajām problēmām tehnoloģiju sektorā, un Igaunija ar tās kampaņu mainīs cilvēku priekšstatu par darbinieku meklēšanu. “Salīdzinājumā ar iepriekšējo desmitgadi, “talantu medības” ir nonākušas līdz galējībām. Ar parastiem darba sludinājumiem vairs nepietiek. Cilvēki ir daudz mobilāki nekā iepriekš, bet, lai viņi atnāktu pie jums, ir jāiegulda arvien lielāki pūliņi.”

ManpowerGroup veiktais globālais pētījums par darbinieku piesaisti liecina, ka pēdējos 12 gados darbinieku trūkums nekad nav bijis tik akūts kā tagad. 45% no visā pasaulē aptaujātajiem darba devējiem atzīst, ka atrast darbiniekus ar nepieciešamo kvalifikāciju ir ļoti grūts uzdevums. Pētījumā piedalījās vairāk nekā 39 000 darba devēju no 43 valstīm, un tajā apstiprinājās, ka vislielākais pieprasījums ir pēc cilvēkiem ar specifiskām tehniskām prasmēm, tas ir, inženieriem un IT speciālistiem. Katrs ceturtais darba devējs atzina, ka šogad atrast darbiniekus bija grūtāk nekā gadu iepriekš.

Igaunijā ar tās 1,3 miljoniem iedzīvotāju  ir augošs IT un telekomunikāciju sektors. Tiek prognozēts, ka ap 2020. gadu darba tirgū pietrūks 37 000 IKT speciālistu un daļu no tiem plānots rekrutēt Latvijā.

Kandidātu ieguvumi:

  • piecas dienas Tallinā, ieskaitot bezmaksas ceļošanu turp un atpakaļ ar lidmašīnu;
  • brīva piekļuve vietējiem tehnoloģiju pasākumiem, NATO Ķiberaizsardzības centra apmeklējums un tikšanās iespējas ar vadošo tehnoloģiju kompāniju vadītājiem, kuru tirgus vērtība pārsniedz 1 mljrd. ASV  dolāru;
  • klātienes tikšanās ar potenciālajiem darba devējiem un iespējamajiem darba kolēģiem;
  • plašs izklaides iespēju piedāvājums (tajā skaitā iespēja apmeklēt īstu ziemeļu pirti, baudīt īpaši brūvētu alu un apmeklēt Robotex);
  • iespēja iepazīt Igauniju kā potenciālo dzīves un darba vietu.

Pieteikumus pieņem tiešsaistē līdz 23. septembrim https://careerhunt.eu.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Tehnoloģijas
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…