6. novembris, 2018

Izdota C++ un Java programmēšanas pamatu grāmata skolēniem

cplusplus

79% skolotāju ir pārliecināti, ka papildu mācību materiāli skolēniem radītu vēlmi padziļināti apgūt programmēšanu, liecina Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) veiktais pētījums. Lai raisītu interesi skolēnu vidū un veicinātu Latvijas IKT nozares attīstību ilgtermiņā, LIKTA sadarbībā ar Lattelecom ir izdevusi grāmatu “PROGRAMMĒŠANAS PAMATI. C++ un JAVA”. Grāmata būs pieejama gan vidusskolās, gan portālā eprasmes.lv.

Grāmatā ietverto tēmu apgūšanai nav nepieciešamas ne priekšzināšanas programmēšanā, ne specifiskas zināšanas matemātikā. Izdevuma mērķis ir palīdzēt visiem 5.–12. klašu skolēniem, kuriem radusies interese par programmēšanu, kā arī tiem, kas vēlas apgūt programmēšanas pamatus, lai piedalītos Latvijas informātikas olimpiādē un citās sacensībās. Mācību materiālā izmantotais tēmu izklāsta stils ir pārbaudīts vairāku gadu praksē gan formālajā, gan neformālajā izglītībā.

“Būtiski ir apgūt eksaktās zinātnes – matemātiku un fiziku – un, protams, programmēšanu, attīstot loģisko un algoritmisko domāšanu. Esam gandarīti, ka kopā ar Lattelecom ir radīts noderīgs palīgs skolēniem un skolotājiem, kas ļaus apgūt programmēšanas pamatus, kā arī sagatavoties informātikas olimpiādēm. Tieši dalība programmēšanas sacensībās paver durvis ne tikai uz studijām pasaules prestižākajās universitātēs, bet arī veiksmīgai karjerai IKT nozarē. Esmu pārliecināta, ka grāmata atklās aizraujošo programmēšanas pasauli daudziem, kuri kļūs par izciliem informācijas tehnoloģijas nozares speciālistiem,” saka Signe Bāliņa, LIKTA prezidente.

Savukārt Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis uzsver, ka no jauno speciālistu sagatavotības ir atkarīga ne tikai Latvijas uzņēmējdarbības vide, kurai pietrūkst profesionāļu, bet arī izredzes iekļūt Eiropas līderu sarakstā jauno tehnoloģiju jomā. “Eurostat pētījumi liecina, ka visaugstākais informācijas un komunikāciju tehnoloģiju speciālistu nodarbinātības īpatsvars pēdējos gados ir bijis Somijā, Zviedrijā un kaimiņvalstī Igaunijā, bet mums ir visas izredzes iekļūt šajā sarakstā. Esam viens no lielākajiem darba devējiem Latvijas IKT nozarē un ikdienā izjūtam nepieciešamību pēc kvalificēta IKT darbaspēka. 2018. gadā Lattelecom dubultoju programmētāju skaitu, bet šobrīd mums ir pieejamas 30 vakances visā Latvijā, un gandrīz puse no tām ir IT jomā, ieskaitot programmētājus,” saka Juris Gulbis.

“Grāmatā ir apkopotas programmēšanas pamatlietas, aplūkotas sarežģītākas tēmas, kā arī atvēlēta vieta sporta programmēšanas jautājumiem”, skaidro Raivis Ieviņš, grāmatas autors, “Pirmās programmēšanas skolas” dibinātājs, programmēšanas kursu un Latvijas atklātās datorikas olimpiādes organizators.

Jaunā mācību grāmata tiks nosūtīta visām tām Latvijas vispārizglītojošajām izglītības iestādēm, kuru audzēkņu aktivitāte dažādās informātikas / programmēšanas sacensībās ir bijusi salīdzinoši neliela, tādējādi veicinot interesi par programmēšanu visā valstī. Tāpat ar grāmatu varēs iepazīties Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kā arī būs pieejama tās elektroniskā versija.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda