11. augusts, 2019

Kodu kartes būs derīgas vēl tikai mēnesi

code card

Kodu kartes būs derīgas vēl mēnesi – līdz 10. septembrim, pēc tam pieslēgties internetbankai varēs, tikai izmantojot Smart-ID aplikāciju vai kodu kalkulatoru. Izmaiņas tiek ieviestas saistībā ar stingrākām Eiropas Savienības () prasībām attiecībā uz klientu digitālo autentifikāciju, lai pasargātu tos no krāpšanas gadījumiem. Lai saglabātu ierasto maksājumu kārtību, banku tiek aicināti izmantot bezmaksas mobilo lietotni Smart-ID vai kodu kalkulatorus.

Spēkā stājusies ES regula par drošiem tiešsaistes maksājumiem, un tās prasības attiecas arī uz visām Latvijas bankām. Lai veicinātu klientu tiešsaistes autentifikācijas un maksājumu drošību, “” no ierastajām kodu kartēm pāriet uz daudz drošākiem autentifikācijas risinājumiem – “Smart-ID” un kodu kalkulatoriem.

“Luminor” ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs, kura pakalpojumiem uzticas apmēram viens miljons klientu, bet izmaiņas skars tikai tos klientus, kuri vēl arvien izmanto kodu karti vai GO3 kodu ģeneratoru, lai pieslēgtos internetbankai.

Lai nodrošinātu pēc iespējas ērtāku un vienkāršāku pāreju, nepieciešams savlaicīgi pieslēgties bezmaksas mobilajai lietotnei “Smart-ID”, ko var izmantot gan viedtālruņiem, gan planšetdatoriem (“Android”, “iOS”). “Smart-ID” piedāvā drošu un ē piekļuvi internetbankai, mobilajai bankai un tiešsaistes maksājumiem. Vērts atcerēties: lai lejupielādētu aplikāciju, nav nepieciešams doties uz klientu apkalpošanas centru – to katrs var izdarīt pats jebkurā sev ērtā laikā un vietā. Pašam lejupielādējot “Smart-ID”, ietaupīsies arī , jo to izdarīt ir vienkārši un ātri. Izmantojot šo lietotni, vairs nebūs nepieciešamas kodu kartes, jo maksājumus varēs apstiprināt, izmantojot viedtālruni.

, kas savlaicīgi nenomainīs autentifikācijas rīkus, sākot ar 10. septembri, nevarēs piekļūt savai internetbankai vai mobilajai bankai, nevarēs parakstīt maksājumu uzdevumus, kā arī veikt tiešsaistes maksājumus ar karti tirdzniecības vietās, kas piedalās starptautiskā drošības programmā “Verified by ” (apstiprināts ar VISA).

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.