9. septembris, 2011

Leģendārās sacensības "Dzintara Volga" notiks nākamajā nedēļas nogalē

dzintara volga

Sacensību “Dzintara Volga” aizsākās 1964.gadā, kad notika pirmās automobiļu ātrumsacīkstes, kuras organizēja Rīgas taksometru parka fiziskās kultūras kolektīvs. Tās norisinājās nevis Biķernieku trasē, kuras tolaik vēl nemaz nebija, bet gan Mežaparka – Rīgas kultūras un atpūtas parka asfaltētajos apļos. Pirmajā Dzintara Volgā 19 dalībnieku starpā uzvaras laurus plūca rīdzinieks Aleksandrs Karamiševs.

No 1968.gada sacensību norises vieta tiek pārcelta uz jaunuzcelto Biķernieku automobiļu trasi. Tās kļūst par prestižākajām automobiļu sacīkstēm bijušajā Padomju Savienībā, kurā piedalās ne tik vien dalībnieki no Baltijas, Ļeņingradas, Maskavas un Minskas, bet arī tālās Krasnodaras un Taškentas. Tradicionāli šīs tika organizētas rudenī, kad par spīti biežajiem lietiem, sacensības bija ļoti plaši apmeklētas.

Pēdējo reizi vēsturiskās sacensības ar nosaukumu “Dzintara Volga” norisinājās 1991.gadā, vēl pāris gadus tika organizētas “Dzintara Aplis”, bet tad tradīcija apsīka pilnībā.

Taču šogad, sacensību laikā 17.un 18.septembrī norisināsies 2011.gada Latvijas, Baltijas un Igaunijas šosejas čempionātu pēdējie, izšķirošie posmi, seno sporta spēkratu paraugdemonstrējumi un sacensības, kā arī vēsturiskā “Dzintara Volga” kausa izcīņa GAZ automašīnām.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.