Sākums arhivs Leģendārās sacensības "Dzintara Volga" notiks nākamajā nedēļas nogalē

Leģendārās sacensības "Dzintara Volga" notiks nākamajā nedēļas nogalē

1 minūtes lasīšanai
dzintara volga

Sacensību “Dzintara Volga” vēsture aizsākās 1964.gadā, kad notika pirmās automobiļu ātrumsacīkstes, kuras organizēja Rīgas taksometru parka fiziskās kultūras kolektīvs. Tās norisinājās nevis Biķernieku trasē, kuras tolaik vēl nemaz nebija, bet gan Mežaparka – Rīgas kultūras un atpūtas parka asfaltētajos apļos. Pirmajā Dzintara Volgā 19 dalībnieku starpā uzvaras laurus plūca rīdzinieks Aleksandrs Karamiševs.

No 1968.gada sacensību norises vieta tiek pārcelta uz jaunuzcelto Biķernieku automobiļu trasi. Tās kļūst par prestižākajām automobiļu sacīkstēm bijušajā Padomju Savienībā, kurā piedalās ne tik vien dalībnieki no Baltijas, Ļeņingradas, Maskavas un Minskas, bet arī tālās Krasnodaras un Taškentas. Tradicionāli šīs sacensības tika organizētas rudenī, kad par spīti biežajiem lietiem, sacensības bija ļoti plaši apmeklētas.

Pēdējo reizi vēsturiskās sacensības ar nosaukumu “Dzintara Volga” norisinājās 1991.gadā, vēl pāris gadus tika organizētas sacīkstes “Dzintara Aplis”, bet tad tradīcija apsīka pilnībā.

Taču šogad, sacensību laikā 17.un 18.septembrī norisināsies 2011.gada Latvijas, Baltijas un Igaunijas autošosejas čempionātu pēdējie, izšķirošie posmi, seno sporta spēkratu paraugdemonstrējumi un sacensības, kā arī vēsturiskā “Dzintara Volga” kausa izcīņa GAZ automašīnām.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In arhivs
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…