Sākums Tehnoloģijas No šodienas Latvijā iespējams veikt maksājumus uz tālruņa numuru

No šodienas Latvijā iespējams veikt maksājumus uz tālruņa numuru

2 minūtes lasīšanai
miQWj5zNWgmWnGu9WXhuqF

Banka “Citadele” no trešdienas, 7. augusta, sākusi piedāvāt jaunu pakalpojumu – privātpersonu maksājumus uz mobilā tālruņa numuru, tā izstrādē ieguldot apmēram 100 000 eiro, informē banka.

Jaunā pakalpojuma galvenā vērtība – maksātājam vairs nav vajadzības zināt saņēmēja bankas konta numuru. Lai izmantotu jauno pakalpojumu, nepieciešams reģistrēties Latvijas Bankas izveidotajā un uzturētajā Zibsaišu reģistrā ar “Citadeles” mobilo lietotni. Reģistrācija ir bez maksas, un “Citadele” ir pirmā banka, kas uzsākusi šī reģistra praktisku izmantošanu.

“Zibsaišu reģistrs ir Latvijas Bankas jaunākais pakalpojums, kas nodrošina saiti starp mobilā tālruņa numuru un bankas konta numuru. Nākotnē iespējama arī cita identifikatora piesaiste bankas kontam, piemēram, “Whatsapp” lietotne vai e-pasts. Iespēja, ko sniedz šis reģistrs, ir ērta ātrā maksājuma veikšana, norādot tikai saņēmēja telefona numuru,” norāda Latvijas Bankas valdes loceklis Harijs Ozols.

“Citadele” E-biznesa daļas vadītājs Mārtiņš Bērziņš piebilst, ka pakalpojuma izstrādē bija iesaistīta “Citadele” komanda, Latvijas Bankas informācijas tehnoloģiju (IT) komanda un tas izstrādāts desmit mēnešu laikā. Līdz šim reģistrēti 2720 telefona numuri, kuri testa režīmā pakalpojumu izmanto. Vienam tālruņa numuram pagaidām ir iespējams pievienot tikai vienu kontu.

Lai izmantotu jauno pakalpojumu, jāreģistrējas Latvijas Bankas izveidotajā un uzturētājā Zibsaišu reģistrā ar “Citadele” mobilo lietotni. Jāatver “Citadele” mobilās lietotnes iestatījumi, jāreģistrējas pakalpojumam, izvēloties sadaļu zibsaite, apstiprinot savu tālruni ar SMS kodu. Tad jāizvēlas konts, kurā saņemt naudu. Pēcāk klients saņem reģistrācijas apstiprinājumu.

“Dati rāda, ka visbiežāk savstarpējo norēķinu ietvaros pārskaitāmā summa svārstās no 5 līdz 10 eiro. Salīdzinoši bieži izpildām šādus nelielus maksājumus, un ir svarīgi, lai to veikšana būtu tikpat vienkārša kā SMS nosūtīšana,” stāsta Bērziņš.

Ozols teic, ka zibsaišu reģistra sistēma tehniski ir pieejama jau ilgu laiku, bet iepriekš netika izmantota. Patlaban šādu pakalpojumu piedāvā tikai “Citadele”, bet vairākas vadošās kredītiestādes Latvijā un ārpus tās šo pakalpojumu patlaban testē. Tostarp “SEB bankai” ir parakstīs līgums par pievienošanos Latvijas Bankas izveidotajam un uzturētajam Zibsaišu reģistram, un banka šo pakalpojumu patlaban testē.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Tehnoloģijas
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…