16. augusts, 2011

Nu bet latvieši tak tomēr kaut ko saprot no skaņas

jz juris zarins

"Tik labu bungu skaņu es vēl neesmu dzirdējis," savam skaņu inženierim atzinās "Foo Fighters" bundzinieks Teilors Hokinss, pasaules līmeņa rokzvaigzne, kura vārds komentārus neprasa. Savu sajūsmu viņš pauž par Latvijā, tepat Mārupē ražotajiem "JZ Microphones". Aiz šiem iniciāļiem stāv Juris Zariņš. Viņa uzņēmums kā līdzīgs ar līdzīgu konkurē ar pasaules vadošajiem ražotājiem un, cenšoties iegūt līdzīgu skanējumu, šos mikrofonus atdarina citas kompānijas.
"JZ Microphones" ēkas gaitenī pie sienas izstādīti vairāki atzinības raksti un publikācijas par Zariņa radīto produkciju. Par balvu un diplomu klāstu, kas redzams paša izgudrotāja kabinetā, nesarktu arī dažs labs slavens sportists. Sarunas laikā pieskaramies tādai sāpīgai tēmai kā valsts attieksme pret pašmāju uzņēmējiem.Zariņš paskaidro, ka ienākšana pasaules tirgus apritē radījusi veselu virkni problēmu. Sākot ar vareno kompāniju negatīvo attieksmi pret mazo Latvijas uzņēmumu un beidzot ar citu firmu vēlmi kopēt Latvijā radīto produkciju. Šeit izgudrotājs atceras repliku, ko viņam izteicis konkurējošās firmas, viena no vadošajām pasaules mikrofonu ražotājiem, "Neumann", pārstāvis:

"Ja jūsu produktus atdarina, tātad tiem ir vērtība."

Pie mikrofonu ražotnes Zariņš nav nonācis kādas ašas idejas ietekmē, bet gan ilggadēja darba rezultātā. Viņa tēvs bijis profesionāls juvelieris, un arī pats izgudrotājs pēc Politehniskā institūta absolvēšanas 15 gadus strādājis Rīgas juvelieru rūpnīcā un vēlāk bijis arī modelists (par to atgādina rūpnīcā daudzviet esoši lidmašīnu modelīši), kā arī darbojies ar metāla apstrādi. Mikrofons radies, sakombinējot kopā visas šīs lietas - elektroniku, mākslu, dizainu un inženiera tehniskās spējas. "Tehnoloģisko lomu es varu izpildīt vienpersoniski," apliecina "JZ Microphones" radītājs.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda