26. jūlijs, 2012

PADOMI JAUNAJIEM MEDNIEKIEM

Briezu mednieks

Neaizmirstiet paņemt uz medībām bisi.
Neaizmirstiet patronas – bise bez tām šauj tikai uz skatuves.
Uzvelciet bruņukreklu – atcerieties, ka nemedījat viens.
Neaizmirstiet aptieciņu – reizēm bruņukrekls nepalīdz.
Apdrošiniet dzīvību – tas palīdzēs ģimenei pārdzvot sēras, ja arī aptieciņa nepalīdzēs.
Katram gadījumam paņemiet makšķeri – varbūt ar to veiksies labāk.
Paņemiet arī adīkli – tas nomierina, īsina laiku, pie viena apgūsiet jaunu profesiju.
Paņemiet kādu grāmatu – tā var noderēt iekuriem.
Paķeriet līdzi vistu pāri – ja neveiksies, būs ar ko palielīties.
Paņemiet līdzi sērkociņus.
Paņemiet līdzi šķiltavas.
Paņemiet līdzi sievu, lai viņa nedomātu, ka patiesībā dodaties pie mīļākās. Pat neceriet, ka pārnestais medījums viņu pārliecinātu par pretējo. Bez tam arī jums atgriežoties būs mazāk aizdomu.
Paņemiet līdzi bērnus – atrašanās pie dabas padara cēlākus. Bez tam arī dzīvoklī būs mazāk postījumu.
Paņemiet līdzi kaut ko, kas nepieder jums. Ja aizmaldīsities, jūs noteikti atradīs vai nu īpašnieks, vai policija.
Ņemiet līdzi arī visu pārējo – tik un tā nav daudz palicis, un kaut kas noteikti noderēs.

Tātad jūs esat sagatavojies un devies medībās. Neaizmirstiet iegādāties rokasgrāmatu un fotogrāfijas, citādi jūs nezināsiet, kādu dzīvnieku esat sastapuši. Katram gadījumam iegaumējiet:

ja dzīvnieks lido, tad visdrīzāk tas ir putnsl ja tikai skrien, tad drīzāk tas ir zvērs;
ja dzīvnieks nedz lido, nedz skrien, bet ir piesiets ar auklu, tad visdrīzāk tas ir mājdzīvnieks. Mājdzīvnieku medības var beigties ar dažādām nepatikšanām.

Pēc šāviena uzmanīgi paskatieties tajā virzienā, kurp bija vērsts bises stobrs. Ja nekam netrāpijāt, jums ir ļoti paveicies – iespējams, ka esat izvairījies no lieliem pārpratumiem. Ja trāpījāt ne tur, kur tēmējāt, mēģiniet atcerēties, kur tad īsti jūs tēmējāt. Ja trāpījāt tieši tur, kur tēmējāt – apskatieties apkārt. Visticamāk, ka jūs tur netēmējāt viens.

Noslēgumā vēl daži padomi.

Ņemot vērā konversiju un ar to saistītās sekas, neiesakām medībās izmantot:

granātmetēju un smago artilēriju – diez vai jūs apmierinās tas, kas paliks pāri no medījuma un tuvākajām apdzīvotajām vietām;
tanku – tā radītais troksnis atbaida visus dzīvniekus un pievilina bezdarbniekus traktoristus, kas jums traucēs;
-zeme” klases raķetes – medījums var izrādīties otrā zemeslodes puslodē, un nokļūšana līdz tam radīs liekus izdevumus. Bez tam tur jūs var nepareizi saprast.

Veiksmīgas medības!!!!

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda