Sākums arhivs Publicētā fotoradaru karte tomēr ir lietošanai derīga

Publicētā fotoradaru karte tomēr ir lietošanai derīga

1 minūtes lasīšanai
fotoradars

Pirms dažām dienām publicēju stacionāro fotradaru karti, kas dienu vēlāk tika atzīta par nederīgu un nepareizu. Taču šodien Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš ir atzinis, ka tā ir 95% pareiza.

Zivtiņš atzina, ka nesen internetā ceļojošā radaru karte ir ļoti līdzīga tai, kāda tā būs īstenībā. Taisnība ir ap 95%. Jaunā karte nebūs nekāds noslēpums, iespējams, tā būs pieejama Valsts policijas mājas lapā internetā. To varēs uzstādīt arī automašīnu navigācijas sistēmās. Viņš arī uzsvēra, ka fotoradaru mērķis ir samazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu un smagumu, kā arī būtiski mazināt bojāgājušo statistiku. Valsts policiju arī neinteresējot, lai ar fotoradaru palīdzību tiktu iekasēti pēc iespējas lielāka naudas summa.

Jaunie fotoradari uz Latvijas ceļiem parādīsies pakāpeniski. Visus 160 fotoradarus Latvijā ieviesīs deviņu mēnešu laikā, bet pirmie “ātruma ķērāji” sāks darboties 21.oktobrī Rīgas reģionā.

Fotoradarus izvietos vietās, kur notiek daudz un smagas avārijas. Tāpat radari būs pie skolām un citām bīstamām satiksmes vietām. Tie varēs atrasties arī uz taisnām šosejām, kur notiek daudz negadījumu.
Kopumā uz ceļiem izvietos 160 iekārtas. 30 no tām būs pārvietojamie fotoradari. 110 būs pilnas ierīces, bet 20 būs mulāžas, ko vajadzības gadījumā varēs darbināt kā īstu fotoradaru. Zivtiņš solīja, ka pirms visām stacionārajām iekārtām būs brīdinošas ceļa zīmes. Tāpat viņš pieļāva, ka ne visās vietās fotoradari fiksēs ātruma pārkāpumu no pirmā kilometra. Protams, pie skolām un citām bīstamām vietām, pārkāpumu fiksēs no pirmā kilometra. Taču citviet iespējama lielāka tolerance.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Enuao_FXG60&w=480&h=315]

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In arhivs
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…