25. jūlijs, 2012

Viedtelefonu lietošanas paradumi Latvijā

viedtalruni

Latvijā viedtelefonus vairāk lieto jaunieši un vīrieši, un viens no galvenajiem lietošanas veidiem ir lietišķas sarunas, konstatēts starptautiskā sabiedriskās domas un tirgus pētīšanas kompānijas «Nielsen» pētījumā «Smartphone Insights 2012». Latvijā viedtelefonus vairāk lieto jaunieši un vīrieši, un viens no galvenajiem lietošanas veidiem ir lietišķas sarunas, konstatēts starptautiskā sabiedriskās domas un tirgus pētīšanas kompānijas «Nielsen» pētījumā «Smartphone Insights 2012».«53% viedtālruņu lietotāju ir jaunāki par 35 gadiem, bet atlikušie 47% – vecumā no 35 līdz 64 gadiem,» secinājuši pētnieki, norādot, ka Latvijā vairāk nekā puse – 64% – viedtālruņu lietotāju ir vīrieši.59% viedtālruņu lietotāju savas mobilās ierīces izmanto galvenokārt lietišķiem zvaniem, kamēr atlikušie 41% lietotāju lielākoties zvana personiskos nolūkos, konstatēts pētījumā.Viedtālruņu lietotāju apmierinātība ar saviem telefoniem ir augsta – vidēji dots novērtējums 8,1 no 10. Vislabāk novērtētie zīmoli ir «Apple » – 9 no 10, kam seko «Sony Ericsson» – 8,3 – un «HTC» – 8,3, raksta «Nielsen». Tomēr visbiežāk aptaujātie izteikuši lojalitāti «Nokia» viedtelefonu modeļiem – 54%, kam seko «Samsung» – 13%, «Sony Ericsson» – 10%, «Apple» un «HTC» – attiecīgi 7% un 6%. Kā sarunā ar biznesa portālu «Nozare.lv» skaidroja «Nielsen» pārstāve Latvijā Iveta Pukše, šie skaitļi atspoguļo aptaujāto viedtelefonu lietotāju attieksmi un ne vienmēr faktu, ka tiem pieder iecienītākas markas telefons. Par viedtelefonu uzskata telefonus, kurus blakus balss zvaniem ir iespējams izmantot datu pārraidei, sērfošanai internetā, e-pasta saņemšanai un rakstīšanai, kā arī dažādu aplikāciju – laika prognožu, darāmo lietu kalendāra, pilsētas vai apvidus karšu, biržas un valūtas kursu, interneta bankas un citu – izmantošanai.
Kā konstatējis «Nielsen», populārākās viedtālruņu lietotāju aktivitātes ir ziņu aktivitātes – īsziņu sūtījuši vai saņēmuši 94%, e-pastu lietojuši 90%, bet 34% lietojuši sociālās vietnes. Lietojot datu pieslēgumu, populārākā nodarbe ir tīmekļa pārlūkošana – 49%, kam seko sociālo tīklu lietošana – 34% – un interneta bankas pakalpojumu lietošana – 18%. Mobilā interneta izmantošana mājās tiek veikta, izmantojot bezvadu interneta tehnoloģijas «Wi-Fi/WiMax» – 57% viedtālruņu lietotāju, bet pārējie 43% piekļūst internetam, izmantojot mobilā operatora piedāvāto datu plānu, teikts «Nielsen» paziņojumā. Kompānija, kas pirmo reizi veikusi viedtelefonu lietotāju aptauju un izpēti Latvijā un pārējās Baltijas valstīs, arī konstatējusi ka populārāka telefonu operētājsistēma starp tiem, kas telefonus pirkuši pēdējo sešu mēnešu laikā, ir «Android» – 43%. Tam seko operētājsistēma «Symbian» – 39%,« iPhone» lietotā «iOS» – 9% – un atvērtā koda sistēma «Meego» – 3%.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda