2. februāris, 2018

LMT sācis testēt jaunas lejuplādes frekvences 5G ieviešanai

Mobilo sakaru operators “Latvijas mobilais telefons” (LMT) februārī sadarbībā ar valsts frekvenču uzraugu VAS “Elektroniskie sakari” sācis testus 1500 megahercu diapazonā, kas nākotnē varētu kļūt arī par vienu no tīklam atvēlētajiem frekvenču diapazoniem, aģentūru LETA informēja kompānijā.
Pēc kompānijas pārstāvju minētā, sāktie testi ļaus pārbaudīt gan radioviļņu izplatīšanos jaunā spektra joslā, gan izmēģināt jaunu tehnoloģiju – papildus lejuplīnijas. Šis frekvenču diapazons ir izdalīts īpaši datu lejuplādei un to uztver visas jaunākās mobilo sakaru iekārtas.
“Jaunās frekvences, kas īpaši izdalītas datu lejuplādei, ļaus testēt gan jaunus pakalpojumus tīklā, gan uzlabot lietotāju pieredzi jau esošos pakalpojumos, kas prasa pietiekami lielu ātrumu un kapacitāti,” sacīja viceprezidents tehnoloģiskajos jautājumos Gunārs Danbergs.
Kompānijā atgādināja, ka pērn izveidoja jaunās paaudzei pielāgotu mobilo lietu interneta tīklu un uzstādīja pirmās pielāgotās bāzes stacijas Latvijā.
Aģentūra LETA jau vēstīja, ka grupas apgrozījums 2017.gadā sasniedza 204,2 miljonus eiro, kas ir par 7% vairāk nekā 2016.gadā, bet grupas peļņa pieauga līdz 33,3 miljoniem eiro.
dibināts 1992.gadā kā pirmais mobilo sakaru operators valstī. Kompānijas kapitālā 49% pieder “Telia” grupas uzņēmumiem “Sonera Holding” un “Telia Company”, 23% – “Lattelecom”, 23% – valstij piederošajam “Latvijas Valsts radio un televīzijas centram” un 5% – Latvijas valstij.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda