2. februāris, 2018

LMT sācis testēt jaunas lejuplādes frekvences 5G ieviešanai

Mobilo sakaru operators “Latvijas mobilais telefons” () februārī sadarbībā ar frekvenču uzraugu VAS “” sācis testus 1500 megahercu diapazonā, kas nākotnē varētu kļūt arī par vienu no tīklam atvēlētajiem frekvenču diapazoniem, aģentūru LETA informēja kompānijā.
Pēc kompānijas pārstāvju minētā, sāktie testi ļaus pārbaudīt gan radioviļņu izplatīšanos jaunā spektra joslā, gan izmēģināt jaunu tehnoloģiju – papildus lejuplīnijas. Šis frekvenču diapazons ir izdalīts īpaši datu lejuplādei un to uztver visas jaunākās mobilo sakaru iekārtas.
“Jaunās frekvences, kas īpaši izdalītas datu lejuplādei, ļaus testēt gan jaunus pakalpojumus 5G tīklā, gan uzlabot lietotāju pieredzi jau esošos pakalpojumos, kas prasa pietiekami lielu ātrumu un kapacitāti,” sacīja LMT viceprezidents tehnoloģiskajos jautājumos Gunārs Danbergs.
Kompānijā atgādināja, ka pērn LMT izveidoja jaunās paaudzei pielāgotu mobilo lietu interneta tīklu un uzstādīja pirmās 5G pielāgotās Latvijā.
Aģentūra LETA jau vēstīja, ka LMT grupas apgrozījums 2017.gadā sasniedza 204,2 miljonus eiro, kas ir par 7% vairāk nekā .gadā, bet grupas peļņa pieauga līdz 33,3 miljoniem eiro.
LMT dibināts 1992.gadā kā pirmais mobilo sakaru operators valstī. Kompānijas kapitālā 49% pieder “” grupas uzņēmumiem “Sonera Holding” un “Telia Company”, 23% – “Lattelecom”, 23% – valstij piederošajam “Latvijas Valsts radio un televīzijas centram” un 5% – Latvijas valstij.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.