Sākums Mobilās ierīces LMT sācis testēt jaunas lejuplādes frekvences 5G ieviešanai

LMT sācis testēt jaunas lejuplādes frekvences 5G ieviešanai

1 minūtes lasīšanai

Mobilo sakaru operators “Latvijas mobilais telefons” (LMT) februārī sadarbībā ar valsts frekvenču uzraugu VAS “Elektroniskie sakari” sācis testus 1500 megahercu diapazonā, kas nākotnē varētu kļūt arī par vienu no 5G tīklam atvēlētajiem frekvenču diapazoniem, aģentūru LETA informēja kompānijā.
Pēc kompānijas pārstāvju minētā, sāktie testi ļaus pārbaudīt gan radioviļņu izplatīšanos jaunā spektra joslā, gan izmēģināt jaunu tehnoloģiju – papildus lejuplīnijas. Šis frekvenču diapazons ir izdalīts īpaši datu lejuplādei un to uztver visas jaunākās mobilo sakaru iekārtas.
“Jaunās frekvences, kas īpaši izdalītas datu lejuplādei, ļaus testēt gan jaunus pakalpojumus 5G tīklā, gan uzlabot lietotāju pieredzi jau esošos pakalpojumos, kas prasa pietiekami lielu ātrumu un kapacitāti,” sacīja LMT viceprezidents tehnoloģiskajos jautājumos Gunārs Danbergs.
Kompānijā atgādināja, ka pērn LMT izveidoja jaunās paaudzei pielāgotu mobilo lietu interneta tīklu un uzstādīja pirmās 5G pielāgotās bāzes stacijas Latvijā.
Aģentūra LETA jau vēstīja, ka LMT grupas apgrozījums 2017.gadā sasniedza 204,2 miljonus eiro, kas ir par 7% vairāk nekā 2016.gadā, bet grupas peļņa pieauga līdz 33,3 miljoniem eiro.
LMT dibināts 1992.gadā kā pirmais mobilo sakaru operators valstī. Kompānijas kapitālā 49% pieder “Telia” grupas uzņēmumiem “Sonera Holding” un “Telia Company”, 23% – “Lattelecom”, 23% – valstij piederošajam “Latvijas Valsts radio un televīzijas centram” un 5% – Latvijas valstij.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Mobilās ierīces
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…