3. augusts, 2017

Aptauja: Tikai 38% automazgātavu matētiem auto izmanto specializētus līdzekļus

Lai radītu individuālu tēlu uz ceļa, autobraucēji mēdz izvēlēties matētu krāsu, gan aplīmējot auto ar vinila plēvi, gan iegādājoties auto, kura matētais krāsojums radīts jau rūpnīcā. Šāds auto noteikti izcelsies starp citiem spēkratiem, taču visam ir arī sava praktiskā puse – auto kopšana un mazgāšana, īpaši Latvijas laikapstākļos, kad lietus un dubļi gana bieži vērojami visos gadalaikos.
Kur mazgāt matētu auto? Vai to var droši darīt ikvienā Latvijas automazgātavā? Kā izvairīties no situācijas, kad vai tā matētās daļas pēc mazgāšanas kļūst pleķainas? Lai gūtu atbildes uz šiem jautājumiem, Volkswagen komerctransports apzināja populārākās automazgātavas.

Automazgātavas, kurās matētus nemazgā

Tikai 5% no visām aptaujātajām automazgātavām tika saņemtas noraidošas atbildes, proti, ka matētas pie viņiem nav iespējams nomazgāt, visās pārējās darbinieki laipni aicināja droši braukt un mazgāt savu spēkratu. Jāpiebilst, ka atbildes uz jautājumiem, kā tieši tiks mazgāts matētais auto un vai tā mazgāšana atšķiras no lakota auto mazgāšanas, atšķīrās.

19% automazgātavu matētus un lakotus mazgā vienādi

19% gadījumos automazgātavu pārstāvji minēja, ka pakalpojumu klāstā ir arī matētu auto mazgāšana, viņi arī piebilda, ka matētas auto mazgāšana ne ar ko neatšķiras no parasta auto mazgāšanas, proti, tiek izmantota tā pati auto ķīmija un šampūni. Lielākā daļa (38%) respondentu skaidroja, ka matētas krāsas auto mazgāšanai jāizmanto atšķirīga ķīmija un šampūni, kuriem ir pavisam citādāks sastāvs, salīdzinot ar lakoto auto mazgāšanas līdzekļiem. Tāpat viņi paskaidroja, ka pleķus uz matētā krāsojuma var atstāt gan abrazīvs priekšmazgātājs, gan pārāk spēcīga ķīmija, un piebilda, ka ne visos gadījumos bojāto krāsojumu var labot.

Mazgāt ar rokām vai automātiski

19% gadījumu automazgātavu pārstāvji norādīja, ka galvenā mazgāšanas atšķirība ir mazgāšanā ar rokām, proti, lai izvairītos no auto sabojāšanas, to jāmazgā ar rokām, nekādi īpaši šampūni neesot nepieciešami. 4% gadījumu tika minēts, ka var izmantot to pašu auto ķīmiju, ko ikvienai automašīnai, taču atšķirība ir dozēšanā.
Liela daļa respondentu – 20% no aptaujātajām automazgātavām uzsvēra, lai nesabojātu matētas auto, to drīkst mazgāt tikai ar līdzekļiem, kas nesatur vasku, silikonu un attaukotājus, taču nav būtiskas nozīmes, vai mazgā ar rokām vai automātiski.
“Mēs savā ziņā pārsteidzām visus ar uzdrošināšanos pick up segmentā piedāvāt ne tikai V6 dzinēju, bet arī matēto krāsojumu. Mums par pārsteigumu matētā krāsa nav nemaz tik niķīga – putekļu nosēdumi ir pat mazāk pamanāmi nekā uz lakotām virsmām. Vienīgais – daži mazgāšanas ieteikumi no rūpnīcas, proti, izvēlēties “maigāku attieksmi”, jāizvairās no “cietajām birstēm” un uzmanīgāk jārīkojas ar augstspiediena mazgāšanu, tajā pašā laikā var izmantot arī vaska vai nanovaska pārklājumu. Tas strādā un turas lieliski,” piebilst Volkswagen komerctransporta zīmola vadītājs Baltijas valstīs Māris Zoltners.
Auto zināmā mērā ir tā īpašnieka vizītkarte, un, ja reiz ir izvēlēts īpašs auto, tam nepieciešama arī īpaša kopšana. Kopumā veiktā aptauja liecina, ka lielākajā daļā Latvijas automazgātavu darbinieki matēto auto mazgāšanai pielieto atšķirīgas metodes, ja salīdzina ar lakotajām automašīnām, taču domas par to, kā mazgāt matētas auto, dalās.
Aptaujas ietvaros tika apzinātas populārākās automazgātavas lielākajās Latvijas pilsētās – Rīgā, Ventspilī, Daugavpilī, Rēzeknē, Valmierā u.c.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda