3. augusts, 2017

Kā izglābties aviokatastrofā?

par aviokatastrofām, kurās bojā iet visi pasažieri un apkalpes locekļi, šokē. Izrādās, faktiski lielākajā daļā negadījumu iespējas izdzīvot ir itin lielas. Taču ļoti daudz kas ir atkarīgs no paša cilvēka zināšanām par izglābšanās pasākumiem.
Katastrofu izpēte atklāj, ka, piemēram, pat vistraģiskākajos negadījumos ir izdzīvojusi vairāk nekā puse pasažieru, aptuveni trešdaļa gājusi bojā no dūmiem un uguns. Taču, iespējams, daļa būtu izdzīvojuši, ja būtu veikuši konkrētus piesardzības pasākumus.
“National Geographic” pirms dokumentālo raidījumu cikla “Aviokatastrofu izmeklēšana: neparastākās lietas” ir apkopojis svarīgākos pieturas punktus, kas var palīdzēt izdzīvot lidmašīnas avārijā.
Modernie lidaparāti ir būvēti tā, lai visus pasažierus varētu evakuēt 90 sekunžu laikā. Tam ir nozīme, jo, kaut kam aizdegoties, 90 sekundēs uguns var pārņemt visu lidmašīnu. Tāpēc ir svarīgi apzināties, ka tev būs tieši tik daudz laika, lai atjēgtos un evakuētos.

Velc mugurā slikti degošu audumu apģērbu un ērtus apavus

Ceļojot ar lidmašīnu, būtu jāizvairās no sintētiska auduma (poliestera, neilona, akrila) apģērba, jo tie kūst zemā temperatūrā un pielīp ādai. Vislabāk velc kokvilnas, vilnas vai kāda īpaši apstrādāta materiāla apģērbu. Tiesa, vilna piemirkstot kļūst daudz smagāka.
Tāpat būtu vēlams izvairīties no augstpapēžu kurpēm vai sandalēm, kas traucē brīvi un ātri pārvietoties jebkuros apstākļos. To novērtēsi, piemēram, turbulences laikā, ja būs nepieciešamība pārvietoties pa salonu.
 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda