Sākums Auto, Moto Kā izglābties aviokatastrofā?

Kā izglābties aviokatastrofā?

1 minūtes lasīšanai

Ziņas par aviokatastrofām, kurās bojā iet visi pasažieri un apkalpes locekļi, šokē. Izrādās, faktiski lielākajā daļā negadījumu iespējas izdzīvot ir itin lielas. Taču ļoti daudz kas ir atkarīgs no paša cilvēka zināšanām par izglābšanās pasākumiem.
Katastrofu izpēte atklāj, ka, piemēram, ASV pat vistraģiskākajos negadījumos ir izdzīvojusi vairāk nekā puse pasažieru, aptuveni trešdaļa gājusi bojā no dūmiem un uguns. Taču, iespējams, daļa būtu izdzīvojuši, ja būtu veikuši konkrētus piesardzības pasākumus.
“National Geographic” pirms dokumentālo raidījumu cikla “Aviokatastrofu izmeklēšana: neparastākās lietas” ir apkopojis svarīgākos pieturas punktus, kas var palīdzēt izdzīvot lidmašīnas avārijā.
Modernie lidaparāti ir būvēti tā, lai visus pasažierus varētu evakuēt 90 sekunžu laikā. Tam ir nozīme, jo, kaut kam aizdegoties, 90 sekundēs uguns var pārņemt visu lidmašīnu. Tāpēc ir svarīgi apzināties, ka tev būs tieši tik daudz laika, lai atjēgtos un evakuētos.

Velc mugurā slikti degošu audumu apģērbu un ērtus apavus

Ceļojot ar lidmašīnu, būtu jāizvairās no sintētiska auduma (poliestera, neilona, akrila) apģērba, jo tie kūst zemā temperatūrā un pielīp ādai. Vislabāk velc kokvilnas, vilnas vai kāda īpaši apstrādāta materiāla apģērbu. Tiesa, vilna piemirkstot kļūst daudz smagāka.
Tāpat būtu vēlams izvairīties no augstpapēžu kurpēm vai sandalēm, kas traucē brīvi un ātri pārvietoties jebkuros apstākļos. To novērtēsi, piemēram, turbulences laikā, ja būs nepieciešamība pārvietoties pa salonu.
 

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Auto, Moto
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…