Sākums Jaunumi LMT 5G tīklā darbojas jau 485 bāzes stacijas

LMT 5G tīklā darbojas jau 485 bāzes stacijas

2 minūtes lasīšanai
lmt logo

Mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmums LMT 2024. gada pirmajos trīs mēnešos investējis 6,3 miljonus eiro infrastruktūras attīstībā, kas ir par 13,2% vairāk nekā tādā pašā periodā pērn. Šogad uzbūvētas vai rekonstruētas 60 5G bāzes stacijas, nodrošinot lielāko 5G bāzes staciju tīklu Latvijā ar 485 stacijām. Kopējais LMT bāzes staciju skaits sasniedzis 1620. Pieauguši arī ieņēmumi no pamatpakalpojumiem un klientu pieslēgumu skaits – gada sākumā LMT pievienojušies 6000 jaunu klientu, ļaujot saglabāt stabilas pieslēgumu skaita līderpozīcijas mobilo operatoru vidū.

“Gads ir sācies produktīvi, kaut arī nozarē netrūkst izaicinājumu. Reģiona un pasaules ekonomikā joprojām jūtamas atskaņas no pagājušā gada globālajiem notikumiem un inflācijas sekas, kas veicina konkurenci telekomunikāciju nozarē. Tāpat kā visur pasaulē, arī Latvijā iedzīvotāji retāk pērk iekārtas – telefoni kļūst izturīgāki un ilglaicīgāki, nomaiņa vairs nav vajadzīga tik bieži. Tomēr LMT ienākumi no pamatdarbības šī gada sākumā ir palielinājušies, un arī mūsu klientu pieslēgumu skaits arvien palielinās, novērtējot LMT pakalpojumu kvalitāti. Būtiski augot 5G lietojumam un datu patēriņa apjomam LMT tīklā, turpinām investēt tīkla un tehnoloģiju attīstībā ievērojami vairāk nekā konkurenti, kas ļauj nodrošināt vēl jaudīgākas sakaru iespējas un vēl kvalitatīvākus pakalpojumus. To novērtē gan esošie, gan jaunie klienti, un pēc klientu pieslēgumu skaita nemainīgi esam lielākais mobilo sakaro operators Latvijā,” saka LMT prezidents Juris Binde.

Ņemot vērā izaicinājumus nozarē, LMT apgrozījums salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo ceturksni ir krities par 3% un ir 69,9 miljoni eiro, bet ieņēmumi no pamatpakalpojumiem šī gada pirmajos trīs mēnešos par 1,2% pārsniedz pagājušā gada rezultātu un sasniedz 37,3 miljonus eiro.

Turpinājies arī darbs tehnoloģiju vides pilnveidošanā: lai droši un atbilstoši noteikumiem izmantotu bezpilota gaisa kuģus jeb dronus, LMT Mācību centra dronu pilotu apmācību programmu apguvuši jau 700 dalībnieku – valsts struktūru, uzņēmumu pārstāvji un privātpersonas. LMT ir viena no trim Civilās aviācijas aģentūras atzītajām privātajām struktūrām dronu pilotu eksaminācijā, kas dronu pilotus apmāca jau vairāk nekā četrus gadus, piedāvājot gan normatīvā regulējuma pamatkursu, gan specializētu dronu pielietojumu apguvi. LMT arī regulāri piedalās dažādās demonstrācijās, vietējos un starptautiskos projektos, no kuriem jaunākais – 5G4LIVES, kura gaitā Vecāķu un Ķīšezera pludmalēs tiks uzstādītas jaunākās 5G tehnoloģijas un pašvaldības policijas darbā ieviesti automatizēti dronu lidojumi.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…