9. septembris, 2023

Bite turpmāk Baltijas valstu gaisa telpā lidmašīnām nodrošinās 5G internetu

bite cita kompanija logoLV

Jau kopš 2017. gada internetu lidmašīnās Baltijas valstu gaisa telpā nodrošina IKT pakalpojumu sniedzējs “”. Līdz ar Eiropas Komisijas (EK) lēmumu šī gada jūlijā, ieviešot jaunākās paaudzes datu pārraides tehnoloģijas arī aviācijā, turpmāk interneta pakalpojumu nodrošināšanai lidojumos varēs izmantot arī “Bite” tīklu.

Interneta lidmašīnām tiek nodrošināts, izmantojot uz zemes esošo sakaru torņu tīklu, taču atšķirībā no standarta tīkla sakaru iekārtām šīs ir vērstas debesīm.

“Jau kopš 2017. gada “Bite” ir Eiropas Aviācijas tīkla virszemes tīkla partneris Baltijas valstīs, kopā ar citu EAT partneru tīkla infrastruktūru nodrošinot interneta savienojumu aviokompānijām Eiropas gaisa telpā. Uzņēmums ir uzstādījis speciālus sakaru torņus visās trīs Baltijas valstīs, sniedzot interneta pakalpojumu lidmašīnu pasažieriem, kuru aviokompāniju lidaparātos tas ir pieejams, un apkalpei. Līdz šim lidojumus tika nodrošināts 4G tīkla pārklājums, taču šī gada jūlijā EK ir ļāvusi gaisa telpā izmantot jaunākās paaudzes 5G savienojumu, ko Baltijas valstu telpā turpinās nodrošināt “Bite”,” skaidro IKT pakalpojumu sniedzēja “” ģenerāldirektors Arunas Mickevicius.

Viņš piebilst, ka šobrīd noteiktu aviokompāniju lidmašīnu pasažieriem un visu aviokompāniju apkalpei lidojumu laikā ir pieejams bezvadu internets, savukārt, lai to izmantotu, lietotājiem jāsavieno ar tīklu gaisā, izmantojot šim nolūkam lidmašīnā izvietoto rūteri.

“Paredzams, ka vēl kādu laiku pilnīgi visiem lidmašīnu pasažieriem nebūs iespējams izmantot mobilos datus, jo datu pārraidei signāls tiek saņemts no torņiem, kas nav pieejami lielā augstumā. Tomēr nākotnē varētu tikt ieviests risinājums, internetu lidmašīnām nodrošinot no orbītā esošajiem pavadoņiem, kas ļautu visiem pasažieriem mobilos datus izmantot arī ļoti lielā augstumā,” komentē A. Mickevicius.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.