Sākums Jaunumi KNAB uzsāk informatīvu un izglītojošu kampaņu KORUPCIJA SMACĒ! Ziņo KNAB lietotnē

KNAB uzsāk informatīvu un izglītojošu kampaņu KORUPCIJA SMACĒ! Ziņo KNAB lietotnē

3 minūtes lasīšanai
korupcija smace

8. septembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsāka informatīvu kampaņu “KORUPCIJA SMACĒ! Ziņo KNAB lietotnē”. Kampaņas mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par korupcijas ietekmi uz tiesiskumu un valsts labklājību, kā arī aicināt iedzīvotājus ziņot par korupciju jaunajā KNAB tiešsaistes ziņošanas platformā vai tās mobilajā lietotnē “Ziņo KNAB”. Lietotne pieejama Android un Apple ierīcēm.

Aptauju dati par korupcijas uztveri liecina – 78% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka korupcija valstī ir izplatīta, bet 42% ir gatavi ziņot par korupcijas gadījumiem, ja pastāv anonimitātes iespēja. Gados jaunākai auditorijai ir lielāka vēlme ziņot par korupciju.

“Korupcijas novēršana un ziņošana par iespējamiem korupcijas gadījumiem ir ikviena Latvijas iedzīvotāja pienākums un atbildība. Ir svarīgi apzināties, ka korupcija nav kaut kas abstrakts – ar to iedzīvotāji var sastapties pat ikdienas situācijās, kad ir jāpieņem personīgi atbildīgi lēmumi. Mēs vēlamies veicināt pareizās izvēles, tāpēc, izvērtējot sabiedrības pieprasījumu, esam izstrādājuši ātru, ērtu un drošu ziņošanas platformu un tās mobilo lietotni “Ziņo KNAB”. Tā paredz anonimitāti, saziņas iespēju ar KNAB amatpersonu un iespēju sekot līdzi iesnieguma virzībai,” kampaņas mērķi un jaunās ziņošanas platformas nozīmi uzsver KNAB priekšnieks Jēkabs Straume.

Kampaņas vēstnesis ir ētera personība un dīdžejs Magnuss Eriņš, kura pārliecība ir būt godprātīgam gan privātos darījumos, gan arī biznesā. “Korupcijai ir graujoša ietekme gan uz valsts izaugsmi, ierobežojot iedzīvotāju iespējas dzīvot labāk, gan arī uz cilvēka personību, radot sev stresu un riskus tikt pieķertam un sodītam. Īpaši vēlos pievērst jaunās paaudzes uzmanību tam, ka koruptīvas izvēles nav risinājums nevienai problēmai,” saka Magnuss Eriņš.

Kampaņas atklāšana notika Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē. Fakultātes dekāns, profesors Gundars Bērziņš uzsver: “Jaunā studentu paaudze ir būtiski sociāli aktīvāka. To mēs izjūtam studiju vidē un varam secināt arī pēc iesniegumu skaita. Daudzi studenti aktīvi ziņo par neatbilstībām studiju procesā, un viņi zina savas tiesības. Tādēļ mūsu pieredze ļauj secināt, ka jaunieši varētu aktīvi iesaistīties un izmantot KNAB jauno lietotni.”

“Identificēt aizdomīgus finanšu darījumus, kas saistīti ar korupciju, ir sarežģīti, bet mēs to darām un ziņojam atbildīgajām valsts institūcijām. Esam uzlabojuši sadarbību ar valsts institūcijām šajā jomā, jo mūsu valstī lieliski darbojas privātā-publiskā partnerība. Ir ļoti svarīgi, ka ir izveidoti uz klientu orientēti, ātri, ērti un droši ziņošanas rīki ar saziņas un atgriezeniskās saites funkciju,” uzsver Finanšu nozares asociācijas valdes loceklis Jānis Brazovskis.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…