Sākums Auto, Moto Ar ''EVELO TEAM'' triumfu Olainē aizvadīti jau trešie Latvijas Velo svētki

Ar ''EVELO TEAM'' triumfu Olainē aizvadīti jau trešie Latvijas Velo svētki

5 minūtes lasīšanai

Svētdien, 20. augustā, Olainē jau trešo gadu pēc kārtas norisinājās vērienīgie Latvijas Velo svētki, kuros, kā ierasts, kuplā skaitā piedalījās gan profesionāli riteņbraucēji, gan arī ģimenes ar bērniem un draugu kolektīvi no visas Latvijas. Šogad par 90 km garās Sporta šosejas distances uzvarētāju sīvā cīņā kļuva EVELO TEAM sportists un kolorītā koka velosipēda īpašnieks Kristaps Knops, savukārt Tautas šosejas distancē ātrākais izrādījās komandas FANS AP-Print braucējs Ģirts Melbārdis. Tāpat dienas gaitā tika sveikti arī rezultatīvākie Veselības un Bērnu distanču stūrētāji, turklāt paralēli sacensībām pasākuma dalībnieki nepaguruši baudīja plašu svētku izklaides programmu, noslēdzot vasaras sezonu uz enerģiskas un pozitīvas nots.
Kā pirmā distance sacensības jau plkst. 10:00 no rīta ieskandināja atraktīvais Bērnu brauciens, kurā savus spēkus un neatlaidību varēja apliecināt paši mazākie riteņbraucēji. Šogad Velo svētku programmu papildināja arī vēl nebijusi Dip Dap trase, ko jaunākā paaudze mēroja uz līdzsvara velosipēda. Neilgi pēc tam uz starta līnijas iepretim Olaines Mežaparka estrādei stājās plaši iecienītās Latvijas Maiznieks Veselības distances dalībnieki, kas veica 16 km garu ceļa posmu cauri pilsētai un sacentās par uzvarētāju titulu astoņās dažādās nominācijās. Pasākuma gaitā tika apbalvoti ātrākie stiprā un daiļā dzimuma pārstāvji, ašākie jaunās paaudzes braucēji zēnu un meiteņu kategorijā, gados vecākais velo kungs un velo dāma, kā arī gados jaunākais velo puisis un velo meitene, kuri ieguva vērtīgas balvas no sacensību organizatoriem un atbalstītājiem.
Turpinājumā starts tika dots izaicinājumiem bagātajai Sporta šosejas distancei 90 km garumā, kas kvalificētos sportistus veda no Olaines līdz pat Mārupei un atpakaļ. Tajā uzvaru jau pēc nepilnām divām stundām sīvā cīņā godam izcīnīja EVELO TEAM sportists Kristaps Knops, kurš uzrādīja laiku 1 h, 58 min. un 18 sek. Pēcāk foto finišā tika noskaidroti arī dalītas otrās un trešās vietas ieguvēji – Aleksandrs Kulakovs (RRS/Purvciems) un Māris Kalējs (Tukums-Velodraugs), kuru sasniegtais rezultāts bija 1 h, 58 min. un 18 sek. Sieviešu konkurencē ātrākā šogad izrādījās FANS AP-Print komandas braucēja Viktorija Sipoviča (2:00:21); kā otrā finišēja lietuviete Justina Jovaišyte no komandas Fortuna Veloman, uzrādot laiku 2 h un 21 sek., bet uzreiz aiz viņas goda pjedestālu noslēdza pašmāju sportiste Anastasija Krūmiņa (Belo Cycling Project), no sāncenses atpaliekot par nieka sekundi. Arī komandu kopvērtējumā rezultatīvākā šogad izrādījās EVELO TEAM braucēju apvienība ar Kristapu Knopu priekšgalā.
Visbeidzot, pēcpusdienā Velo svētku programmu noslēdza 45 km garā Tautas šosejas distance, kas jau ierasti pulcēja dažāda vecuma un kvalifikācijas individuālos un komandu braucējus ne tikai no Latvijas, bet arī no kaimiņvalsts Lietuvas. Par tās pārliecinošu līderi šoreiz kļuva FANS AP-Print komandas pārstāvis Ģirts Melbārdis, kurš uzrādīja laiku 1 h, 2 min. un 35 sek., aiz sevis atstājot Artūru Ļipatņikovu (Velo+) ar rezultātu 1 h, 2 min. un 36 sek. Kā trešais ātrākais šajā distancē sevi pierādīja Jānis Rubiks no Noname Cycling Project (1:02:49). Turpretī dāmu kategorijā uzvaras laurus gluži tāpat kā pērn plūca spēcīgās Lietuvas braucējas. Proti, arī šogad nepārspēta palika Fortuna Veloman sportiste Akvile Gedraityte, kura trasi pieveica 1 h, 2 min. un 50 sek. Otro vietu ieguva viņas komandas biedrene Karolina Motejūnaite (1:02:52), bet kā trešā ātrākā finiša taisni sasniedza Edita Unguryte (1:02:53), kura pārstāvēja komandu Velo GHOST veloma.

Paralēli sacensībām pasākuma norises vietā apmeklētājus visas dienas garumā sagaidīja arī dažādas aizraujošas izklaides aktivitātes – enerģiski mūzikas ritmi, degustācijas, konkursi un balvas no sponsoriem, tikko atklātais bērnu rotaļu laukums, izbraukumu tirdzniecības stendi, foto prieki un virkne citu aktīvās atpūtas iespēju brīvā dabā kā lieliem, tā maziem. Tāpat, rūpējoties par sacensību dalībnieku labsajūtu, vairākos trases punktos tika nodrošināts slāpes remdējošais dabīgais minerālūdens VENDEN, savukārt braucamrīku tehnisko stāvokli uzraudzīja FANS velosipēdu serviss. Pēc spraigajiem finišiem riteņbraucēji varēja netraucēti atvilkt elpu turpat blakus esošajā Velo svētku ēdamzonā, baudot gardo un spēcinošo “Meistara marka” maltīti.
Latvijas Velo svētkus Olainē organizēja sporta pasākumu aģentūra “Alpha Baltic Sport” sadarbībā ar Olaines novada pašvaldību un Latvijas Riteņbraukšanas federāciju. Sportiskas aktivitātes un veselīgu dzīvesveidu atbalstīja AS Olainfarm. Balvas nodrošināja Atlētika, Rasēns, Valmieras piens, Silvanols, Olainfarm, Tonuss Elast, SIS sporta uzturs, Kivvi kosmētika un aptieku tīkls Latvijas aptieka. Kopējais sacensību naudas balvu fonds šogad pārsniedza 1600 €. Velo svētku organizatori pateicas visiem dalībniekiem, atbalstītājiem, kā arī policijas un neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestiem, kuri visa pasākuma laikā rūpējās par apmeklētāju drošību.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Auto, Moto
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

IT Waffle Meetup aicina uz tīklošanās pasākumu Jēkabpilī

4. jūnijā plkst. 18.00 Jēkabpilī, atpūtas kompleksā “Zīles” (Tilta ielā 11-1), norisināsie…