15. augusts, 2017

Hakeri eksperimentāli uzlauzuši ''Tesla Model S''

no uzņēmuma Keen Lab sarīkoja sanāksmi ar nosaukumu «Free-Fall: Hacking Tesla from Wireless to CAN Bus» (tiešā tulkojumā: «Brīvais kritiens: Tesla uzlaušana no bezvadu savienojuma līdz kontrolleru tīkla kopnei»), kurā vispārīgi pastāstīja, kā tika uzlauzts Tesla Model S (šeit var izlasīt īsu uzlaušanas procesa aprakstu). Uzņēmums Tesla uzzināja par šo ievainojamību no Keen Lab 2016. gada beigās.
Katru, kas atrodas automobilī, vajadzētu krietni mulsināt faktam, ka nepiederoša persona var attālināti vadīt šo automobili. To parādīja jau «džipu uzlauzēji», un kopš tā laika ražotāji vairs neatstāj tādus caurumus bez uzmanības. 10 dienu laikā Tеsla paspēja novērst ievainojamības, par kurām tam paziņoja no Keen Lab, taču Keen Lab komanda neapstājās pie sasniegtā: savas prezentācijas laikā gadskārtējā hakeru konferencē Lasvegasā Seņs Nie, Lins Liu un Juefens Du par pārsteigumu visiem no skatuves paziņoja par Tesla Model X ievainojamībām.
Viņi pastāstīja, ka strādāja kopā ar Tesla pie šo ievainojamību novēršanas, bet neatklāja, kā viņiem izdevās uzlauzt automobili. Par pierādījumu, ka uzlaušana tomēr ir notikusi, viņi parādīja videoklipu, kurā attālināti uzlauž braucošu automobili un cita starpā attālināti atver tā durvis un bagāžnieku, kā arī visvisādi mirkšķina ar lukturiem.
Tiem, kas seko līdzi Tesla jaunumiem, sen ir zināms, ka ļoti nopietni izturas pret drošības problēmām. Pirms tam jūlijā uzņēmuma Tesla vadītājs Īlons Masks norādīja, ka autonomo automobiļu parka uzlaušana ir vienas no viņa lielākajām bailēm.
Protams, uzlauzt var ne tikai Tesla automobiļus. Vispārējā tendence palielināt elektronisko komponentu skaitu un pastāvīgo piekļuvi internetam paver hakeriem plašas iespējas attālināti uzlauzt automobiļus. Mūsdienās izstrādājot jaunus automobiļus, galīgi nevar neņemt vērā drošību, bet ar to labā veidā ir jānodarbojas speciālistiem. Informācijas drošības speciālistiem.
Kaspersky Lab ārkārtīgi nopietni izturas pret automobiļu drošības jautājumiem. Uzņēmums sadarbojas ar automobiļu detaļu piegādātājiem un instalē autodaļās drošo operētājsistēmu KasperskyOS. Ar to var neļaut izpildīt visas komandas, kuras nav paredzējis ražotājs, un tas ievērojami palielina automobiļu drošību. Mēs ceram, ka šīs sadarbības augļus jūs redzēsit vistuvākajā laikā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda