15. augusts, 2017

Lattelecom kļuvis par pirmo PCI DSS 1. līmeņa datu centru operatoru Baltijā

Lattelecom ir spēris būtisku soli drošības virzienā, iegūstot augstākā līmeņa PCI DSS sertifikātu, kas ļauj finanšu iestādēm un e-komercijas uzņēmumiem savu infrastruktūru izvietot Lattelecom datu centros. Sertifikāts apliecina, ka Lattelecom datu centri atbilst starptautiskajiem /MasterCard standartiem, kuri attiecas uz ikvienu uzņēmumu, kas apstrādā, glabā vai pārsūta elektronisko norēķinu datus.
Attīstoties finanšu nozares e-komercijas apjomiem (transakciju skaitam), kā arī palielinoties ar to saistītiem drošības riskiem, pēdējos gados ir būtiski audzis pieprasījums pēc augstākā līmeņa PCI DSS sertificētiem pakalpojumiem. PCI DSS 1. līmeņa sertifikāts nosaka augstāka līmeņa drošības prasības, jo ikgadējo sertifikātu atjaunošanu jāveic starptautiski sertificētam auditoram (Qualified Security Assessor (QSA), kurš pārbauda un verificē standarta prasību ievērošanu, kā arī obligāts ir uzņēmumiem, kuru transakciju skaits gadā pārsniedz 300 000.
Savukārt 2.līmeņa sertifikāta atjaunošanu var veikt pats pakalpojuma sniedzējs, aizpildot ikgadējo pašnovērtējuma anketu (Annual Self-Assessment Questionnaire (SAQ)).
Kā stāsta Lattelecom datu centru biznesa attīstības vadītājs Māris Sperga: “PCI DSS sertifikāta iegūšana prasa investīcijas uzņēmuma drošības sistēmās un procesos, kā arī ekspertu kvalifikācijas paaugstināšanā, līdz ar ko arvien vairāk uzņēmumu izvēlas PCI DSS prasības nodrošināt, izvēloties ārējā pakalpojumu sniedzēja piedāvāto infrastruktūru. PCI DSS 1.līmeņa sertifikāts ir garantija klientiem, ka datu centros tiek uzturētas un  pilnveidotas visas aktuālās drošības standarta prasības un papildus nav nepieciešamības iesaistīt auditorus, lai pārliecinātos par datu centru atbilstību VISA/ MasterCard standartiem. Tādejādi ekonomējot klienta laiku un naudu.”
Lattelecom datu centrs Dattum pirms diviem gadiem ieguva PCI DSS 2. līmeņa sertifikātu, kas ļauj sniegt infrastruktūras izvietošanas ārpakalpojumus e-komercijas un finanšu organizācijām. Ņemot vērā klientu interesi, šobrīd Lattelecom ir kļuvis par pirmo PCI DSS 1. līmeņa sertificēto datu centru operatoru Baltijā, kas piedāvā plašāko PCI DSS standartam atbilstošo pakalpojumu klāstu Baltijā: sākot no iekārtu izvietošanas datu centrā līdz datu tīkla infrastruktūras uzturēšanai.
Lai klientiem nodrošinātu augstākā līmeņa drošību un pieejamību, Lattelecom ir sertificējis divus datu centrus atbilstoši PCI DSS 1. līmeņa prasībām, no kuriem datu centrs Dattum ir arī vienīgais TIERIII sertificētais datu centrs Latvijā. Turpinot datu centru biznesa attīstību, šī gada rudenī Lattelecom plāno arī atklāt pirmo operatoru datu centru Latvijā, kas ļaus nodrošināt Lattelecom pakalpojumu uzticamību un augstos drošības standartus arī operatoriem, kas meklē iespēju izvietot infrastruktūru atvērtā tipa datu centrā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda