15. augusts, 2017

Lattelecom kļuvis par pirmo PCI DSS 1. līmeņa datu centru operatoru Baltijā

Lattelecom ir spēris būtisku soli drošības virzienā, iegūstot augstākā līmeņa PCI DSS sertifikātu, kas ļauj finanšu iestādēm un e-komercijas uzņēmumiem savu infrastruktūru izvietot Lattelecom datu centros. apliecina, ka Lattelecom datu centri atbilst starptautiskajiem /MasterCard standartiem, kuri attiecas uz ikvienu uzņēmumu, kas apstrādā, glabā vai pārsūta elektronisko norēķinu datus.
Attīstoties finanšu nozares e-komercijas apjomiem (transakciju skaitam), kā arī palielinoties ar to saistītiem drošības riskiem, pēdējos gados ir būtiski audzis pieprasījums pēc augstākā līmeņa PCI DSS sertificētiem pakalpojumiem. PCI DSS 1. līmeņa nosaka augstāka līmeņa drošības prasības, jo ikgadējo sertifikātu atjaunošanu jāveic starptautiski sertificētam auditoram (Qualified Security Assessor (QSA), kurš pārbauda un verificē standarta prasību ievērošanu, kā arī obligāts ir uzņēmumiem, kuru transakciju skaits gadā pārsniedz 300 000.
Savukārt 2.līmeņa sertifikāta atjaunošanu var veikt pats pakalpojuma sniedzējs, aizpildot ikgadējo pašnovērtējuma anketu (Annual Self-Assessment Questionnaire (SAQ)).
Kā stāsta Lattelecom datu centru biznesa attīstības vadītājs Māris Sperga: “PCI DSS sertifikāta iegūšana prasa uzņēmuma IT drošības sistēmās un procesos, kā arī ekspertu kvalifikācijas paaugstināšanā, līdz ar ko arvien vairāk uzņēmumu izvēlas PCI DSS prasības nodrošināt, izvēloties ārējā pakalpojumu sniedzēja piedāvāto infrastruktūru. PCI DSS 1.līmeņa ir garantija klientiem, ka datu centros tiek uzturētas un  pilnveidotas visas aktuālās drošības standarta prasības un papildus nav nepieciešamības iesaistīt auditorus, lai pārliecinātos par datu centru atbilstību VISA/ MasterCard standartiem. Tādejādi ekonomējot klienta laiku un naudu.”
Lattelecom datu centrs Dattum pirms diviem gadiem ieguva PCI DSS 2. līmeņa sertifikātu, kas ļauj sniegt infrastruktūras izvietošanas ārpakalpojumus e-komercijas un finanšu organizācijām. Ņemot vērā klientu interesi, šobrīd Lattelecom ir kļuvis par pirmo PCI DSS 1. līmeņa sertificēto datu centru operatoru Baltijā, kas piedāvā plašāko PCI DSS standartam atbilstošo pakalpojumu klāstu Baltijā: sākot no iekārtu izvietošanas datu centrā līdz datu tīkla infrastruktūras uzturēšanai.
Lai klientiem nodrošinātu augstākā līmeņa drošību un pieejamību, Lattelecom ir sertificējis divus datu centrus atbilstoši PCI DSS 1. līmeņa prasībām, no kuriem datu centrs Dattum ir arī vienīgais TIERIII sertificētais Latvijā. Turpinot datu centru biznesa attīstību, šī gada rudenī Lattelecom plāno arī atklāt pirmo operatoru datu centru Latvijā, kas ļaus nodrošināt Lattelecom pakalpojumu uzticamību un augstos drošības standartus arī operatoriem, kas meklē iespēju izvietot infrastruktūru atvērtā tipa datu centrā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda