22. jūnijs, 2017

Interesentiem iespēja iepazīties ar unikālo “Tele2” 4G auto

Vadošais mobilo sakaru operators “Tele2” aicina ikvienu izmantot iespēju iepazīties ar auto, kas pārvietojas interneta ātrumā. No 22. – 28.jūnijam auto ar unikālo vadības sistēmu varēs aplūkot “Galerijā Centrs”, savukārt no 3. – 9.jūlijam tas atradīsies t/p “Alfa”. Šis ir pasaulē pirmais un, iespējams, arī vienīgais šāda veida automobilis, kura ātrumu nosaka , nevis autovadītājs.
www.alksnis.eu klātienē izmēģināja automobiļa iespējas un noskaidroja, kā tas darbojas. Detalizēta reportāža ŠEIT.
“Tele2” radīja 4G auto, lai interesantā un radošā veidā parādītu sava plašā mobilā interneta tīkla iespējas Latvijas teritorijā. Tāpēc “Tele2” izaicināja “KaralisTE” vadītājus Martu Selecku un Gustavu Terzenu  kopā ar “Tele2” radiotīkla plānošanas vadītāju Arti Apini piedalīties “4G Ekspedīcijā”. Tā devās ceļā ar 4G auto, divās aizraujošās un piedzīvojumu pilnās dienās šķērsojot Latviju pašizvēlētā maršrutā no Dagdas līdz Jūrkalnei, un guva apstiprinājumu par 4G tīkla pieejamību.
Automobiļa vadības sistēmu, ko kontrolē internets, nevis auto , izstrādāja “Tele2” sadarbībā ar inženieriem, un tā nemitīgi analizē konkrētajā vietā pieejamo 4G interneta lejupielādes ātrumu. Borta konvertē izmērīto interneta ātrumu no megabitiem sekundē uz kilometriem stundā, un attiecīgi automobiļa motora vadības bloks pēc saņemtās informācijas liek attīstīt noteiktu ātrumu.
Plašāk par  4G auto, Ekspedīciju un tās piedzīvojumiem varat uzzināt šeit: https://www.tele2.lv/ekspedicija/

 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.