17. februāris, 2017

Latvijas sievietēm ķibelēs ar auto palīdz vīrs vai mīļotais draugs

Sievietes Latvijā jautājumos, kas saistīti ar automašīnu, visbiežāk palīdzību meklē pie mīļotā vīrieša. To, ka tehniskas ķibeles ar auto vai situācijas saistībā ar ceļu satiksmes negadījumu palīdz risināt vīrs vai mīļotais draugs, atzīst 44% dāmu – tā liecina apdrošināšanas sabiedrības un Drošas Braukšanas veiktā aptauja.
No tehniskām nebūšanām ar auto nav pasargāts neviens, un to apliecina arī aptaujas rezultāti – vien 2% tās dalībnieču atzīmēja, ka nekad nav saskārušās ar tādām situācijām.
“Īpaši ziemā dažādas likstas piemeklē autovadītājus daudz biežāk. Kā liecina tehniskās palīdzības dienesta dati, ziemas periodā biežākās ķibeles, ar ko kopumā saskaras šoferi, ir problēmas ar dzinēju un izlādējies akumulators. Vīriešiem risinājumi un atbildes dažādos ar auto lietām saistītos jautājumos mēdz nākt vieglāk, sievietes, iespējams, ir nedrošākas un vēlas vairāk ļauties kungu atbalstam. Arī mēs apdrošināšanas sabiedrībā ERGO nereti novērojam situācijas, kad dāmām iesniegt atlīdzību pieteikumus, piemēram, pēc ceļu satiksmes negadījuma palīdz vīrietis,” stāsta Ivars Vismanis, ERGO Atlīdzību regulēšanas departamenta direktors.
Kā liecina aptauja, piektajai daļai sieviešu palīdz kāds no tuviniekiem, kas pārstāv stipro dzimumu – tēvs vai brālis, bet 13% parasti vēršas pie sev zināma, uzticama cilvēka, kurš strādā autoservisā. Desmitā daļa dāmu izmanto KASKO pakalpojumu, kas nodrošina palīdzību uz ceļa, savukārt tikai nedaudz vairāk nekā 8% apgalvo, ka auto jautājumos pašas ar visu ļoti labi tiek galā.
un Drošas Braukšanas speciālisti transportlīdzekļu vadītājiem – gan sievietēm, gan vīriešiem – iesaka:

 • Veikt regulāru ziemas riepu pārbaudi un nepieciešamības gadījumā arī ziemas beigās izšķirties par jaunu riepu iegādi.
 • Pirms ziemas veikt vējstiklu slotiņu maiņu.
 • Pārliecināties, vai auto lukturi ir tīri un spuldzes ir pietiekami spožas.
 • Pārliecināties par akumulatora resursu. Ja tas ir līdz 3 gadus vecs, tad problēmām nevajadzētu būt.
 • Sagatavot kvalitatīvu ledus skrāpi un sniega tīrīšanas slotiņu, kā arī ieteicams līdzi vadāt sniega lāpstu un trosi.
 • Pēc mazgāšanas nosusināt un apstrādāt auto durvju blīvgumiju ar silikonu, lai aukstajā laikā neaizsaltu automašīnas durvis.
Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda