22. augusts, 2017

Lielākā daļa Rīgas un Pierīgas iedzīvotāju uztraucas par savas automašīnas drošību pilsētā

70% Rīgas un Pierīgas autovadītāju vecumā no 20 līdz 50 gadiem uztraucas par savas privātās un/vai darba automašīnas drošību pilsētā, liecina automašīnu koplietošanas kompānijas Carguru sadarbībā ar pētījumu kompāniju TNS šovasar veiktā aptauja.  
Aptaujā noskaidrots, ka visvairāk iedzīvotāji uztraucas par to, ka automašīnai tiks nodarīti bojājumi (80%), vairāk kā puse respondentu uztraucas, ka automašīna var tikt apzagta (54%), savukārt 47% aptaujāto uztraucas, ka iekļūs ceļu satiksmes negadījumā.
Tai pat laikā 16% aptaujāto ir norādījuši, ka neuztraucas par savas automašīnas drošību pilsētā, kā galvenos iemeslus minot  to, ka pilsētā ir droši pārvietoties ar automašīnu (54%) un ka automašīna ir apdrošināta (49%). Salīdzinoši retāk (10%) autovadītāji kā iemeslu norādījuši to, ka automašīna ir veca, tai ir neliela vērtība.
”Automašīna cilvēkam ir ne tikai pārvietošanās līdzeklis, tas ir īpašums, kura iegādei ir tikuši tērēti vērā ņemami līdzekļi, atbilstoši katra paša finansiālajām iespējām. Tāpēc ir tikai saprotams, ka par savu automašīnu iedzīvotāji uztraucas tik pat ļoti, kā par jebkuru tiem piederošu mantu. Izmantojot Carguru daļu no šīm raizēm var aizmirst. Un tas ir vēl viens papildu pluss tiem daudzajiem ieguvumiem, ko sniedz automašīnu koplietošanas servisu izmantošana,” skaidro Vladimirs Reskājs, Carguru idejas autors un uzņēmuma vadītājs.
tika veikts no 2017. gada 18.–21. jūlijam, aptaujājot Rīgas un Pierīgas iedzīvotājus – autovadītājus vecumā no 20 līdz 50 gadiem. Kopumā iegūti 608 respondentu viedokļi, izmantojot tiešsaistes intervijas.
Carguru ir Latvijā pirmais automašīnu koplietošanas (carsharing) pakalpojums. Automašīnu koplietošana ir īslaicīga noma, maksājot tikai par laiku, kad automašīna tiek izmantota. Servisa darbības princips ir vienkāršs – Google Play vai App Store veikalā lejupielādējot  Carguru lietotni un reģistrējoties pakalpojumam, lietotājs var veikt īslaicīgu nomu, maksājot tikai par lietošanas laiku.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda