21. februāris, 2017

Rallijkrosa braucēji Artis un Jānis Baumaņi nākamajā sezonā Eiropas čempionātā startēs dažādās komandās

Latvijas rallijkrosa pilots Artis Baumanis nākamajā sezonā Eiropas čempionātā (EČ) “Super 1600” klasē startēs “Volland Racing” komandā, aģentūru BNS informēja autosportista pārstāvji. Baumanis sezonu iesāks, braucot ar “Škoda S1600” spēkratu, bet čempionāta gaitā vienība plāno pārietu uz “ A1” auto.
Viens no vadošajiem Latvijas rallijkrosa braucējiem Jānis Baumanis nākamajā sezonā pasaules čempionātā prestižākajā “SuperCar” klasē startēs pazīstamā austrieša Manfrēda Štola vadītajā komandā STARD (“Stohl Advanced Research and Development”), otrdien paziņoja latvietis.
“Ar nepacietību gaidu sezonas sākumu, jo šogad mūsu komandai un ģimenei tas ir īpašs – uzsākam sadarbību ar “Loco” enerģijas dzērienu, bet sēdīšos jaunā mašīnā, ko sagatavojuši lieliskie “Volland Racing” speciālisti. Mērķi, neapšaubāmi, ir visaugstākie – vēlos dot atbalstītājiem un savai komandai Eiropas čempionāta medaļu,” saka Artis Baumanis.
“Tā kā man un Baumaņu ģimenei vienmēr bijušas draudzīgas attiecības, esam jau iepriekš apsprieduši iespējamos kopīgos plānus. Šobrīd abām pusēm ir sajūta, ka pienācis īstais brīdis uzsākt sadarbību. Mēs ar lielām cerībām raugāmies uz šo sezonu un vēlos, lai Artis mūsu komandā jūtas kā mājās, kurās viņš var attīstīt savu talantu. Iepriekšējais gads parādīja, ka Artim ir lielisks ātrums. Mūsu komandas kopīgais uzdevums ir noslīpēt šo ātrumu un padarīt pēc iespējas noturīgāku,” atzīmē komandas vadītājs Rolfs Follands, kurš ir trīskārtējs Eiropas čempions autokrosā un 13 reizes uzvarējis Vācijas čempionātā rallijkrosā.
“Mūsu “Škoda” jau ir gatavas pirmajiem izmēģinājumiem, kas braucējiem būs svarīgi, lai atgūtu iemaņas pēc ziemas perioda. Sezonu sāksim ar labi zināmajām “Škoda S1600” mašīnām, taču čempionāta gaitā plānojam pāriet uz jaunajiem “ A1″ automobiļiem,” atklāj Follands, kurš karjeras laikā startējis arī sacensībās Latvijā.
Baumanis pērn savas debijas sezonā Eiropas čempionāta “Super 1600” klasē, startējot “Set Promotion” komandā ar “Renault Twingo” automašīnu, kopvērtējumā izcīnīja piekto vietu.
Savukārt Jānis Baumanis brauks ar “ Fiesta” spēkratu, un viņa komandas biedrs arī nākamajā sezonā būs krievu rallijkrosa braucējs Timurs Timerzjanovs.
Iepriekšējā sezonā Baumanis aizvadīja pirmo pilno gadu pasaules rallijkrosa čempionātā prestižākajā “SuperCar” klasē, pārstāvot “Austria” vienību. Latvietim sezona padevās gana atzīstama, jo viņš tās noslēgumā kopvērtējumā ierindojās dalītā devītajā vietā.
Kā aģentūrai BNS atklāja Baumanis, “Austria” vienība piedāvājusi turpināt sadarbību arī šajā sezonā, taču, vēloties tikt pie lielākām iespējām cīnīties par labākiem rezultātiem, latvietis izvēlējās doties pa citu ceļu.
Štols pirms diviem gadiem kopā ar Maksu Puheru izveidoja “Austria” vienību, 2015. gada sezonas pēdējā posmā tā gada Eiropas čempionam “Super 1600” klasē Baumanim iedodot iespēju piedalīties sacensībās “SuperCar” klasē. Baumanis šajā posmā izcīnīja ceturto vietu, bet nākamajā gadā viņš jau pilnu sezonu aizvadīja “Austria” vienībā.
Tikmēr Štols pirms pērnās sezonas aizgāja no “Austria” vienības, taču aktīvi turpināja darboties autobūvē, kā arī uzturēja kontaktus ar Baumaņu ģimeni.
BNS jau vēstīja, ka Latvijas rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs nākamo sezonu pavadīs EKS vienībā, kas pērn triumfēja pasaules čempionātā.
EKS komanda brauks ar “ S1 EKS RX” “SuperCar” klases automašīnām un kopā ar Nitišu sacensībās piedalīsies arī 2016. gada pasaules čempions un komandas īpašnieks Matīass Ēkstrems, kā arī soms Tomass Heikinens.
Avots: BNS

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda