7. novembris, 2017

Latvijas komanda uzvar Eiropas kosmosa nedēļas Garage48 pasākumā (VIDEO)

2017.gada 3.-5. novembrī Igaunijā, Tartu notikušājā kosmosa hakatonā Latvijas komanda izcīnija pirmo vietu, kad 48 stundu laikā tika radīts stratosfēras balona komplekts ar nosaukumu “iDO Baloon”.

Izstrādātais stratosfēras balona komplekts ir paredzēts skolām, ģimenēm un zinātnes muzejiem. Tas ir ‘DIY – do yourself’ jeb dari pats komplekts, kas sniegs iespēju jebkuram cilvēkam salikt un palaist debesīs balonu, un ar tā zondē esošās elektronikas palīdzību veikt nelielus izzinošus eksperimentus.

Ar šo ideju Latvijas komanda risina sabiedrības pieaugošo interesi par kosmosu un vēlmi pašiem kaut ko izdarīt, piemēram, palaist debesīs balonus un kosmiskās zondes.

Pēc uzvaras igauņu ekspertu komanda palīdzēs latviešiem sagatavaties Eiropas Kosmosa Aģentūras Bizesa Inkubācijas Centra akselerācijas programmai.

Idejas autors un ZINOO Pauls Irbins uzsver, ka “Igaunija ir ļoti labs piemērs kā maza valsts var veicināt pasaules līmeņa kosmosa tehnoloģiju attīstību.”

Latvijas komandā apvienojušies zinātkāres centra “ZINOO” un misijas “Pirmie Latvijas 100 kilometri kosmosā” entuziasti un inženieri.

“Garage48 SpaceTech: Integrated Applications” pasākums notika Eiropas kosmosa nedēļas (European Space Week) ietvaros. Garage48 pasākumi pulcina inženierus, programmētājus un dažādu jomu speciālistus, kuriem 48 stundu laikā komandās jāizstrādā jauni produkti un risinājumi.

Video par Latvijas komandas pirmo dienu Garage48 pasākumā: https://www.facebook.com/Latvija100km/videos/1993939057516718/

Video no ideju prezentēšanas tiešraides (Latvijas komandas prezentācija no 00:40’00”, Uzvarētāju paziņošana no 02:58’00” )

https://www.facebook.com/Garage48/videos/10154710139747142/

 

Latvijas komandas “iDO Baloon” komplekta prototipu būs iespējams apskatīt klātienē RIGA COMM izstādē 9. un 10.novembrī.

 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda