7. novembris, 2017

Pasaulē arvien pieaug nepieciešamība pēc mobilajiem tālruņiem senioriem

Demogrāfijas tendenču un sabiedrības novecošanas dēļ rūpnieciski attīstītajās valstīs arvien pieaug nepieciešamība pēc mobilajiem tālruņiem, kas ir piemēroti vecāka gadagājuma cilvēkiem, secina Zviedrijas mobilo tālruņu ražotājs “Doro”.
Saskaņā ar to vairumā industrializēto valstu par 65 gadiem vecāku cilvēku īpatsvars pašlaik veido apmēram 20% iedzīvotāju un ir gandrīz divas reizes lielāks nekā senioru daļa pagājušā gadsimta 50. gados.
“Paredzams, ka līdz 2040. gadam šī proporcija pieaugs līdz gandrīz vienai trešajai daļai iedzīvotāju, tomēr daudzi mobilo tālruņu ražotāji, šķiet, orientējas tikai uz jauniešiem un neuzskata vecāka gadagājuma cilvēkus par interesantu auditoriju,” norāda “Doro” kategorijas Jergens Nilsons (Jörgen Nilsson).
Lai gan pensionāri mūsdienās ir veselīgāki un dzīvo ilgāk nekā jebkad agrāk, joprojām pastāv problēmas, kas rodas līdz ar vecumu, piemēram, trešajai daļai cilvēku, kas par 65 gadiem, ir dzirdes traucējumi; var būt samazināta spēja noteikt toņus un citus skaņas signālus, grūtības konstatēt, no kuras puses nāk skaņa, un samazināta spēja saprast teikto, ja ir liels fona troksnis, tomēr ir ļoti maz produktu, kas atbilstu šīm vajadzībām, pauž “Doro” pārstāvis.
Turklāt astoņiem no desmit cilvēkiem vecuma grupā 65+ ir dažādas problēmas ar redzi, tostarp samazināta spēja atšķirt un spilgtuma līmeņus, ierobežota spēja saskatīt gan tuvu, gan tālu esošu objektu sīkas detaļas, kā arī problēmas ar visu redzes lauku. Taču pieejamajos produktos vispār nav ņemtas vērā šīs tipiskās grūtības.
Kompānija “Doro” ir stingri pārliecināta, ka senioriem ir jābūt neatkarīgiem, pārliecinātiem un jābauda dzīve. Viens veids, kā to nodrošināt, – radīt produktus un jaunus pakalpojumus, ņemot vērā vecāka gadagājuma cilvēku īpašās vajadzības un vēlmes.
Jergens Nilsons pastāstīja, ka kompānija “Doro” savu produktu dizainā ir ņēmusi vērā četrus izplatītus traucējumus, kas saistīti ar redzi, dzirdi, izveicību un kognitīvajām spējām, jo tie bieži parādās līdz ar vecumu, tāpēc vienmēr jāņem vērā, izstrādājot tālruņa dizainu senioriem.
Mobilo tālruņu ražotājs “Doro” pievērš uzmanību formai un elementiem, kas ir piemēroti senioru rokām, acīm un ausīm, izmanto materiālus un virsmas apstrādes paņēmienus, kas rada komforta sajūtu un ļauj viegli satvert, turēt un lietot ierīces. Turklāt “Doro” cenšas izvairīties no asiem stūriem un malām, izmanto mīkstas detaļas un veido labi nodalītas, ļoti kontrastējošas tastatūras, kuru pogas un funkcijas ir ērti atrodamas tieši tajās vietās, kur lietotājs to intuitīvi gaida.
Liela uzmanība tiek pievērsta audio kvalitātei – “Doro” produktos līdzās tam, ka skaņa ir ļoti skaļa, tā ir specifiski pielāgota senioru dzirdes līknei un tipiskajām skaņas frekvencēm, ko ietekmē vecums, piemetināja “Doro” pārstāvis.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda