Sākums Dažādi Mobilās tehnoloģijas: populārākie mīti un patiesības

Mobilās tehnoloģijas: populārākie mīti un patiesības

2 minūtes lasīšanai

mūsdienās attīstās tik strauji, ka dažkārt ir grūti izsekot visām niansēm un kliedēt aizspriedumus, tāpēc rodas mīti un urbānās leģendas. Mobilo operatora tehnoloģiju eksperti atspēko dažus populārākos tehnoloģiju mītus, ar kuriem ikdienā sastopas visbiežāk.
Ikdienas komunikācijā ar klientiem BITES darbinieki regulāri saskaras ar dažādiem tehnoloģiju mītiem, kas ir saistīti ar mobilajām ierīcēm un to lietojumu. Daudzi no tiem, piemēram, uzskats, ka mobilā tālruņa uzlādei drīkst izmantot tikai oriģinālos lādētājus, jo pretējā gadījumā ierīce tiks neatgriezeniski sabojāta, ir iesakņojušies sabiedrības apziņā ļoti pamatīgi. Uzņēmuma tehnoloģiju eksperti ir apkopojuši trīs šādus mītus, ar kuriem tā darbinieki saskaras visbiežāk.

Jo vairāk pikseļu, jo labāka kamera

Pateicoties plašajai funkcionalitātei, strauji izkonkurē ne vien klasiskos podziņtelefonus, bet arī fotoaparātus, jo to lietotāji ikdienas sadzīves ainiņu iemūžināšanai aizvien biežāk dod priekšroku tieši telefona kamerai. Tas skaidrojams galvenokārt ar lielo sociālo tīklu popularitāti,. Tā, ja pērn visā pasaulē ar mobilajiem tālruņiem tika uzņemti 76,6% fotogrāfiju, kamēr ar fotoaparātiem un planšetdatoriem attiecīgi 13,4% un 5,3% fotogrāfiju, šogad ar telefoniem uzņemto fotogrāfiju īpatsvars sasniegs jau 85%, liecina foto entuziastu apvienības “Mylio” aprēķini.
Mūsdienās šķiet pašsaprotami, ka līdz ar jaunu mobilo telefonu lietotājs iegūst savā īpašumā arī sava veida digitālo fotoaparātu. Pastāv uzskats, ka tieši megapikseļu (MP) daudzums nosaka labāko viedtālruņa kameras sniegumu, proti – jo vairāk MP ir kamerai, jo labāk. Taču ar MP tiek apzīmēts viens miljons sīku, krāsainu vai melnbaltu punktu, kas nosaka attēla izšķirtspēju, tāpēc to skaitam ir nozīme tad, ja ir plānots drukāt lielformāta attēlus.
“Saspiest maksimāli daudz pikseļu uz viena sensora ne vienmēr ir laba ideja. Piemēram, salīdzinot 16MP un 8MP kameras, jāsecina, ka otrās sensori ļauj “notvert” vairāk gaismas, kas, ja runājam par attē kvalitāti, nav mazsvarīgi. Katrā ziņā, lai iegūtu kvalitatīvu fotoattēlu telefonā, pilnīgi pietiek ar labu sensoru, lēcu, diafragmu un pareizi pielāgotu attēlu apstrādes aplikāciju,” norāda BITES Loģistikas nodaļas vadītājs Roberts Birnbaums.
 

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Dažādi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Tet līdz 2030. gadam plāno pāriet uz atjaunīgās elektroenerģijas izmantošanu pašpatēriņam

tet 2023. gadā sasniedzis uzņēmumam uzstādītos ilgtspējas mērķus – ir uzlabota digitālās v…