17. October, 2019

Noteikts aizliegums lidmašīnā pārvadāt atsevišķus “Apple” klēpjdatorus

apple logo

Eiropas Aviācijas drošības aģentūra (EASA) un ASV Federālā aviācijas pārvalde aizliegusi atsevišķu “ Pro” datoru izmantošanu uz lidaparātu klāja, kā arī to pārvadāšanu reģistrētajā bagāžā. Tas darīts, jo atklājies, ka šo klēpjdatoru akumulatori var pārlieku pārkarst un aizdegties

Aizliegums attiecas konkrēti uz 15 collu “ Pro” datoriem, kas ražoti laika posmā no 2015. gada septembra līdz 2017. gada februārim.

Kompānija “Apple” šī gada 20. jūnijā paziņoja, ka atsauc šīs ierīces, lai nomainītu to baterijas. “Apple” arī savā mājaslapā ir publicējusi informāciju, kā klēpjdatoru pārbaudīt, vai tam pienākas bezmaksas akumulatora nomaiņa.

Piemēram, gan Somijas lidsabiedrība “Finnair”, gan Polijas aviokompānija “LOT” ir paziņojušas, ka neļaus šos datorus pārvadāt lidmašīnā, ja nebūs nomainītas šo ierīču baterijas. Lai pierādītu baterijas maiņu, reģistrēšanās brīdī jāuzrāda dokuments, kas apliecina bateriju nomaiņu.

Share this post on social networks

Jānis Alksnis

I am a modern technology enthusiast with many years of extensive experience in various fields of information technology, with my own vision of things.

en_GBEnglish (UK)