Sākums Jaunumi MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

3 minūtes lasīšanai
mikrotik ethernet 1

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas datu tīklu risinājumus, kas savienos RTU Akadēmisko centru Ķīpsalā un HPC centru ar MikroTik DC2 datu centru. Jaunais risinājums uzlabos veselības aprūpes un izpētes projektu norises efektivitāti un būtiski samazinās laiku, kas pētniekiem nepieciešams datu apstrādei. Šo savienojumu nodrošinās Latvijā izstrādāti jaunākās paaudzes 400 gigabitu (Gbit) komutatori jeb switchi. Zinātnisko datu pārvaldību un glabāšanu MikroTik DC2 datu centrā palīdzēs nodrošināt Latvijas zinātnes universitāšu dibinātais Vienotais pakalpojumu centrs (VPC).

Jaunais savienojums un datu glabātuve ļaus pētniekiem uzglabāt un ātri iegūt masīvus datu apjomus, ko agrāk nācās vai nu sūtīt vairākas dienas, vai nu transportēt ar automašīnu un cieto disku palīdzību. Tagad pētnieki varēs veltīt vēl vairāk laika tieši pētniecībai un zinātnes projektiem, jo ar mūsdienīgu ātrgaitas savienojumu visi vajadzīgie faili kļūst pieejami vienlīdz ātri – neatkarīgi no to uzglabāšanas vietas.

“Pacientiem ar vēzi vai citām smagām saslimšanām, laiks ir vienīgais, ar ko nevar spekulēt – jo ātrāk tiek iegūti rezultāti, jo ātrāk iespējams uzsākt ārstēšanu. Šis sadarbības projekts atspoguļo mūsu kā uzņēmuma apņemšanos nodrošināt tādu tehnoloģisko infrastruktūru, kas veicina un rada jaunas iespējas zinātnes un izglītības attīstībai Latvijā. Jaunie datu tīklu risinājumi nodrošina pētniekiem un izglītības iestādēm ātrāku un efektīvāku datu apstrādi, tajā pat laikā uzlabojot valsts digitālo infrastruktūru un Latvijas starptautisko konkurētspēju,” norāda Tet galvenais izpilddirektors Uldis Tatarčuks.

“Lai atrastu katram pacientam ideāli atbilstošo ārstniecības metodi, pētnieki analizē genomu datu kopas, kas mērāmas simtos gigabaitu, turklāt šie izmēri lielā mērā ir tehnoloģisko ierobežojumu radīti. Lielapjoma datu analīze ir medicīnas nākotne, un šo failu kopumu izmēri turpinās augt – līdz pat simtiem terabaitu. Ātrāks savienojums un moderni datu centri ir viens no instrumentiem, kas ļaus pētniekiem vairāk laika veltīt tieši pētniecībai, nevis kompromisu meklējumiem un cīņai ar inventāru,” stāsta Džons Tallijs, MikroTik valdes priekšsēdētājs.

Tāpat jaunais savienojums un datu centra kapacitāte noderēs gan Latvijas zinātnieku starptautiskās sadarbības projektu attīstībai, piemēram, Eiropas Kodolpētījuma organizācijas CERN ietvaros, gan dažādu izglītības un zinātnes iestāžu ikdienas vajadzībām, piemēram, augstas izšķirtspējas video lekciju uzglabāšanai un failu rezerves kopiju veidošanai.

Kā norāda Jānis Grēviņš, VPC direktors: “Ieviešot 400 gigabitu kanālus, būtiski uzlabosies Latvijas digitālā infrastruktūra, padarot to uzticamāku un pieejamāku Eiropai. Tas pavērs jaunas iespējas dalībai Eiropas Atvērtās Zinātnes Mākonī (EOSC), EuroHPC un citos starptautiskajos projektos. Nodrošinot ātru datu pārraidi un skaitļošanu, Latvija sniedz savu ieguldījumu starptautiskajā zinātniskajā pētniecībā un sadarbībā visā Eiropā.”

Attīstoties lietotāju vajadzībām, MikroTik un Tet turpinās sadarbību ar VPC, lai izglītības un zinātnes nozarei piedāvātu inovatīvas iespējas, kurām nepieciešams pieaugošs datu pārraides ātrums un apstrādes tehnoloģiju jaunie risinājumi.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…