29. septembris, 2017

Hakatons var apgriezt IT industriju Latvijā kājām gaisā

No 29. septembra līdz 1. oktobrim Rīgā, RTU Dizaina fabrikā pirmo reizi norisināsies Garage48 Hardware & Arts hakatons, kura laikā neskaitāmi speciālisti komandās strādās pie prototipu izveides. Hakatona laikā IT speciālistiem palīdzēs mentori – to vidū arī Tele2 Shared Service Center (Tele2 SSC) lietu interneta speciālists Aleksandrs Kikuts sniedz komentāru par hakatona kā platformas nozīmi Latvijas jaunuzņēmumu vides veicināšanā.
Līdz šim Gargage48 hakatoni norisinājušies Tartu, Gruzijā (pirmais hakatons notika 2014. gadā). Kā norāda Andris, tad jau sen gaidīja šo iespēju, lai vietējie speciālisti varētu apvienoties un strādāt pie inovatīviem risinājumiem: „Mūsdienas lielākā daļa gadžetu un progresīvās tehnoloģijas rodas tieši jaunuzņēmumos. Un hakatons ir lieliska platforma, kurā rasties jaunām idejām un, iespējams, likti pamati šiem jaunuzņēmumiem.” Lietu interneta speciālists norāda, ka šāda veida pasākumi un vide, ko tie piedāvā – ne tikai iespēja cilvēkiem satikties, bet arī tehnoloģiskais nodrošinājums – iedvesmo speciālistus un „var apgriezt industriju Latvijā kājām gaisā”.
Hakatona laikā komandas, apvienojot dažādu prasmju un iemaņu speciālistus, strādā pie prototipu izveides. Komandas tiek izveidotas hakatona sākumā un nākamo 48 stundu laikā kopā ar mentoriem strādās pie savām idejām un risinājumiem. Andra loma komandu darbā būs palīdzēt ar idejām un sniegt padomus par tehnoloģiskajiem risinājumiem, kurus komanda vēlēsies pielietot. Garage48 Hardware & Arts hakatonā Rīgā piedalīsies arī vairāki Tele2 SSC darbinieki.
Lai palīdzētu prototipu izveidē, Tele2 SSC lietu interneta speciālisti 10 komandām nodrošinās programmatūras izstrādes komplektus (devkit), lietu interneta simkartes un platformas, kurās tās var izmantot, kā arī dalībniekiem būs iespēja izmantot  Rapid IoT risinājumu izstrādes komplektus, rūterus, u.c. tehnoloģijas.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda