29. septembris, 2017

Hakatons var apgriezt IT industriju Latvijā kājām gaisā

No 29. septembra līdz 1. oktobrim Rīgā, Dizaina fabrikā pirmo reizi norisināsies Garage48 Hardware & Arts hakatons, kura laikā neskaitāmi speciālisti komandās strādās pie prototipu izveides. Hakatona laikā IT speciālistiem palīdzēs mentori – to vidū arī Shared Service Center (Tele2 SSC) lietu interneta speciālists Aleksandrs Kikuts sniedz komentāru par hakatona kā nozīmi Latvijas jaunuzņēmumu vides veicināšanā.
Līdz šim Gargage48 hakatoni norisinājušies Tartu, Gruzijā (pirmais hakatons notika 2014. gadā). Kā norāda Andris, tad jau sen gaidīja šo iespēju, lai vietējie speciālisti varētu apvienoties un strādāt pie inovatīviem risinājumiem: „Mūsdienas lielākā daļa gadžetu un progresīvās tehnoloģijas rodas tieši jaunuzņēmumos. Un hakatons ir lieliska platforma, kurā rasties jaunām idejām un, iespējams, likti pamati šiem jaunuzņēmumiem.” Lietu interneta speciālists norāda, ka šāda veida pasākumi un vide, ko tie piedāvā – ne tikai iespēja cilvēkiem satikties, bet arī tehnoloģiskais nodrošinājums – iedvesmo speciālistus un „var apgriezt industriju Latvijā kājām gaisā”.
Hakatona laikā komandas, apvienojot dažādu prasmju un iemaņu speciālistus, strādā pie prototipu izveides. Komandas tiek izveidotas hakatona sākumā un nākamo 48 stundu laikā kopā ar mentoriem strādās pie savām idejām un risinājumiem. Andra loma komandu darbā būs palīdzēt ar idejām un sniegt padomus par tehnoloģiskajiem risinājumiem, kurus komanda vēlēsies pielietot. Garage48 Hardware & Arts hakatonā Rīgā piedalīsies arī vairāki SSC darbinieki.
Lai palīdzētu prototipu izveidē, SSC lietu interneta speciālisti 10 komandām nodrošinās programmatūras izstrādes komplektus (devkit), lietu interneta simkartes un platformas, kurās tās var izmantot, kā arī dalībniekiem būs iespēja izmantot  Rapid IoT risinājumu izstrādes komplektus, rūterus, u.c. tehnoloģijas.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda