5. oktobris, 2017

Ikgadējā IT drošības konference „Kiberšahs 2017” pulcē nozares speciālistus no visas pasaules

Šodien, 5. oktobrī, Rīgā norisinās ikgadējā starptautiskā informācijas tehnoloģiju (IT) drošības jautājumiem veltītā konference „Kiberšahs 2017”. Konferenci organizē drošības incidentu novēršanas institūcija „CERT.LV” un ISACA Latvijas nodaļa (pārstāv starptautisko Informācijas sistēmu un kontroles asociāciju Latvijā).
Konference norisinās Eiropas kiberdrošības mēneša ietvaros, kura mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par kiberdrošību, un tajā pieredzē dalās drošības nozares speciālisti no Latvijas, Igaunijas, ASV, Nīderlandes, Šveices un citām valstīm.
“Konferences vadmotīvs ir runāt par aktuālajiem kiberapdraudējumiem, likumdošanas izmaiņām, pētījumiem kiberdrošības jomā un citām drošības aktualitātēm, kas ietekmēs mūsu darbu un sadzīvi nākotnē,” uzsvēra CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina.
Konferencē notiekošajā paneļdiskusijā par tīklu un informācijas sistēmu drošības direktīvu piedalijās Latvijas Aizsardzības ministrijas Nacionālās kiberdrošības politikas koordinācijas nodaļas vadītāja Sanita Žogota, Igaunijas Republikas Informācijas sistēmu iestādes pārstāve Elsa Nēme (Elsa Neeme)  un Martijns de Hamers (Martijin de Hamer), kas pārstāvēja Nīderlandes Nacionālās kiberdrošības centru. Savukārt, Huawei  Technologies ASV galvenais drošības speciālists Endijs Purdijs (Andy Purdy) stāstīja par iespējām IKT piegādes ķēžu risku prevencijā, aicinot uzņēmumus pievērst uzmanību sistēmu drošībai, kā arī IKT sistēmu piegādātajiem skaidroja konkrētu drošības standartu ieviešanas nepieciešamību. Apvienotās Karalistes uzņēmuma „Concinnity Risks” vadītājs Erans Laverets (Éireann Leverett) atklāja būtiskākos riskus ES direktīvā par ražotāju atbildību un lietu internetu – riskiem un iespējām.
„Pēdējā dekādē kiberdrošības riski ir ievērojami auguši – tas ir saistāms gan ar datortehnolģiju, gan mobilo tehnoloģiju un lietu interneta attīstību. Šobrīd mēs dzīvojam pasaulē, kur kiberdrošībai var būt izšķiroša nozīme globālā, nacionālā un individuālā līmenī, kas var rezultēties gan ar finansiāliem, gan drošības un reputācijas riskiem. Tāpēc Huawei, kā vadošais IKT nozarē, izglīto sabiedrību par pastāvošajiem kiberriskiem, „stāsta viens no konferences dalībniekiem, Huawei  Technologies ASV galvenais drošības speciālists Endijs Purdijs.
Konferencē piedalās un pašvaldību iestāžu atbildīgās personas par drošību, IT drošības speciālisti, informācijas sistēmu auditori, IT drošības entuziasti, pētnieki un citi interesenti.
Interesenti ir aicināti skatīties konferences atkārtojumu vietnē straume.lmt.lv un cert.lv. Konference „Kiberšahs 2017”  tika organizēta sadarbībā ar „Latvijas Mobilais telefons”, “SQUALIO Cloud Consulting” un “ Latvia”.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda