31. augusts, 2017

Septembrī Rīgā notiks Eiropas Planetārās zinātnes kongress

No 17. līdz 22. septembrim Rīgā, Radisson Blu Hotel Latvija telpās notiks vērienīgākais planetārās zinātnes notikums Baltijas un Centrāleiropas reģionā – Eiropas Planetārās zinātnes kongress 2017 (European Planetary Science Congress (EPSC) 2017). Kongresa programmā ir 1000 prezentācijas un stendu prezentācijas par industrijas aktualitātēm. Notikums pulcēs ap 800 pasaules vadošo planetārās zinātnes un tehnoloģiju ekspertu klātienē, un interesentiem no visas pasaules būs iespēja sekot līdzi tā norisei Straumes tiešraidēs.
EPSC ir lielākā Eiropas ikgadējā tikšanās planetārās zinātnes jautājumos, un 2017. gadā tā pirmo reizi notiks Baltijas valstīs. Šī gada kongresa tēma ir Līdzdalības paplašināšana, un kongresa programmā iekļautas sesijas un pasākumi, lai popularizētu jaunu kopienu iesaistīšanu un integrēšanu planetārajā zinātnē Eiropā un citur pasaulē.
Rīga ir augošs Baltijas kosmosa aktivitāšu centrs, un mēs ar prieku pirmo reizi uzņemsim EPSC Latvijā,stāsta Amara Graps, EPSC 2017 organizatoriskās komitejas priekšsēdētāja. Tā kā 2017. gada nogalē sāksies Latvijas, Somijas, Igaunijas un Lietuvas neatkarības simtgades svinības, kas turpināsies visu 2018. gadu, ceram, ka iedvesmos nākamo kosmosa zinātnieku un inženieru paaudzi mūsu reģionā..
 
Šogad nozīmīgākās sesiju tēmas ir:

 • Cerera un Vesta Dawn speciālās sesijas 10. gadadiena;
 • Ko mēs zinām un ko mēs nezinām pēc Rosetta misijas operatīvās fāzes pārtraukšanas;
 • Junona pie Jupitera un pamatojošie uz Zemes balstītie novērojumi;
 • Ārējo planētu sistēmas un Plutons, prezentācijas par Cassini Grand Final misiju;
 • Paraugu atdeves misijas: gūtās mācības un nākotnes izredzes;
 • Eiropas redzējums 2061 un NASA planetārās zinātnes redzējums 2050;
 • Pretim Mēness ciematam: zinātne un inovācija.

 
Daļa konferences sesiju un aktivitāšu ar Latvijas Mobilā Telefona (LMT) atbalstu tiks pārraidītas tiešraidē mobilajā televīzijā, lietotnē Straume un internetā, kā arī būs skatāmas Viedtelevīzijā.
kā viens no Latvijas inovāciju līderiem atbalsta Eiropas Planetārās zinātnes kongresu ar mūsu unikālo straumēšanas tehnoloģiju. Mobilā televīzija, Straume nodrošinās tiešraides no kongresa ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Tā būs iespēja dalīties aizraujošajos atklājumos ar zinātniekiem un plašāku sabiedrību un izcelt Latvijas inovācijas pasaules līmenī,uzsver Juris Binde, prezidents.
Informāciju par kongresu var skatīt tā oficiālajā vietnē: http://www.epsc2017.eu, kur pieejams pilns EPSC 2017 zinātnisko sesiju un pasākumu grafiks.
EPSC 2017 organizē Europlanet un Copernicus Meetings. Vietējo organizatorisko komiteju vada bezpeļņas organizācija Baltics in Space, kas atbalsta 25 dalībniekus no deviņām kosmosa institūcijām Baltijas valstīs. Kongresu atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Mobilais Telefons, Somijas Meteoroloģijas institūts, Igaunijas-Latvijas programma, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Planetārās zinātnes institūts, Latvijas Universitāte un AAS Planetāro zinātņu nodaļa.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda