Sākums IT sasniegumi, bizness Video blogu sērijas skolēniem par jaunajām tehnoloģijām

Video blogu sērijas skolēniem par jaunajām tehnoloģijām

2 minūtes lasīšanai

Izglītības fonds Start(IT) un žurnāls IR, iesaistot piecus 17-18 gadus vecus jauniešus, īstenojis projektu Jauno tehnoloģiju laboratorija. Tā ietvaros jaunieši izveidojuši video blogu (vlogu) sēriju par jaunajām tehnoloģijām. Video blogi dod ieskatu astoņās ar tehnoloģijām saistītās tēmās un sniedz praktiskus piemērus, ko katrs interesents var patstāvīgi īstenot. Video blogu mērķauditorija ir 12-18 gadus veci jaunieši.
Projekts dod iespēju uzzināt vairāk par sekojošām tēmām: kas ir dators un programmēšana, mobilās lietotnes, tīmekļa izstrāde, elektronika, 3D modelēšana un printēšana, robotika un virtuālā realitāte. Katras tēmas ietvaros jaunieši stāsta par konkrētās jomas attīstības vēsturi un tad soli pa solim izstāsta un parāda, kā īstenot savu projektu: izveidot mobilo lietotni, uztaisīt 3D modeli un izprintēt to, salikt un salodēt mazu robotu u.c. Kā arī katras tēmas ietvaros jaunieši dodas pie kāda no Latvijas uzņēmumiem, kas ikdienā darbojas šajā jomā, lai redzētu, kā praksē un ikdienā tiek izmantotas tēmā apskatītās zināšanas un prasmes.
Jaunieši Rūdols, Olivers, Jānis, Jekaterina un Daniels iesaistījās fonda Start(IT) un žurnāla IR iniciētā projektā Jauno tehnoloģiju laboratorija, kura mērķis ir parādīt jauniešiem jauno tehnoloģiju dažādību, iedvesmot pašiem īstenot ar tehnoloģijām saistītus projektus un ieinteresēt jauniešus tehnoloģiju padziļinātā apguvē. Tēmu sagatavošanā tika iesaistīti Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes mācībspēki, Rīgas Tehniskās universitātes Robotikas kluba speciālists un nozares profesionāļi.
Pirmā sērija “Mobilās lietotnes” tika publiskota 23. oktobrī. Katru nedēļu tiks publiskota jauna tēma.
Visas video blogu sērijas vienuviet būs brīvi pieejamas ikvienam interesentam:

Projektu finansiāli atbalsta fonds Start(IT), Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija ar piesaistītu finansējumu no Projekta Nr.3.2.1.1/16/A/006 “Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris”.
https://www.youtube.com/watch?v=IZVCsBS6YI0

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…